on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Новини регіону

17.06.2024, 12:25

У Львові проходить виставка “Вас вітає Музей сучасного мистецтва, Херсон 2002-2022”

  До 15 липня у Львівському муніципальному мистецькому центрі триватиме ...
17.06.2024, 12:23

На хустці з колекції українського бренду зобразили роботу, викрадену з херсонського музею

До благодійної колекції шовкових хусток “Викрадене мистецтво” ...
17.06.2024, 12:20

У Словаччині покажуть стрічку "Редакція" Романа Бондарчука, яку знімали на Херсонщині

  23 та 28 червня у місті Кошиці (Словаччина) відбудеться прем’єра ...
> Туризм, відпочинок, розваги > Оздоровлення в Таврії > Чи буде на морях Херсонщини цівілізований відпочинок?

Чи буде на морях Херсонщини цівілізований відпочинок?

Як повідомляв «Маркет+», 10 квітня поточного року у приміщенні облдержадміністрації відбувся обласний семінар «Керування якістю послуг у сфері туристичного та оздоровчо-курортного комплексу», організований ДП «Херсонстандартметрологія». У заході взяли участь керівники оздоровчих закладів регіону та представники регіональних управлінь, служб і підрозділів, які контролюють роботу цих закладів.

На семінарі відзначено: на даний час, згідно проведеного моніторингу, туристично-курортна інфраструктура області в цілому знаходиться в належному стані і характеризується досить високим рівнем модернізації пансіонатів, готелів і баз відпочинку. Станом на початок 2008 року на Херсонщині вже сертифіковані 32% наявних в регіоні оздоровчих закладів і готелів. Серед приморських районів Херсонщини найбільший відсоток сертифікованих оздоровчих закладів і готелів - у Скадовському районі (43%). У Голопристанському районі цей показник становить 33%, Генічеському - 29%, а у Каланчацькому районі - лише 9%. Загалом же, у порівнянні з 2006 роком, кількість сертифікованих оздоровчих закладів і готелів збільшилася на Херсонщині у минулому році майже вдвічі - з 88 до 160. А в порівнянні з 2001 роком їх кількість стала більшою у 80 разів.

Робота із сертифікації пансіонатів, баз відпочинку та готелів буде продовжена. Адже згідно законодавства необхідно мати сертифікати відповідності на всі послуги, які надаються в цих закладах відпочиваючим (послуги проживання, харчування та інші). Як відзначила на семінарі начальник відділу сертифікації продукції та послуг ДП «Херсонстандартметрологія» Лідія Рибкіна, кількість заявок на проведення сертифікації зростає, особливо від приватних пансіонатів та готелів. До речі, показово: саме у приватників, багато з яких дізнаються про необхідність сертифікації лише під час перевірок, торік було виявлено чимало фактів порушення правил і норм обслуговування відпочиваючих. За словами Лідії Рибкіної, рівень обслуговування у приватному курортному бізнесі все ще бажає кращого. Парадоксально, але факт: побудувавши сучасні пансіонати та готелі, з прекрасно облаштованими номерами, багато хто з приватників не потурбувався про якісне обслуговування. Приміром, про належне прибирання, узаконене прання білизни.

Відтак, сьогодні для працівників ДП «Херсонстандартметрологія» при проведенні сертифікації об'єкти приватного курортного бізнесу є свого роду «терра інкогніта». А тому сертифікати відповідності можуть видаватися окремим представникам приватного курортного бізнесу не на три роки (такий максимальний термін дозволено за новими правилами), а на рік. Таким чином, наступного року їм доведеться знову проходити обов'язкову сертифікацію. Проте якщо рівень обслуговування відповідатиме встановленим вимогам - тоді вони зможуть отримати трирічний сертифікат.

