on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...
> Організації > Музика > Херсонське музичне училище > Чарівний світ тому, що може він звучати.

Чарівний світ тому, що може він звучати

 
Яку роль у нашому житті відіграє музика? Навряд чи ми колись серйозно замислювались над цим питанням. Але давайте спробуємо уявити хоча б на мить, що музика зникла... Тоді ми зрозуміємо, що світ чарівний тому, що може звучати. Кожен новий день розпочинається і супроводжується мелодією: або щойно почутою, або раптом пригаданою. Іноді ми на це навіть не звертаємо уваги. Але душа вимагає пісні - ритму життя.

У місті Херсоні на проспекті Ушакова височить старовинна будівля. Саме тут знаходиться центр музичної освіти нашої області, тому що це головний корпус музичного училища - одного з найстаріших музичних закладів України. Історія ХМУ починається з 1905 року, коли при Херсонському відділенні Російського музичного товариства було відкрито музичні класи, які стали фундаментом для утворення в 1908 році Херсонського музичного училища.

Засновником і першим директором училища протягом 26 років був талановитий музикант, співак і диригент Я. В. Дюмін (1870-1938), випускник Петербурзької консерваторії по класу вокалу. Володар чудового голосу (басу), полум'яний організатор, талановитий педагог і диригент, Я.В.Дюмін більшу частину свого життя присвятив справі розвитку музичної освіти на Херсонщині.

В цей час (1908-1917) в училищі працювали піаністи: випускники Московської, Лейпцігської, Дрезденської, Київської консерваторій, клас вокалу очолювала учениця славетної французької співачки П.Віардо, А.Нурок-Піотровська, сольфеджіо викладав випускник Петербурзької консерваторії теоретик, композитор С.Бармотін. Серед викладачів-хормейстерів - П.Г.Стеценко, брат композитора К.Г.Стеценко.
На початку 30-х років училищі вперше відкрився клас народних інструментів, яким керував О.І.Самцов, викладач з класу баяну, директор училища з 1931 року. З 1969 по 1992 рік директором училища був В.І. Кузнецов. У ці роки завершується процес формування основного колективу училища, що працює і зараз.
З 1992 року по 2003 рік училище очолював заслужений діяч мистецтв України Є.С.Сєвцов.

Понад 90 років свого існування Херсонське музичне училище є значним та видатним центром культурного життя м. Херсона та області. За довгі роки своєї діяльності училище закінчило більш ніж 7 тисяч випускників. Серед них - лауреати та дипломанти різних конкурсів, народні та заслужені артисти України та країн СНД, заслужені діячі мистецтв, кандидати наук, професори, доценти, викладачі, аспіранти музичних вузів, артисти та солісти театрів, оркестрів, концертних організацій, диригенти, композитори, музикознавці, фольклористи, викладачі різних середніх навчальних закладів та шкіл естетичного виховання, шкіл мистецтв, загальноосвітніх шкіл. Серед них: відомий український композитор та викладач, професор Національної академії музики Іщенко Ю.Я.; доцент Національної академії, кандидат мистецтвознавства О. Б. Соломонова; народний артист України Фемі Мустафаєв. Багато хто з випускників училища сьогодні живе та плідно працює або вчиться в далекому зарубіжжі - Канаді, Мексиці, Новій Зеландії, США, Німеччині, Франції, Ізраїлі.

Сьогодні Херсонське музичне училище є вищим навчальним закладом І рівня акредитації. З 2001 року воно надає повну загальну середню освіту. За денною формою навчання студенти отримують спеціальність "Музичне мистецтво". Училище готує молодших спеціалістів з 8 спеціалізацій: фортепіано, оркестрові інструменти, оркестрові духові та ударні інструменти, народні інструменти, академічний спів, хорове диригування, теорія музики, музичне мистецтво естради.

Ми попросили розповісти про Херсонське музичне училище сьогодення його нинішнього директора Липу Олену Анатоліївну:
- В нашому закладі працює 113 високопрофесійних педагогів-музикантів: старших викладачів, викладачів-методистів, викладачів вищої категорії. Серед них заслужений артист України Ширинський X. Г., заслужені працівники культури України: Бендюг B.C., Кисіль В.І., Левченко Н.П., Шаповаленко В.В., заслужений діяч мистецтв Бурятії Лисенко М.І.
В училищі навчаються понад 200 студентів. 12 творчих колективів ведуть активну пропаганду класичної, народної та сучасної музики.

Поруч з великими колективами в училищі також працюють численні ансамблі малих форм, наприклад: дует баяністів, камерні квартети, квартет трубачів, квартет саксофоністів тощо.
Училище вважається одним із провідних у системі музичної освіти України.

