"На творчість надихають нескорені херсонці". Поет Михайло Олійник пише вірші про рідну Херсонщину та її жителів
26.05.2023 19:28
Херсонець Михайло Олійник пише вірші про Херсонщину та її жителів. Чоловік був у місті під час окупації, лишається і зараз. На творчість, каже, його надихають незламні херсонці. З Михайлом поспілкувалися кореспонденти Суспільного.
Для херсонців, де б вони не були, його вірші завжди актуальні. Вони діляться ними у соцмережах, пишуть на них музику, розповідає Михайло Олійник. Його творчість — про пережите в окупації, визволення міста та життя зараз. На вірші, говорить, надихають історії людей.
"Взагалі я не шукаю теми для поезії, я бачу із дописів людей, які читаю на Фейсбук, телеграм, інших інтернет каналах соцмережах. Мене надихають їхні дописи про рідну Батьківщину, про наш Херсон, про вулиці та інших людей, мотиваційні історії. Це мене надихає. Я навіть в книгах вказую, що цей вірш з'явився завдяки допису такому чи іншому. Я дякую, що такий короткий екскурс, можливо фраза якась з контексту цього допису, спонукала мене мотивувала написати вірш", — говорить Михайло Олійник.
Вірші писав і раніше, говорить Михайло. Повномасштабне вторгнення Росії в Україну додало нових тем.
"Писати вірші я почав майже відразу. Це перший вірш, нема куди бігти, збираючи речі. Це про втечу в Європу була поезія й от з цього моменту я почав викладати ці вірші про війну у своїй поетичній групі на Фейсбук "Алгоритм мого серця". Майже всю окупацію я викладав ці вірші, бо вони вселяли надію в людей підтримку люди відгукувалися, і я відчував і обов'язок перед ними, такий духовний зв'язок підтримувати їх в окупації", — каже Михайло Олійник.
На вірші Михайла Олійника почали писати музику. Пісні про незламних херсонців та місто почали з'являтися ще під час окупації. З віршів написаних у цей період склалася збірка "Незламний Херсон ".
"Це здебільшого вірші не про окупацію, це вірші час звільнення і після звільнення десь до квітня місяця. Це наші відчуття, переживання, вибухи, артобстріли, загибель людей життя у нашому місті", — говорить Михайло.
В особистому архіві Михайла Олійника є дві гільзи, на них зображена обкладинка його першої збірки – "Незламний Херсон". Такий подарунок зробили друзі. Спочатку, говорить чоловік, хотів їх продати, а за вторговані гроші — надрукувати книги. Але плани змінилися.
"Так сталося, що коли я побачив ці коробки на яких херсонський кавун і обкладинка моєї книги, я не захотів їх віддавати. Я думаю, історія буде продовжуватися, я цю збірку і ці дві коробки розмальовані, які символізують нашу Херсонщину, передам в якийсь музей нашого міста. Така буде невеличка експозиція подарунок від херсонців Херсону", — каже поет.
Книги Михайла Олійника замовляють в Україні, і за кордоном. Примірники є в Польщі, Німеччині, Франції, США та Нідерландах. Зараз до друку готова друга книга — "Цвіт акації в окупації", має бути і третя — "Херсон постскриптум".
"В "Незламний Херсон" увійшло небагато поезій, це суто вірші про наше місто, де згадується Херсон та безпосередньо географічні особливості нашого краю, там десь 65 поезій. А вже "Цвіт акації в окупації" — там 84 поезії й знову "Херсон постскриптум", там уже 50 поезій є. Я думаю загалом ця трилогія буде містити близько двохсот віршів про Херсон про окупацію про війну", — говорить Михайло.
Михайло Олійник займається не лише написанням віршів.
"Зараз я персональний тренер, продовжую працювати в галузі спорту, треную людей допомагаю херсонцям відновлюватися, допомагаю воїнам ЗСУ тренуватися. Паралельно ще служу в муніципальній варті інспектором варти, також допомагаємо зі знайомими доправляти деякі речі на фронт і по місту Херсону надання продуктових наборів", — каже Михайло.