on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...
> Теми > Кіно > З історії херсонського кіно > На Херсонщині відзняли фільм, створений за участі рятувальників області


На Херсонщині відзняли фільм, створений за участі рятувальників області

У Херсонському аграрно – економічному університеті презентували фільм «Небезпечні іграшки», створений за участі рятувальників області.

Як розповів автор ідеї Ігор Кравець, щороку рятувальники отримують кілька десятків викликів щодо вибухонебезпечних предметів. Фільм розповідає про те, чим може обернутися необережне поводження з такими знахідками.

"На сьогоднішній рік я провів більше 266 лекцій у навчальних закладах міста Херсона та області. І це у нас актуальна проблема. Бойові снаряди досі знаходять діти, підриваються. І не тільки діти, а й дорослі. Тому був такий проєкт – зробити перший фільм в Україні, де буде розповідатися про наслідки, що буде після вибуху",- говорить автор ідеї.

Режисер та сценарист фільму Григорій Борзенко розповідає, під час створення фільму працював з молодими херсонськими акторами:

"Дівчата і хлопці так зіграли чудово. Там багато деталей – використовували штучну кров, все робили для того, щоб зробити достовірний фільм. Він вийшов не тільки науково-пізнавальним, як попередні аналогічні, тут невеличкий художній фільм, життєва історія така, чутлива. Знімали кілька днів, якщо всім сподобається, буде чудово".

Акторка Софія Сіроштан говорить, що зйомки стрічки були цікавими.

"Зйомки запам’яталися тим, що хороша компанія, я познайомилась з оператором, сценаристом".

Під час створення фільму були задіяні рятувальники, а також спеціальна техніка. Використаний у фільмі реквізит можна було побачити під час презентації фільму.

"Більшість цих екземплярів з бойового стану переведені у навчальний. В них немає нічого небезпечного. Були в оригіналі, тут наприклад представлені ручні гранати, зразки протитанкової гранати. Є у нас протитанкова кумулятивна граната, яка кидається солдатом у танк і влучає в ціль", - розповідає старший сапер піротехнічного відділення Олександр Осадчий.

Сюжет фільму розповідає історію молодих людей, які під час пікніка знайшли бойові снаряди часів Другої світової. Восьмикласниця 16-ї гімназії Владислава Скакун виконала головну роль.

"Наш фільм про те, що треба робити в небезпечних ситуаціях, та як не треба робити. Зйомки проходили у Потьомкінському сквері, у лісі та біля річки. Мені найбільше запам’яталось, коли у нас був вибух. Був грим. Кров, рвана футболка. Було дуже круто, під час зйомок були цікаві емоції", - говорить Владислава.

Актор Едуард Дубина грав персонажа Миколу.

"Ми трішки втомились, але це було таке задоволення. Я грав персонажа Миколу, він обережний. Говорить – не чіпай, те не роби. Саме такий у мене персонаж", - додає Едуард.

Студент Херсонського коледжу культури та мистецтв Роман Гринчук виконав головну чоловічу роль. Розповідає, у кадрі побачив себе вперше:

"Перший раз побачив кінематографічний сценарій, побачив як це відбувається. І це мені дало такий поштовх – йти навчатися далі, вже на актора театру та кіно".

За словами авторів проєкту, фільм містить інструкції від рятувальників, як поводитись із небезпечними знахідками, створено його з просвітницькою метою для показу у школах України.

Олена Протопопова, Ігор Педченко, Владислав Чеботарьов

Аліна Мокляк
Джерело інформації: UA: ХЕРСОН, 18.03.2021

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.