on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новости региона

25.02.2020, 11:45

День пам`яті Героїв Революції Гідності в Херсонському училищі культури

24.02.2020, 15:51

Як педагоги мистецьких шкіл Херсонщини кваліфікацію підвищували

20.02.2020, 09:26

"Срібна голка і нить золота..."

Чародіями не народжуються!


У вітальні Каховського історичного музею розгорнулася казкова виставка декоративно-вжиткового мистецтва в техніці бісероплетіння від гуртківців районного центру дитячої творчості при Чорнянській ЗОШ та їх керівника Олени Колодич.
Чому казкова? Бо, опинившись віч-на-віч з роботами, подумки і в реальності приміряючи прикраси, відчуваєш себе то Господинею Мідної Гори (адже крім бісеру у виробах використовуються найрізноманітніші самоцвіти), то панночкою з української народної казки, то Сніговою Королевою, то пристрасною креолкою з Карибського узбережжя…

Жоден гість не пішов з виставки байдужим! Навіть не вірилося, що майже всі прикраси та сувеніри виконано руками дітей, серед яких є й хлопчики, і дівчатка-другокласниці. Дивує не тільки краса й фантазія, а й те, що це трудомістке заняття вимагає, крім творчого підходу, ще й неабиякого терпіння, ретельності й старанності – на одну роботу йде від 4 до 10 тисяч бісеринок!

Тендітна та лагідна Олена Олександрівна Колодич розповідала гостям виставки про своїх вихованців, про роботу гуртка, дякувала всім, хто допомагає йому працювати. Особливі слова вдячності - організаторам виставки. А от колеги та керівники відділу освіти райдержадміністрації звернули увагу на неординарність і талановитість Олени Олександрівни не тільки як майстра, а як педагога. Адже захопити дітей такою кропіткою справою вдається не кожному! Голова районної ради Микола Крупін запевнив, що праця О.Колодич та її вихованців не залишиться поза уваги влади; буде зроблено все можливе для якомога більшого сприяння гуртку, щоб він розвивався і став відомим не тільки на районному рівні. До речі, вироби Олени Колодич вже давно “в арсеналі” київських та харківських модниць завдяки участі у виставці, присвяченій жіночому дню, що відбулася у 2008р. у Новокаховській картинній галереї ім. Гавдзинського. Тепер таку змогу отримали каховчанки!
Виставка продовжиться до кінця лютого, тому бажаючі можуть не тільки помилуватися, а й придбати ексклюзивні прикраси.

Руки, що творять красу
-Про те, що вмію малювати, дізналася лише у 8 класі, коли була обрана до редколегії, - згадує Олена Колодич. – Але любов до краси і вміння її створювати – то, мабуть, сімейне. Тато – робітник “КЕМЗу” – також був редактором стіннівки. Я могла годинами спостерігати, як він працює над газетою вдома. У 4 роки матуся навчила мене плести на спицях. Нас у батьків троє, я – найстарша, тому й старалася вигадати щось незвичайне для братика, сестрички та для себе. По декілька разів перев’язувала з одних і тих же ниток – от уже й нова модна річ! У шкільні роки вчилася й іншому рукоділлю.

Після закінчення 10 класів дівчина навчалася в “Театральних майстернях” Херсона, отримала професію художник-оформ­лювач. Потім – училище №12, в якому тоді перший рік проводився експеримент: відкрилося відділення декораторів. Закінчивши його з червоним дипломом, Олена, вже одружена, приїжджає жити у рідне село чоловіка – Чорнянку. Так у сільському клубі з’явилася 19-річна художниця і керівник жіночого клубу “Чарівна ниточка». Незабаром у родині Колодичів народжуються один за одним двоє синочків, але Оленці так хотілося знову зайнятися улюбленою професією! А ще більше – навчати цього інших. Як експеримент на базі Чорнянської школи розпочинаються заняття гуртка декоративно-ужиткового мистецтва “Юні майстрині”, який підтримав районний відділ освіти. Надзвичайну допомогу надавала директор районного Центру дитячої творчості Любов Михайлівна Бєлан своєю добротою і порадами, іноді нагадуючи Оленці рідну матусю, що так рано пішла з життя… Сьогодні двері кабінету, де проводить заняття О.Колодич, завжди відкриті для всіх. Свідчення тому – численні виставки, районні та обласні грамоти й дипломи (кількість яких уже перевалила за десяток!), попит на вироби серед модниць не тільки Каховщини, а й інших куточків України. Звичайно, успіхом завдячує і директору школи В.Добровольській, завучам Г. Барна та І.Панчук.

