«Камінь кохання» у музеї
09.02.2007
Молоді пари херсонців зачастили до обласного краєзнавчого музею. Це не означає, що в них раптом прокинувся палкий інтерес до історії – просто містом рознеслася чутка про чудодійний амулет, що знаходиться там, який зміцнює спілки закоханих сердець. Він так і називається – «Камінь кохання».
За легендою, на цьому камені мали принести в жертву богині Артеміді Іфігенію – доньку давньогрецького царя Агамемнона, який убив на полюванні улюблену лань богині. Герой Ахілл заприсягся захистити свою наречену, проте Іфігенія добровільно зійшла на жертовник, щоб відвести від батька гнів богів. За переказами, зворушена красою і самовідданістю дівчини, Артеміда зглянулася над нею і в останню мить замінила її ланню.
Співробітники музею кажуть, що артефакт, що зберігається в експозиції, був піднятий поблизу Кінбурнської коси з дна Чорного моря. Він датований п'ятим століттям до нашої ери і, поза всяким сумнівом, є жертовником – про це свідчать висічені на ньому написи.
Чудову ж властивість каменю «відкрили» самі відвідувачі музею, які стверджують: варто закоханим до нього доторкнутися і загадати бажання, яке стосується коханого, і воно неодмінно виконується.
Особливою популярністю чарівний жертовник користується у День закоханих: 14 лютого юнаки та дівчата здійснюють до «Каміння кохання» справжнє паломництво. І співробітники музею підносять їм свій подарунок: у День закоханих із парочок, які бажають торкнутися жертовника, беруть половинну плату за вхід.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ
Гривня-СВ, 2007-02-09 (стор. 15)