on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...
> Теми > КУЛЬТУРОЛОГІЯ > Екологічна культура > Берег сільської річки чи сміттєзвалище?

Берег сільської річки чи сміттєзвалище?

18.08.2006

Малі річки України вкрай замулені та забрудненні, як свідчать матеріали їх паспортизації, що виконується відповідно до постанови Кабміну Державним комітетом України по водному господарству. Але жодна водогосподарська організація, комітет не спроможні вирішити проблеми річок без участі широких кіл громадськості, тобто людей, які проживають на їх берегах.
З метою привернути увагу громадськості до проблеми малих річок Херсонщини, зокрема р. Каланчак, Херсонським обласним управлінням водного господарства разом із товариством мисливців та рибалок, а також представниками Партії зелених в смт Каланчак було проведено конференцію на тему «Мала річка Каланчак. Проблеми екологічного стану та шляхи їх вирішення».

Організатори конференції звернули увагу присутніх, що порушення водоохоронного законодавства, яке, на жаль, зустрічається ще досить часто, є основною причиною, яка призводить до знищення малих річок, у тому числі - і р. Каланчак, яка протікає по території Каланчацького та Чаплинського районів. Всього ж на території Херсонської області протікають 24 малі річки середньою протяжністю ЗО км. При обстеженні їх стану зафіксовано безліч сміттсзвалищ, які знаходяться в санітарнозахисній водоохоронній зоні малих річок. Відмічено також скид стічних вод з вигрібних ям, виявлено наявність резі, а і в самій річці. Річки замулені, зарослі очеретом, засмічені, в результаті чого погіршується як хімічний, так і бактеріологічний стан води, що впливає на її якість та відновлення рибних запасів. Крім того, велика розораність земель, порушення агротехніки обробітку ґрунтів спричиняють інтенсивні ерозійні процеси на водозаборах, що, у свою чергу, призводить до замулення, забруднення та заростання річок і є одним із основних дестабілізуючих чинників екологічної ситуації.
Вкрай негативно на стан річок впливає також і забудова прибережних земель, особливо заплавних. До інтенсивної руйнації річкових екосистем призводить і несанкціонований, хижацький видобуток піску та гравію з русел. До того ж, освоєння земель перевищує екологічно обґрунтовані межі.

На конференції зазначалося, що існуюча нормативно-правова база дозволяє забезпечити належний порядок на землях водного фонду і зупинити негативні процеси на річках. Однак на місцях для цього робиться недостатньо. На думку її учасників, подальшу деградацію річкових екосистем, зокрема р. Каланчак, можна зупинити, лише змінивши ставлення до природного довкілля і здійснивши низку невідкладних заходів на усіх рівнях нашого суспільства. А саме: продовжити розчищення русла річки, відновити її природні стоки, провести екологічну експертизу стану річки, вирішити питання доцільності функціонування споруджених земляних дамб у руслі та гирлі річки р. Каланчак. Організувати, врешті, систематичний контроль за станом прибережних захисних смуг, їх залісення, організувати своєчасне вивезення сміття з приватного сектора, який знаходиться в водоохоронній зоні, проводити санітарне обстеження і контроль за якістю води річки, вирішити питання виділення коштів для побудови нових очисних споруд для покращення якості води, визначити і впорядкувати зони короткочасного відпочинку, дитячих атракціонів, пляжу, місць водопою домашніх тварин.

Всі ці заходи увійшли до програми «Відродження малих річок України», яку учасники конференції одностайно затвердили. Однак ефективність її реалізації залежатиме, насамперед, від громадськості.

Валентина РАКОВИН

Газета "Наддніпрянська правда", 18 серпня 2006

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.