Про своїх учнів Олена Олександрівна може розповідати годинами. Кожна розповідь пронизана захопленням, обізнаністю з внутрішнім світом дитини і справжньою любов’ю.
-14-річний Марат Абрамов – справжній скарб нашого гуртка. Треба бути дійсно мужнім, щоб не покинути улюблену справу, продовжувати робити чудові речі для двох старших сестричок і мами. Він майстер спиць, гачка, бісероплетіння, нігтьового дизайну, макраме. Хлопець без машинки шиє одяг – і так ювелірно, що не видно швів! Він - активний учасник створеної при гуртку модельної групи і мріє стати дизайнером одягу. Запам’ятайте це звучне ім’я: Марат Абрамов – хтозна, можливо, колись воно стане відомим брендом!..
З великою любов'ю згадує усіх своїх вихованців - і великих, і малих, і колишніх, і теперішніх! Чого тільки немає у чорнянських умільців: на підвіконнях кабінету сушаться риб’ячі кістки для аплікацій, в куточку –ткацький та шліфувальний станки…
-Вони, як і електролобзик, – подарунки чоловіка Сергія до свята 8 Березня у різні роки! Ось така я “ненормальна” дружина… Він іноді сміється з мене, додаючи, що ще залишилося подарувати мені зварювальний апарат. Але я впевнена: мій чоловік любить мене саме такою, яка я є, а він – моя справжня половинка!

Сини – то мамина гордість.

- Старший, 16-річний Михайло, малює краще за мене. Власноруч розписав стіни своєї кімнати в улюбленому стилі “фентазі”. Але подальшу долю хоче пов’язати з МНС. Молодший Ігор не уявляє себе без футболу.
…Здається, не так уже багато розказала про себе Олена Олександрівна. Все більше – про учнів, односельців, родину, колег… Та в цьому вся вона – відкрита, доброзичлива, весела, закохана в життя, природу і людей. У весь отой славний Божий світ, що не перестає дивувати, дає їй наснагу виношувати і втілювати нові ідеї, не падати духом у скрутні часи і нести радість усім людям!

Майстер-клас чорнянських учнів
Ця ідея народилася ще в лютому, після презентації в Каховському історичному музеї виставки робіт вихованців гуртка декоративно-ужиткового мистецтва, що діє при Чорнянській загальноосвітній школі. А реалізуватись їй допомогли як ентузіазм міських учителів та керівника гуртка в Чорнянці Олени Колодич, так і сприяння Каховського міського відділу освіти й адміністрації Чорнянської ЗОШ. Викладачів трудового навчання каховських ЗОШ: Тетяну Частило (№1), Наталію Пуляєву (№3), Людмилу Циганкову (№4), Валентину Шукруту (№5), Людмилу Завезьон (станція юних техніків) та головного спеціаліста міського відділу освіти Ірину Коринецьку гостинно зустріли вихованці гуртка Марат Абрамов, Анастасія Конькова і Ольга Анфалова разом зі своїм улюбленим керівником.

