on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новини регіону

02.12.2024, 23:49

Екскурсія від Гончарівки пройшла для ВПО у Тернополі

30 листопада Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені ...
28.11.2024, 22:46

Відбудеться презентація електронної книги "Ламент Херсонщини"

Відбудеться онлайн презентація книги з історіями жителів Херсонщини, яка ...
27.11.2024, 23:14

У Херсоні історичний фестиваль LEGIO Historica спустився під землю

У Херсоні 23 та 24 листопада відбувся історичний фестиваль LEGIO Historica. Протягом ...
> Організації > Візуальне мистецтво > Виставкові зали > "Час: він іде" - у Херсоні відкрилась родинна виставка художників


"Час: він іде" - у Херсоні відкрилась родинна виставка художників

У виставковій залі на Площі Свободи у Херсоні відкрилась виставка робіт родини художників "Час: він іде". Це картини херсонського художника Володимира Гончаренка, його сина Олександра та 8-річної онуки Бажени.

Експозицію "Образи нерукотворні" творив близько 10 років, - говорить худодник Володимир Гончаренко. Роботи є нерукотворними, адже створені у техніці монотипія.

"Це така техніка, коли художник малює на склі або на металевій пластині конкретну або абстрактну роботу. Потім накладає папір, робить відбиток і дивиться, що вийшло. Виходить, як правило, навіть не те, що ти хотів і взагалі не очікував. Чим вони цінні, що це в одному екземплярі їх не можливо повторити нікому", - каже художник.

Серія робіт під назвою "12" відображає 12 апостолів та Ісуса Христа.

"Монотипія робить на крейдовому гладкому папері. Я якось знайшов старий церковний календар. І зворотна сторона біла, блискуча. І подумав, як раз підходить друкував і захопився. Один, другий відбиток і подивився вийшло десь 13 образів", - розповів Володимир Гончаренко.

Заглавна робота називається "Час. Він іде2.

"Він іде. Христос чи нове пришестя. Сонце світить, воно як німб над ним. Тут ідуть кольори теж невипадкові: зима, весна, літо, осінь, - плинність часу. Христа ніхто не бачив. Ми хоч і зображаємо його як людину, але це такий образ… тому ця манера не конкретна. Тому, що ви придумаєте, як знаєте Біблію чи історію, те ви і побачите", - каже хужодник.

Від інших робіт виставки вирізняється копія з роботи Караваджо "Взяття Христа під варту". Картина є епіграфом до всієї виставки і є контрастною стосовно інших, - розказав Володимир Гончаренко. Таких робіт близько 13 у світі, які легко сплутати з оригіналом.

"З Одеського художнього музею європейського мистецтва вкрали оцю роботу. Вона вдвічі більша форматом. І коли я це взнав, побачив як раз репродукцію, вирішив: напишу цю копію, щоб її знайшли. Її дійсно знайшли потім. Я під роботами назви не робив. Тільки номери, щоб кожна людина побачила щось своє, відчула на настрій". - каже Володимир Гончаренко.

Третя зала присвячена роботам 8-річної онуки Володимира Гончаренка Бажени. На виставці 40 картин дівчинки, намальованих олівцями, фломастерами, фарбами та пастелями. Експозиція називається "Який чудовий цей світ". Ту є портрет мами дівчинки.

" Мене дуже трогає ця робота. Намальована моя дочка. А вона написала мама тире любов, найкраща, єдина в світі, ще з помилками. Але я дивлюся і дійсно: Це ж моя дочка. Хоч і малюнок дитячий, але це схоже. У неї якраз є це відчуття, художній смак. Ритм і так далі. Я навіть дивуюсь", - говорить художник.

"Я молода художниця і дуже вдячна своєму дідусеві та хрещеному. Вони зробили мені такий сюрприз. Я дуже довго малювала всі картини: з трьох років до 8. І присвячую їх своєму дідусеві", - каже Бажена Гончаренко.

Друга зала присвячена роботам сина Володимира Гончаренка Олександра. Експозиція називається "Відродження". Олександр Гончаренко займається монументальним розписом, реставрацією церков та соборів. Один з відреставрованих розписів в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

"Це робота давня. Тут написано латиною перекладається, як разом та окремо. Дерево життя. Бачите, обличчя людини. Може це бог, може батько, бо десь на мене схоже. А тут людина, яка попадає чи на той світ. Ангели. Графіка більш така сучасна. Філософська. Називається «Імперія ангелів»,- чогось він полюбляє це слово. Це дуже важливо дитині, коли вона починає себе шукати, дати цю можливість знайти себе. Дати умови, якщо казати про малювання. До мене частенько підходять люди і кажуть: чи добре малює моя дитина. Добре. Всі діти малюють добре". - говорить Володимир Гончаренко.

Таміла Іванова, Оксана Хлєбус
Джерело інформації: сайт "Суспільне", 27.04.2021

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.