Як відзначено на семінарі, технагляд щодо сертифікації пансіонатів та баз відпочинку буде проводитись спеціалістами ДП «Херсонстандарт метрологія» на початку оздоровчого сезону. Контроль за рівнем обслуговування відпочиваючих здійснюватиметься постійно протягом усього сезону.
За словами Світлани Лібус, завідувача сектором контролю послуг споживчої політики та реклами облуправління у справах захисту прав споживачів, торік із перевірених управлінням 38 підприємств курортної галузі у 36 були виявлені ті чи інші порушення. При тому, що підприємства були заздалегідь поінформовані про перевірку. Як підкреслила С. Лібус, керівникам оздоровчих закладів необхідно звертати увагу на повноту вкладень компонентів при приготування страв, наявність сертифікатів на рибні та м'ясо-молочні продукти, використання для приготування їжі для дітей тільки дозволеної сировини.

Закупівля м'яса у населення для харчування відпочиваючих цього року категорично заборонена. На м'ясних тушах (аж до кінця їх використання) повинно бути відповідне клеймо, що засвідчує якість і безпечність цього м'яса. Що ж до молока, то дозволяється використання тільки пастеризованого, з підтверджуючими його якість і походження документами. Про це повідомив учасникам семінару заступник начальника управління ветеринарної медицини у Херсонській області Олександр Ніконов.
На семінарі особливо підкреслено: працювати в оздоровчих закладах повинні громадяни віком не молодші 18 років, з необхідною кваліфікацію, і неодмінно - після проходження медогляду. Заклади повинні бути забезпечені достатньою кількістю спецодягу для працівників та необхідними дезинфікуючими засобами. Пансіонати та готелі, які мають власну пральню і перуть білизну для відпочиваючих, повинні отримати на це відповідний дозвіл. В іншому разі, відзначила Світлана Лібус, ця пральня є незаконною. Оздоровчим закладам потрібно мати також необхідні дозвільні документи на функціонування на їх території автостоянок та прокатних пунктів.

Пансіонати повинні отримати дозвіл і на спеціальне водокористування. А з цим у ряду пансіонатів у 2008 році можуть бути проблеми, повідомила на семінарі Жанна Першина, начальник відділу нормування атмосферного повітря, водних ресурсів та біоресурсів держуправління екології та природних ресурсів у Херсонській області. За її словами, поточного року дозвіл на спеціальне водокористування не отримають пансіонати та бази відпочинку села Залізний Порт Голопристанського району, які незаконно підключилися до місцевої каналізаційної системи.Серед актуальних питань, які також необхідно вирішувати приморським пансіонатам і базам відпочинку - створення і належне оснащення медичної служби, відомчих рятувальних постів, проведення комплексу протипожежних заходів. Адже вже цього року, до початку оздоровчого сезону, приміром, у селі Більшовик в одному з пансіонатів пожежа знищила два будинки для відпочиваючих. Збитки становлять близько 50 тис. гривень.
Безперечно, за умови своєчасного вирішення власниками пансіонатів, баз відпочинку і готелів всіх зазначених вище проблем, належного контролю відповідних служб за роботою туристично-курортної інфраструктури, можна бути впевненим: туристичний бренд «Херсонщина пропонує чесний відпочинок» буде наповнений реальним змістом. І у наших гостей залишаться про літній курортний сезон на Херсонщині лише приємні спогади.

До речі, цьому сприятимуть й інші заходи. Як повідомила на семінарі головний спеціаліст відділу туристично-виставкової діяльності управління культури і туризму ОДА Юлія Білоус, у цьому курортному сезоні більша увага приділятиметься доброзичливості працівників ДАІ на дорогах і дотриманню службового етикету персоналом оздоровчих закладів та закладів розміщення туристів. А згідно розпорядження губернатора Бориса Сіленкова «Про невідкладні заходи з удосконалення стану туристичної і курортної інфраструктури області», у приморських районах проводяться необхідні заходи щодо озеленення закладів відпочинку та прилеглих до них територій, збирання та вивезення сміття, облаштування доріг, захисту джерел водопостачання, встановлення на пляжах наглядових веж та матеріально-технічного забезпечення рятувально-пошукових пунктів, наведення порядку у розташуванні пунктів торговельної мережі у туристично-рекреаційній зоні. Отже, на Херсонщині готуються до зустрічі відпочиваючих...

Лебедєв В.
Херсон маркет.-2008.04. 30

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.