Кабінет, де збираються гуртківці, нагадує крамницю дивних речей з доброї казки, де є все! А головне – ці дива створюються дитячими руками! Крім стенду із виробами з бісеру та самоцвітів, є етнографічний куточок із очеретовими ляльками і вазами-хатками, поробки та картини з черепашок і риб’ячих кісток, мозаїки, складені з мініатюрних частинок - орігамі, вишивки, м’які іграшки, розписи у стилі батик… Всього не перерахувати. А щоб все добре розгледіти, мабуть, не вистачило б і дня. Та найголовнішим завданням для себе міські вчителі ставили не просто оглянути, а й чомусь навчитись. Отож, голки, бісер та готові зразки лягли на столи, і закипіла робота. Дуже вправно і доречно Олені Олександрівні допомагали її учні: демонстрували основні прийоми плетіння, вчасно виправляли помилки, консультували…До того ж, і самі відчули, яким нелегким буває учительський труд. Незабаром у кожної майстрині вже був невеличкий фрагмент майбутнього шедевра. І це все понесуть вони своїм каховським учням разом із часточкою тепла умілих і талановитих рук їхніх чорнянських однолітків.

Стільки позитиву й спорідненості душ було в тій зустрічі, що не хотілося розставатися – ніби не пару годин тому познайомилися, а зналися так давно!.. По дорозі додому ділилися враженнями, головне з яких – користь від таких обмінів досвідом між освітянами міста й району. І ніхто не пошкодував за витраченим часом, навіть, враховуючи, що це час власного відпочинку.

Творчі руки не знають спочину
«Маківка літа»… Спека… Здається, що активне культурне життя призупинилося і перемістилося на моря та курорти. Але по-справжньому закохані у свою справу люди не беруть «тайм-аутів», навіть у відпустках та на канікулах.
Чудовий приклад – керівник гуртка «Юні майстрині» з Чорнянки Олена Колодич. Крім того, що за бажанням учнів вони продовжують свої заняття влітку, нові їхні витвори декоративно-ужиткового мистецтва знову стали учасниками чергової виставки у Новокаховській картинній галереї ім. Гавдзинського; під красномовною назвою – «Малахітова шкатулка». Продовжиться виставка до середини серпня, так що юні чорняни разом зі своїм непосидючим керівником-ентузіастом радо запрошують земляків і до Нової Каховки. Як завжди, можна не лише помилуватися, а й придбати ексклюзивні модні прикраси.

Опісля завершення цієї виставки, крім підготовки до нового навчального року (в якому Олена Олександрівна, до речі, вже приготувала своїм вихованцям кілька навчальних сюрпризів, серед них – цікава техніка плетіння «японський вузол»), гурток запрошений ще на одну виставку. На цей раз – у Херсоні, в обласному Центрі народної творчості.

2009 рік став дуже насиченим і плідним для учасників гуртка районного центру дитячо-юнацької творчості “Юні майстрині”, що діє при Чорнянській ЗОШ, та його керівника Олени Колодич. Численні виставки, ярмарки, нагороди, слова захоплення та вдячності супроводжували їх у районі, Каховці та за їх межами. Чудовим вінцем наприкінці року стала подяка управління освіти і науки облдержадміністрації та Херсонського державного будинку художньої творчості. Отримала її Олена Олександрівна за проведений на високому рівні майстер-клас “Конструювання й моделювання прикрас із бісеру та натурального каміння” на обласному семінарі-практикумі з образотворчого декоративно-ужиткового мистецтва. Загалом 4 викладачі були запрошені провести показові заняття з колегами, що зібралися зі всієї області. Майстер-клас О.Колодич завершився оплесками присутніх. Ми приєднуємось до них і бажаємо талановитій майстрині та її вихованцям не менш успішного і плідного нового року!


Ірина СОШНІКОВА

3. 26.05.2011 10:33
Редакция_IR12

Уважаемая Елена, фото с открытия выставки уже выставлены на портале в двух разделах - на Вашей странице и странице кружка "Юні майстрині", просмотреть галерею можно по этой ссылке: http://www.artkavun.kherson.ua/prezentatsiya-vyistavki-ukrasheniy-iz-bisera-i-kuklyi-motanki-kruzhka-yuni-maystrini.htm

2. 22.05.2011 15:54
Елена Колодич

Где найти фото с открытия выставки 12.05 11  в библиотеке ?

1. 08.03.2011 20:20
Елена Колодич

Как отправить фото на свою страничку?

Ответ отправлен Вам на e-mail.

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.