on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Новини регіону

13.10.2024, 22:02

Відбулася презентація книги “20 речей з Херсона”

19 вересня відбулася презентація книги “20 речей з Херсона”, ...
11.10.2024, 23:56

Онлайн-гастроекскурсія «Автентична кухня Таврії та Галичини"

До Всесвітнього дня туризму в межах проєкту "Мандри херсонської ...
11.10.2024, 23:52

Краєзнавчий променад від проєкту "Мандри херсонської бібліотекарки" відбувся у Тернополі

  5 жовтня для відвідувачів центру "ЯМаріуполь Тернопіль" ...
Всі новини

05.05.2017 11:23

БАРВИ  ГОЛОПРИСТАНСЬКОГО  КРАЮ

Нещодавно відбувся творчий звіт художніх аматорських колективів клубних закладів Голопристанського району.

Концертній програмі передувало оригінальне театралізоване дійство «Свято риби та солі», яке проходило на площі біля районного Будинку культури. Колоритні ведучі розповіли про давні рибальські ритуали та традиції видобутку солі на території Голопристанщини. Дійство супроводжувалось виступами художніх аматорських колективів. Всі присутні мали змогу почастувати смачною рибацькою юшкою. Для почесних гостей була виготовлена ексклюзивна сувенірна продукція – художній розпис на дерев’яних дощечках у формі риби, виконана майстринею народного мистецтва, спеціалістом РБК Галиною Маменко.

Свято подовжилось у фойє Будинку культури, де розташовувалась виставка образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва. Тут були представлені роботи вихованців 5 гуртків та 116 окремих майстрів народного мистецтва з 30 закладів культури району. Роботи були різноманітні, виконані як у традиційних, так і сучасних жанрах. Вишивка у різних техніках, вироби з соломи, лози, мушлів, різьблення та розпис деревини, народна лялька, канзаші, топіаріїї, декоративне оздоблення предметів побуту, вироби із сірників та багато ін. Святкову атмосферу на виставці створювали ансамблі народної пісні сільських клубних закладів району.

Концертна програма складалась із трьох тематичних блоків: «Зоре моя, Україно», «Мого дитинства світ» та «Мій краю степовий - перлина України», де було представлено 42 виконавські одиниці. Це: академічний хор, 3 вокальні ансамблі та 5 народної пісні, 2 малі вокальні форми, 5 виконавських одиниць музичного жанру, 7 хореографічних колективів, 2 колективи театрального жанру, 8 солістів та 9 читців з РБК, ДМШ та 14 СБК. Загалом, учасниками творчого звіту району стали 290 чоловік, 200 із них – діти.

Хореографічні колективи представили 11 танцювальних номерів, різних напрямків та продемонстрували різний рівень підготовки виконавців. Колектив «Райдуга» (кер. Л.Сафонова) має належний рівень як постановочної роботи, так і виконавської майстерності учасників колективу. Іншим танцювальним колективам, при грамотній балетмейстерській роботі бракує хореографічної школи. Потрібно більше уваги приділяти роботі біля станку.

Треба відмітити появу у районі нових аматорських колективів, які вперше брали участь у звіті, хоча у них ще дуже багато роботи по удосконаленню виконавської майстерності, репертуарної політики та сценічного досвіду. Водночас, досвідчені аматорські колективи – народні: «Макітерка», «Кумоньки», «Січовики» «Джигірка», «Шануймося!» та ін. з різних причин участі у творчому звіті не брали, про що і наголосила оглядова комісія.

Було висловлено побажання до режисерської групи - чітко відпрацьовувати виходи колективів на сцену, мінімізувати сценічні паузи, що додасть концерту динамічності. Оглядова комісія звернула увагу на завелику кількість читців і солістів у звіті. Хоча, більшість солістів показали гарний виконавський рівень та гідно представили свої клубні заклади це: Валерія Хон (Новочорноморський СК), Анастасія Краснова (Бехтерський СБК), Олександра Фендик (Голопристанський РБК).

Постійну копітку творчу роботу з року в рік демонструють колективи, що носять звання «народний»: академічний хор (кер. І.Чупик), музичний гурт «Перебендя» (кер. О.Меншиков), хореографічний ансамбль «Райдуга» (кер. Л.Сафонова) районного Будинку культури, ансамбль народних інструментів «Ладоніта» (кер. О.Болдирєв) з Чулаківського СБК.

Загалом, концертна програма справила гарне враження, позитивно відрізнялась від звіту минулого року, було враховано більшість зауважень до організаційної та режисерсько-постановчої роботи. Концепція звіту - любов до своєї малої батьківщини, людей свого рідного краю та України-неньки.

 







Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.