on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.05.2019, 09:22

май-2019

Люблю я час грози весною, Коли травневий перший грім, Немовби тішачися грою, Гуркоче в небі голубім. Луна співає голосисто, От дощик бризнув, пил летить, Краплин прозорчасте намисто На сонці золотом горить. Біжать потоки з гір суворих, Пташиний не змовкає гам, І в лісі гам, і шум у горах — Усе підспівує громам… Ф. Тютчев  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

22.05.2019, 13:44

Михайло Толстих у полоні сюрреалізму

22.05.2019, 13:30

В Херсоні покажуть фільм жахів для дітей на великому екрані

22.05.2019, 10:04

Підведені підсумки VII фестивалю «КІНОКАЛЕЙДОСКОП»

> Организации > Музыка > Дворец молодежи и студентов > Було два палаци, стане один

Було два палаци, стане один

Знову скандал навколо обласного палацу молоді і студентів. Заклад на Перекопській, всім відомий як ДКТ, обласна влада зібра­лася реформувати. Реформувати аж так, щоб і назви не залишило­ся. Обласний палац молоді і студентів хочуть об’єднати з обласним палацом культури, який розташовується у Будинку офіцерів, на тій же вулиці, але ближче до центру. Такі метаморфози ініціюють у де­партаменті культури, туризму і курортів ОДА.

Питання вже навіть розглядалося на двох профільних комісіях облради – комунальній та культурній. Згоди депу­тати поки що не дійшли, взявши тайм-аут на вивчення ситуації. Аж до кінця січня спеціально створена зведена ко­місія вивчатиме стан справ у двох па­лацах, аби мати розуміння, чи варто взагалі замахуватися на реорганізацію.

Протягом останніх років у будівлю ДКТ, як до цих пір називають палац го­родяни, вкладено мільйони обласних коштів, нарешті тут стало тепло, а його фасад вже не виглядає убогим. За цей час у закладі змінилося багато чого – від директора до наповнення концертних програм. Творчі працівники палацу за­певняють – він став більш сучасним. Відколи ДКТ закидали відставання від су­часності, що орієнтований зовсім не на молодь, хоча має відповідну назву, у па­лаці з’явилися нові, студентські колекти­ви, цікаві, різнопланові заходи, гуртки. Але ж тепер знову не так. Чиновники від культури хочуть наділити палацу молоді і студентів колективи ветеранські.

Як зазначила керівник департамен­ту Світлана Думинська, у Будинку офі­церів займаються не менше 700 ар­тистів обласного палацу культури. І все це в аварійній будівлі, де в задо­вільному стані лише одне крило. Ре­петиціями розписані всі дні, з вечора до ранку, бо займатися можна лише почергово. З наступного ж року, як за­певняє керівництво департаменту, ре­петиції в будинку офіцерів стануть не­можливими взагалі, бо тут почнуться масштабні ремонтні роботи. Будівлю палацу культури було вирішено пере­дати обласній філармонії, попередньо її відремонтувавши. Вже й проектно- кошторисна документація є, обласно­му бюджету вона стала в півмільйона гривень. Сам же проект реконструкції затягне на 69 мільйонів гривень. Гро­шей поки що немає, замість них тільки обіцянки, що облрада начебто виді­лить третину коштів вже наступного року. Також є надія на благодійні внески до спеціально створеного фонду, але ж це тільки надія...

«Два заклади культури, які працю­ють практично за ідентичними стату­тами, тобто палаци культури, можуть знаходитися в нормальному при­міщенні, саме для того, щоб відбудо­вувати те приміщення, в якому повин­на бути філармонія. Чому локомоти­вом йде обласний палац культури – тому що там на сьогодні удвічі більший штат, вони більше працюють і гуртків там набагато більше, – зазначила Світлана Думинська.

Колектив обласного палацу молоді і студентів б’є на сполох: реорганізувати, закрити, ущільнити простіше за все, спробуй потім назад поверни! Працівни­ки просто впевнені – реорганізація не минеться без скорочення штатів. Свою думку вони озвучили під час прес-конфе­ренції, яку зібрали в стінах палацу.

– Обидва заклади є закладами культури, в обох є керівники, режисе­ри, всі творчі, культурні працівники, котрі обіймають відповідні посади.

Яким чином збережуть свої робочі місця працівники ліквідованого закла­ду, який припинить свою діяльність в разі об’єднання з обласним палацом культури? Та ніяким. Це буде безпосе­реднє скорочення штату. Тобто ці люди залишаться за бортом, тому що двох режисерів бути не може, як і двох головних бухгалтерів і т. д., – зазна­чила юрист палацу молоді і студентів Тетяна Литвинова.

Фактично безхатьком філармонія стала майже 20 років тому. В ніч на 15 січня 1999-го у будівлі на вул. Горь­кого, з концертною залою, яка слави­лася унікальною акустикою, сталася пожежа. Стара, ще дореволюційної забудови споруда вигоріла вщент, за­лишивши по собі пару стін з ліпниною – згадкою про колишню велич концертної зали, в якій свого часу давав сеанси знаменитий Вольф Месінг...

Чому згоріла філармонія, так ніхто й не з’ясував. Подейкують, тоді в центрі старого Херсона тривали війни за не­рухомість. Тож не діставайся ж ти ніко­му?! Так спочатку синім полум’ям спа­лахнув кінотеатр ім. Комінтерну, на­ступною була філармонія...

Два десятиліття майстри камерного співу побираються у пошуках приміщення, висту­пають там, де запросять, репетиції проводять у тісному підвалі адмінбудівлі. Звісно, філармонійна зала Херсону аж пече! Але ж не ціною реор­ганізації інших закладів культури. І як можна підмінити одну концертну залу іншою, якщо і філармонія, і Палац мо­лоді і студентів, і обласний палац куль­тури виконують індивідуальну, дуже необхідну суспільству місію?

А будува­ти філармонію не намагалися? Та мож­на скільки завгодно нагадувати про не­прості часи, коли не до капітального будівництва, і все таке, але ж достат­ньо тільки нагадати, як у Новій Каховці, наче Фенікс із попелу, відродився Па­лац культури, що, як і Херсонська філармонія, згорів однієї ночі... Всім миром відбудували. Бо було бажання і чомусь навіть і на думку не спало ре­організовувати якийсь інший заклад, щоб переселити туди колектив палацу.

 

Марина Савченко
“Новий День” № 50 (5355). – 12.12.2018. – С. 8.

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.