on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новости региона

17.02.2020, 16:00

Готуйте картини та резюме!

31.01.2020, 11:15

У полоні «Жіночого образу»

31.01.2020, 11:03

Херсонцев приглашают на кинотерапию "Страх перемен"

  Херсонцев приглашают на кинотерапию "Страх перемен" Что ...
> Организации > Музыка > Дворец молодежи и студентов > Було два палаци, стане один

Було два палаци, стане один

Знову скандал навколо обласного палацу молоді і студентів. Заклад на Перекопській, всім відомий як ДКТ, обласна влада зібра­лася реформувати. Реформувати аж так, щоб і назви не залишило­ся. Обласний палац молоді і студентів хочуть об’єднати з обласним палацом культури, який розташовується у Будинку офіцерів, на тій же вулиці, але ближче до центру. Такі метаморфози ініціюють у де­партаменті культури, туризму і курортів ОДА.

Питання вже навіть розглядалося на двох профільних комісіях облради – комунальній та культурній. Згоди депу­тати поки що не дійшли, взявши тайм-аут на вивчення ситуації. Аж до кінця січня спеціально створена зведена ко­місія вивчатиме стан справ у двох па­лацах, аби мати розуміння, чи варто взагалі замахуватися на реорганізацію.

Протягом останніх років у будівлю ДКТ, як до цих пір називають палац го­родяни, вкладено мільйони обласних коштів, нарешті тут стало тепло, а його фасад вже не виглядає убогим. За цей час у закладі змінилося багато чого – від директора до наповнення концертних програм. Творчі працівники палацу за­певняють – він став більш сучасним. Відколи ДКТ закидали відставання від су­часності, що орієнтований зовсім не на молодь, хоча має відповідну назву, у па­лаці з’явилися нові, студентські колекти­ви, цікаві, різнопланові заходи, гуртки. Але ж тепер знову не так. Чиновники від культури хочуть наділити палацу молоді і студентів колективи ветеранські.

Як зазначила керівник департамен­ту Світлана Думинська, у Будинку офі­церів займаються не менше 700 ар­тистів обласного палацу культури. І все це в аварійній будівлі, де в задо­вільному стані лише одне крило. Ре­петиціями розписані всі дні, з вечора до ранку, бо займатися можна лише почергово. З наступного ж року, як за­певняє керівництво департаменту, ре­петиції в будинку офіцерів стануть не­можливими взагалі, бо тут почнуться масштабні ремонтні роботи. Будівлю палацу культури було вирішено пере­дати обласній філармонії, попередньо її відремонтувавши. Вже й проектно- кошторисна документація є, обласно­му бюджету вона стала в півмільйона гривень. Сам же проект реконструкції затягне на 69 мільйонів гривень. Гро­шей поки що немає, замість них тільки обіцянки, що облрада начебто виді­лить третину коштів вже наступного року. Також є надія на благодійні внески до спеціально створеного фонду, але ж це тільки надія...

«Два заклади культури, які працю­ють практично за ідентичними стату­тами, тобто палаци культури, можуть знаходитися в нормальному при­міщенні, саме для того, щоб відбудо­вувати те приміщення, в якому повин­на бути філармонія. Чому локомоти­вом йде обласний палац культури – тому що там на сьогодні удвічі більший штат, вони більше працюють і гуртків там набагато більше, – зазначила Світлана Думинська.

Колектив обласного палацу молоді і студентів б’є на сполох: реорганізувати, закрити, ущільнити простіше за все, спробуй потім назад поверни! Працівни­ки просто впевнені – реорганізація не минеться без скорочення штатів. Свою думку вони озвучили під час прес-конфе­ренції, яку зібрали в стінах палацу.

– Обидва заклади є закладами культури, в обох є керівники, режисе­ри, всі творчі, культурні працівники, котрі обіймають відповідні посади.

Яким чином збережуть свої робочі місця працівники ліквідованого закла­ду, який припинить свою діяльність в разі об’єднання з обласним палацом культури? Та ніяким. Це буде безпосе­реднє скорочення штату. Тобто ці люди залишаться за бортом, тому що двох режисерів бути не може, як і двох головних бухгалтерів і т. д., – зазна­чила юрист палацу молоді і студентів Тетяна Литвинова.

Фактично безхатьком філармонія стала майже 20 років тому. В ніч на 15 січня 1999-го у будівлі на вул. Горь­кого, з концертною залою, яка слави­лася унікальною акустикою, сталася пожежа. Стара, ще дореволюційної забудови споруда вигоріла вщент, за­лишивши по собі пару стін з ліпниною – згадкою про колишню велич концертної зали, в якій свого часу давав сеанси знаменитий Вольф Месінг...

Чому згоріла філармонія, так ніхто й не з’ясував. Подейкують, тоді в центрі старого Херсона тривали війни за не­рухомість. Тож не діставайся ж ти ніко­му?! Так спочатку синім полум’ям спа­лахнув кінотеатр ім. Комінтерну, на­ступною була філармонія...

Два десятиліття майстри камерного співу побираються у пошуках приміщення, висту­пають там, де запросять, репетиції проводять у тісному підвалі адмінбудівлі. Звісно, філармонійна зала Херсону аж пече! Але ж не ціною реор­ганізації інших закладів культури. І як можна підмінити одну концертну залу іншою, якщо і філармонія, і Палац мо­лоді і студентів, і обласний палац куль­тури виконують індивідуальну, дуже необхідну суспільству місію?

А будува­ти філармонію не намагалися? Та мож­на скільки завгодно нагадувати про не­прості часи, коли не до капітального будівництва, і все таке, але ж достат­ньо тільки нагадати, як у Новій Каховці, наче Фенікс із попелу, відродився Па­лац культури, що, як і Херсонська філармонія, згорів однієї ночі... Всім миром відбудували. Бо було бажання і чомусь навіть і на думку не спало ре­організовувати якийсь інший заклад, щоб переселити туди колектив палацу.

 

Марина Савченко
“Новий День” № 50 (5355). – 12.12.2018. – С. 8.

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.