- Які заходи проводило училище нещодавно і які плануються на майбутнє?

- Найулюбленішою формою діяльності училища є концертна, адже ми виховуємо музикантів. Нам потрібна публіка, сцена. Наш заклад дає багато концертів щорічно, важко навіть перелічити.
На базі училища існує Дитячий оперний театр, який у 2004 році став дипломантом шостого Міжнародного фестивалю античного мистецтва "Боспорські агони". Наш юний театр вже виступав на різних сценах, навіть на професійній сцені обласного музично-драматичного театру ім. Куліша з мюзиклом "Дорога до сонця" за мотивом казки Г. Андерсона "Гидке каченя" І.Ковача.

З 70-х років XX століття в училищі доброю традицією стало проведення майстер-класів провідними музикантами викладачами-виконавцями України, Росії, близького та дальнього зарубіжжя.
На базі музичного училища щорічно проводяться конкурси для учнів дитячих музичних шкіл області: фортепіанний конкурс, конкурс фортепіанних ансамблів, конкурс струнно-смичкових інструментів, солістів-вокалістів, джазовий конкурс та музично-теоретичні олімпіади.

- Яку роль у становленні музичного мистецтва в місті Херсоні, в області і взагалі в Україні відіграють студенти ХМУ?

- Випускники отримують різні кваліфікації за дипломами: викладач, концертмейстер, артист оркестру, ансамблю, хору, керівник оркестру, ансамблю, диригент хору, вчитель музики. Отримавши педагогічну кваліфікацію, працюють у дитячих музичних школах, дошкільних закладах, загальноосвітніх школах. Крім того, стають артистами: оркестрів, хорів, ансамблів, керують самодіяльними музичними колективами тощо.
На сьогодні більшість педагогічного складу музичних шкіл області складають випускники училища різних років. І саме випускники ХМУ складають основу творчого колективу філармонії, різних творчих колективів міста і області.
Звісно, багато хто з випускників продовжує і надалі свою музичну освіту.
Цього року 34 випускника (з 46) стали студентами вищих навчальних закладів України Ill-IV рівня акредитації.

- Відомо, що восени 2003 року до музичного училища приїжджав професор Університету Кларіон США Ярополк Ласовський. Що Ви можете розповісти про цей приїзд, про його значення для вашого закладу?

- Так, у творчому житті училища відбулась значна подія: в якості керівника та диригента симфонічного оркестру розпочав свою творчу співпрацю професор музики, доктор філософії, викладач Університету Кларіонстейтової системи Пенсільванії, керівник Університетського симфонічного оркестру Ярополк Ласовський. Він має серйозні наміри щодо співпраці з училищем і на весні 2005 року знову завітає до нас.

- У своєму інтерв'ю пан Ярополк відзначив, що студенти музичного училища в оркестрі грають краще, ніж деякі музиканти Київської опери. Було цікаво дізнатися думки про рідне училище самих студентів, які навчаються тут сьогодні.

- Одразу, як поступили до ХМУ, змінилась культура поведінки. Професійні добрі викладачі, які з перших днів почали піклуватися про нас, як батьки, по нотах відкривають нам світ музики, такий чарівний і казковий. Дуже хотілося б, аби його могли побачити і почути всі, адже це настільки збагачує кругозір і зігріває душу! Добрі люди варті того, щоб пізнати одну з багатьох граней світу - грань чистої ноти, живої музики. Наше завдання полягає в тому, щоб обережно і щиро доносити ці ноти до кожного серця. А це вже мистецтво, якому нас навчають тут, у Херсонському музичному училищі.

- На завершення нашої бесіди, що б Ви, Олено Анатоліївно, хотіли побажати своїм вихованцям і взагалі херсонцям?

Я бажаю нашим студентам любити обрану справу. Якщо людина вирішила стати музикантом, вона повинна ясно і чітко усвідомлювати наскільки це великий, важкий і довготривалий труд. Щоб досягти вершин у цій професії, їй треба віддаватися до краплиночки, не жаліючи себе.

Жителів Херсона ми ласкаво запрошуємо на всі наші концерти, які проводяться безкоштовно. Ми завжди будемо раді вас бачити.
Ось таким теплим і ґрунтовним вийшло інтерв'ю з директором Херсонського музичного училища і його студентами.

Ірина СТАМПЛЕВСЬКА
Херсонский вісник 7.10.2004

1. 20.03.2010 17:58
Какетка

Но мне нужно было сочинение именно про саму музыку, ане про разные училища и тому подобные. Первый абзац - вот что мне было нужно. Прошу вас, если не трудно переделайте сочинение. плиз.

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.