on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Новини регіону

11.09.2024, 20:52

14 вересня – День українського кіно

  Щороку у другу суботу вересня в Україні відзначають День українського ...
07.09.2024, 13:02

Фестиваль "Мельпомена Таврії" запрошує на заходи в артхабі Херсона

  Запрошуємо на події 26-го Міжнародного театрального фестивалю ...
03.09.2024, 22:24

Влада РФ визнала вивезення з Херсона до Криму понад 12 тисяч картин – ЦЖР

Російські сили вивезли з Херсона до Криму понад 12 тисяч картин, заявив ...
> Туризм, відпочинок, розваги > Херсонський обласний краєзнавчий музей > Таємничі шедеври, загадкова благодійність

 

Таємничі шедеври, загадкова благодійність


З перших днів листопада херсонців здивували строкаті рекламні розтяжки, що висіли неподалік обласного краєзнавчого музею. Текст, розміщений на цих інформаційних поверхнях, сповіщав про неординарну подію у культурному житті міста, яка стане надбанням городян та гостей Херсона найближчими днями. Йшлося про виставку живопису, названу, не мало не багато, «Виставка року. Шедеври живопису ХХ століття».

На афішці, вивішеній на вході до краєзнавчого музею (а саме в його актовій залі мала пройти шедевральна виставка), зазначалося, що в експозиції будуть представлені роботи «найкращих народних та заслужених художників України». Крім того, була цікава приписка: «Зібрані кошти будуть передані Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні».

Отже, передбачалося, що вхід на виставку буде платним.

Також була на афіші назва Херсонського обласного краєзнавчого музею, що давало підставу подумати, ніби музейна виставка (хоча, якщо розібратися, яким боком належить краєзнавчий музей до виставки живопису, якщо зовсім поруч, через дорогу, для цих цілей призначений «профільний» художній музей імені Шовкуненка?). До того ж, ні імені організаторів, ні назв організацій чи благодійних фондів, які сприяли цьому, безумовно, благородному почину, в афіші вказано був.

Дива продовжилися і в день відкриття виставки, 15 листопада. З'ясувалося, що квитки для відвідування експозиції слід купувати не в касі самого музею, а у невідомих «розпорядників» дійства, які продають їх безпосередньо перед входом до актової зали.

Тим часом, за словами мистецтвознавців, які відвідали виставку, та й просто тих людей, які по-справжньому люблять живопис і знаються на ньому, серед запропонованих для огляду двох десятків картин назву «шедеврів» щодо претендують лише одне полотно Давида Бурлюка та пара робіт Андрія Курнакова.

Також виявилося, що всі роботи зібрані з приватних колекцій, тобто жодної постійної експозиції немає, і шедеври випрошувалися у їхніх власників «під слово честі».

Виникають питання: яке ж відношення до всього цього має краєзнавчий музей, хто все ж таки той таємничий організатор «Виставки року» і куди насправді вирушать ті самі зібрані кошти?

Сумніви спробував розвіяти завідувач неврологічним відділенням Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні Анатолій Горб, який був присутній на відкритті і запевнив, що гроші, виручені за квитки, підуть на придбання необхідного обладнання (електроміографа), який встановлять у вищезгаданому відділенні. Сам же захід організований дійсно відомим у місті благодійним фондом, чиї білборди красуються на багатьох вулицях Херсона.

Виставка триватиме до 15 грудня, отже, у шанувальників живопису достатньо часу, щоб насолодитися майстерністю класиків пензля минулого століття. Щоправда, зробити це вони зможуть далеко не щодня: адже у понеділок і вівторок виставка не працює, про що організатори сповістити зовсім не спромоглися. А та сама ціна на вхідний квиток, за словами вахтера на вході до краєзнавчого музею, щодня чомусь змінюється.

Ось такі «таємниці херсонського двору» навколо звичайної благодійної акції, яка вже по суті своїй неодмінно має бути гранично відкритою і прозорою для громадськості.

Ігор Коляда
«Новий день».- № 47 (5094).- 21.11.2013.- стор. 21

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.