on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

20.04.2024, 14:28

"Ескізи вільної весни". У Херсоні художниця представила виставку картин у стилістиці самчиківського розпису

  Херсонка Олена Маляренко презентувала виставку картин у стилістиці ...
20.04.2024, 14:24

На концертах збирає гроші на потреби ЗСУ. Історія адвоката та музиканта з Херсона

  Херсонець Дмитро Ігнатов 20 років працює у правовій сфері ...
20.04.2024, 14:17

Онлайн-екскурсія Гозадінови - херсонська та маріупольська гілки династії

  19 квітня пройшов ще один віртуальний захід у межах проєкту ...
> Новини регіону > На острові Джарилгач на Херсонщині відкрили інклюзивний маршрут
Всі новини

12.07.2021 16:33

На острові Джарилгач на Херсонщині відкрили інклюзивний маршрут

 

На острові Джарилгач на Херсонщині працівники нацпарку розробили інклюзивний маршрут для людей з вадами слуху. Його створили на основі маршруту "Маяки Джарилгача". Протяжність - до 5 км.

Про це Суспільному розказала завідувачка сектору еколого-освітньої роботи та рекреації НПП "Джарилгацький" Наталія Шешина.

На маршруті встановили інформаційні стенди, з яких можна дізнатись загальну інформацію про національний парк "Джарилгацький", коли він створений і які має функції. На відкриття маршруту 9 липня приїхала сім`я Акімових, дітки яких - Олексій та Тимофій мають вади слуху. Вони стали першими туристами на цьому інклюзивному маршруті.

"Розміщена карта із зображенням острова Джарилгач і зонування на острові. Також на стендах є правила поведінки на території парку. Інший стенд містить інформацію про небезпечні види, які можна зустріти на маршруті і надалі розробимо стенд про рідкісні рослини, які зростають і яких можна побачити, відвідуючи цей маршрут. Ще один стенд розказує про птахів водно-болотного комплексу, а саме наших водно-болотних угідь Каркінітьскої та Джарилгацької заток, до яких входить і острів Джарилгач і які також занесені до інших охоронних списків, а також до Червоної книги України", - говорить Шешина.

Наталія Шешина каже, цей маршрут розробили саме для людей, які не можуть під час екскурсії почути інформацію, але вони можуть пройти цим маршрутом за вказівними інформаційними знаками і отримати інформацію зі стендів. Вони розміщені на початку маршруту, розповідають про національний парк, про його площу, зонування.

"Із цікавого, що можна побачити на маршруті. Найперше, так як маршрут називається "Маяки Джарилгача", то можна ознайомитись саме із маяками і архітектурною пам’яткою, із старовинним маяком, який було встановлено в 1900 році. Маяк був виготовлений у Франції на кошти Сергія Балтазаровича Скадовського. Цей маяк зараз закритий для відвідування, є архітектурною пам’яткою, але я вважаю, що є цікавою такою спорудою, яка приваблює багатьох туристів саме на острів Джарилгач і на цю частину острова. Дуже цікавим є те, що, крокуючи вздовж двох заток Джарилгацької і Каркінітської, які межують із нашим маршрутом, можна зустріти велики зграї дельфінів, які часто супроводжують туристів. А ще можна побачити неосяжні, безмежні піщані пляжі, Лазурове, гарне море", каже фахівчиня.

Наталія Шешина розказала, що потрапити на острів Джарилгач дуже просто. Із причалів міста Скадовськ відправляються катери як великогабаритні, так і маломірні, які доставляють відвідувачів на острів.

З подальшим розвитком цього інклюзивного маршруту фахівці НПП "Джарилгацький" планують доповнювати і іншими цікавими інформаційними стендами.

Джерело





Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.