on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...

 

Такі різні дрозди...

Олешки багаті своєю природою і ми маємо краще розуміти її. А щоб побільше дізнатися, треба прислухатися до спеціалістів. Нам пощастило із фахівцями, які працюють у нашому природному парку НПП «Олешківські піски». Один з них - чудовий фахівець, закоханий у свою справу, Євген Роман може годинами розповідати про птахів та тварин, про рослинний світ нашої пустелі, унікальних лісів, не менш унікальних озер, болотяних угідь. 2 лютого у світі відзначали день водно-болотяних угідь. І наше Нижнє Подніпров’я має безпосереднє відношення до цього свята. Навіть у небі над містом вже все частіше можна побачити білих лебедів, качок, чайок, не кажучи вже про інших водоплавних птахів. Неподалік лиман, вода в якому майже не замерзає, так само і в морі, на Тендрівській косі, де зимують ці чудові птахи. Наші плавні - джерело питної прісної води, так само, як і підземні води. Усе це потрібно берегти і любити.

Ось що про наших пернатих друзів написав Євген Роман, науковий співробітник, начальник відділу НПП «Олешківські піски».

ЧикотеньДрозди: помітні та гарні
В Україні мешкає кілька видів птахів цієї групи: 7, можливо, до 10. Але, мабуть, найбільш розповсюдженими та звичайними є 2 види: чикотень (рос. рябинник), дрізд чорний та дрізд-омелюх (рос. деряба). Увага: не переплутайте дрозда-омелюха з «просто» омелюхом: омелюх або омелюх звичайний (рос. свиристель) - це птах, який помітно менший за розмірами, ніж дрозди, та й вигляд має інший.

Для всіх дроздів характерне поєднання у забарвленні фону та на цьому фоні рисок чи невеликих плям. Ось тільки у чорного дрозда фон значно темніший: чорний або темно-сірий (а у інших - сірий з різними відтінками); а омелюх ще й відрізнюється розмірами - він трохи більший за інші види.Дрізд чорний

На півдні України гніздиться чорний дрізд; чикотень та дрізд-омелюх прилітають взимку. Втім - це було нещодавно, такий «класичний» розподіл. Тому не виключено, що зараз ситуація інша, а щоб дати відповідь, яка саме - потрібні дослідження.

Ну, а узимку ці птахи в нас є досить звичайними і навіть утворюють сукупчення. Це, насамперед, відноситься до чикотня: цих птахів можна побачити і у лісах, і у плавнях, і у населених пунктах - усюди, де є дерева. Тому зустріч групи у 25-50 особин - досить звичайна. До речі, іноді птахи різних видів утворюють сумісні зграї.

За кількістю особин чикотень зараз - це, мабуть, найчисельніший, чорний дрізд має чисельність трохи меншу (втім, питання непросте, на різних територіях ситуація може бути різною), а от дрізд-омелюх зустрічається досить нечасто. Так, автору даної публікації омелюх зустрівся усього 1 раз. Але, можливо, я «не там шукав?»...

Усі дрозди - птахи помітні та гарні. Бережемо їх!

Євген Роман,
Національний природний парк «Олешківські піски»
(Знайшла Поліна Овраменко).

P. S. Уже кілька років поспіль зграйка чорних дроздів зимує в гайку біля редакції.

Джерело інформації: «Вісник Олешшя».- №№ 23-24 (11705-06).- 25.03.2021.- стр.8

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.