on-line с 20.02.06

Арт-блог

04.03.2019, 10:38

Март-2019

Март (Б. Пастернак) Теплый ветер вихревой, Непутевый, вестовой, Про весну смутьянит, шалый, Топит, топчет снег отталый, Куролесит, колесит, Запевалой голосит... Кто-то с полночи нагреб На проталину сугроб, Над землею разомлелой Пронесясь зимою белой. Старый снег на убыль шел, — Внук за дедушкой пришел. Солнце весело печет, С крыш завеянных течет, С вешней песней ветер пляшет, Черными ветвями машет, Понагнал издалека Золотые облака.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

18.03.2019, 10:08

V Міжнародний конкурс малюнку «Ілюстрація до народної казки»

06.03.2019, 11:18

«ЛітTERRA»: кава і «много букв»

27.02.2019, 14:17

Уникальная копия скифского казана выставлена в центре Херсона

Фото Олега Робко.  Копию древнескифского казана подержать в руках ...

Мистецьке сьогодення

Незвичайно, з самої високої ноти розпочинає концертний сезон 1994/1995 років Херсонська обласна філармонія — вона відзначає своє 50-річчя. Великий звітний святковий концерт, п'ять концертів фестивалю «Жовтневі гармонії», вже другого музичного фестивалю цього року, інші заходи — ось таким є початок.
А потім, потім повсякдення — концерти, гастролі, творчі зустрічі, лекції, абонементи... є цікаві задумки концертних циклів, творчих зв'язків й сумісних заходів з музичним училищем, театрами Херсону, запрошення провідних музикантів країни, в тому числі колишніх наших земляків, бенефісних концертів кращих солістів. Словом, навіть в таких скрутних умовах, в яких усі ми зараз знаходимось, хочеться підтримати вогник творчості, мистецьке горіння — щоб не тільки не вгасало, а розгоралося все яскравіше.

І в Херсонській філармонії є вокалісти, інструменталісти, майстри слова, які сьогодні здатні гідно представляти мистецтво Херсонщини далеко за межами Херсонського краю. Це, насамперед, колектив камерного оркестру «Гілея» під керівництвом народного артиста України Георгія Вазіна. Це й вокалісти, що становлять основу мистецького колективу — дуже різні за творчою вдачею, але однаково віддані своїй справі.
В усіх куточках нашого краю знають імена подружжя Світлани Піщевської та лауреата конкурсу вокалістів ім. Глінки Харіса Ширинського, а їх концертні програми охоплюють майже всі стильові епохи. За короткий час розквітнув талант Наталії Лелеки, яка має свого слухача не тільки на Херсонщині, й дуже наполегливо працює над своїм як сучасним, так і класичним репертуаром. Багато прихильників у яскравого ліричного тенора Віктора Гурби — часто замовляють «персонально» саме його виступи. Віртуозні та артистичні можливості Олени Мильної дозволяють їй кожного разу робити нібито нові музичні відкриття — навіть самі відомі твори звучать як вперше.

Дуже різноманітний творчий діапазон засл. арт. України, ще одного сімейного дуету філармонії Любові Суханової та Федіра Ткача — тут і класична арія, і віденська оперета, і зажурлива українська пісня, й дотепний гумор. Ну а українські пісні Зінаїди Колісниченко — це вже надбання кількох поколінь херсонських аматорів співу. Ветеран сцени, вона й сьогодні в добрій вокальній і артистичній формі.
Надія Сітар, навпаки, з більш молодого покоління, але її виступи і в концертах, і як солістки камерного оркестру приваблюють ліризмом й виразністю.
«Ветеран народного гумору» — так можна назвати Любомира Солецького, хоч коли він на сцені, то менш за все нагадує ветерана. 25 років на сцені, а творча молодість, завзятість. А як нагорода — звання лауреата українського конкурсу гумористів.
Інструменталісти філармонії сьогодні на найвищому підйомі, хоча їх не так вже й багато. Це перш за все засл. арт. України О. Гоноболін — скрипаль, диригент, композитор, який має дуже широке коло музичних інтересів. За останній час його узнали французи, зараз — концерти в Ізраїлі.

Дуже талановита і активна піаністка Інна Кісельнікова, яка зараз готує нові цікаві програми і як солістка, й з оркестром, й з провідними солістами філармонії.
Концертмейстери О. Гусєва та Т. Пономаренко теж музиканти доброго ґатунку. Обидві ще молоді і мають добрі перспективи — а бажання творчості є — це головне.
І нарешті впевнено й виразно звучать голоси наших музикознавців — Ірини Головецької та Валентини Захарової двох відданих пропагандистів музичної культури.
Того, що є сьогодні, вже замало. Конче потрібні свої концертні зали — великий й камерний, треба з нуля будувати естрадний та фольклорний колективи. Так би хотілося мати камерний хор та хоч невеликий джазовий ансамбль. Мрії, мрії.., А кошти — скаже скептик. Та буде правий. Але не все так безнадійно. І мрії не такі вже примарні. Через рік-два побачимо...

Е. ДОБРИКІН,
мистецький керівник філармонії.

Джерело: Херсонській обласній філармонії 50 років/ І.Я. Головецька, Е.І. Добрикін, В.Й. Панасюк. - Херсон, 1994

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.