on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...
> Організації > Музика > Дитячий джазовий колектив "Диксиленд" > Червона доріжка і херсонський диксиленд


Червона доріжка і херсонський диксиленд

Величезний солом’яний ка­пелюх - у ньому виходець із джазового оркестру Херсон­ського обласного палацу мо­лоді та юнацтва Поліна Тара­сенко пройшлася червоною доріжкою Одеського Міжна­родного фестивалю. Культурна подія року відбулася у Пів­денній Пальмірі 14-22 липня. Одну з головних нагород фес­тивалю взяла стрічка україн­ського режисера, уродженця Херсона Романа Бондарчука «Dixieland». З автором фільму ми спілкувалися телефоном, адже останнім часом він меш­кає в українській столиці. В основу документальної картини «Dixieland» покладено історію про діяльність дитячого джазо­вого оркестру. У фільмі відобра­жений проміжок часу, коли зна­менитим колективом керував Почесний громадянин Херсо­на, талановитий педагог Се­мен Ривкін, а також рік після того, як не стало Маестро. Знімали кіно в кількох регіонах — у рідному для наставника та музикантів оркестру Херсоні, на території одного з пансіо­натів Лазурного, у Харкові, куди вихованець Семена Рив- кіна Роман Купріянов поїхав вступати до музичного учили­ща, у Києві. Також група пра­цювала в Італії, куди Поліна Тарасенко разом з батьками їздила на фестиваль повітря­них зміїв. Знімали «Dixieland» протягом 7 років. У фільмі немає жодного інтерв’ю, режи­серський задум був таким, щоб показати життя героїв без натя­гу - камера як би спостерігає за творчим процесом колекти­ву, в якому, здебільшого, й по­лягає все життя його учасників.

- Вони просто працювали і дозволяли себе знімати. Це на­зивається прямий кінемато­граф, коли ми не беремо інтер­в’ю, ми просто живемо з ге­роями якийсь певний відрізок часу і фіксуємо події, які відбу­ваються в їхньому житті, і з них робимо епізоди, - розповів режисер Роман Бондарчук.

Ідея увічнити на екрані дитя­чий джазовий колектив, відо­мий у Херсоні й далеко за його межами, виникла під час попе­редньої роботи режисера про учасницю диксиленду Поліну Тарасенко. Йдеться про фільм «Поліна», який Роман Бон­дарчук зняв у рамках проекту «15 молодих про молодих».

- Це був проект латвійської продюсерки Ілони Бічевської для французького телеканалу «Arte». Головна героїня фільму - дівчинка з диксиленду. І от коли ми зняли Поліну, побачи­ли, що й сам оркестр дуже цікавий і там багато інших пре­красних персонажів. Особливо нас вразив Семен Ривкін - людина, яка присвятила своє життя дітям і розвитку їхніх та­лантів, - говорить режисер.

Знімали «Dixieland» за кош­ти, виділені німецьким каналом «MDR», також фінансову участь у проекті взяли кінофонд Латвії, телебачення Норвегії та Швеції, тобто картину купили вже на етапі створення. Прем’єра фільму «Dixieland» відбулася у США, під час відо­мого кінофестивалю, після чого стрічка відправилася у світову подорож - її вже пере­глянули в Індії та Кореї.

- Буквально сьогодні я отримав запрошення на «Hot Spring Documentary Film Festival», це також старий фе­стиваль у Південній Америці, який кваліфікується на доку­ментальну секцію «Оскара», тобто, фільми, які беруть у ньо­му участь, теоретично мають всі шанси потрапити у лонг-лист відомого на увесь світ кінофестивалю, - зазначив Роман Бондарчук.

В інтернеті наданий момент можна переглянути лише трей­лер «Dixieland». Саму пере­можну картину автор ретельно оберігає від піратства. Адже якщо робота з’явиться у ме­режі, фільм більше не зможе брати участі у фестивалях, його доля взагалі опиниться під загрозою. Український же глядач зможе переглянути «Dixieland» з 15 вересня у кіно­театрах: в рамках Міжнародно­го фестивалю документально­го кіно «Docudays UA» його по­кажуть у Києві, Харкові, Львові, Одесі та Херсоні.

Марина Савченко
"Новий день".- №32 (5284). -02.08.2017.- стр.19

 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.