on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новости региона

24.02.2020, 15:51

Як педагоги мистецьких шкіл Херсонщини кваліфікацію підвищували

20.02.2020, 09:26

"Срібна голка і нить золота..."

17.02.2020, 16:00

Готуйте картини та резюме!

> Темы > КУЛЬТУРОЛОГИЯ > Проект ЛИР > Червоні вітрила в Херсоні

Червоні вітрила в Херсоні

Стартував унікальний проект — літературно-історичні реконструкції (ЛІР)
У різний час у нашому місті побувало багато видатних особистостей. З вулицями та історико-культурною спадщиною Херсона пов'язано чимало відомих літературних імен і творів. Знакові літературні пам'ятки незримо присутні в місті, проте візуально вони ніяк не позначені.

— Між тим, використовуючи цей «невидимий багаж», місту можна досить швидко і недорого створити цілу низку нових туристичних маршрутів, — вважає голова координаційної ради Українсько-російського благодійного фонду Валерій Резніченко. — У Херсоні багато талановитих молодих людей, які мислять неформально, хочуть зробити щось нове,
привнести у повсякденне життя креатив. Саме вони звернулися до нашого фонду з проханням допомогти реалізувати цікаву ідею: «промаркувати» міські вулиці ЛІР-мітками, виконаними за технологією геоекслібрисів. Персонажі, задіяні в них, можуть бути як вигаданими, так і мати цілком реальні історичні прототипи.

Першу таку мітку ентузіасти встановили на набережній поблизу пам'ятника першим корабелам. Вона присвячена твору Олександра Гріна «Червоні вітрила» і не тільки «зафіксувала» образ казкових вітрил, які уявив-побачив письменник-романтик саме в нашому місті (принаймні, саме так стверджують наукові співробітники музею Олександра Гріна в Феодосії), а й стала своєрідною даниною барку «Товариш», знятому у фільмі за мотивами твору Гріна. Відкрита фотосесія зі справжніми червоними вітрилами, капітаном Греєм, Ассоллю надовго запам'ятається всім, хто був того дня на набережній Дніпра.

Історичних місць, пов'язаних з культурною спадщиною, в Херсоні чимало. У нас народилися, жили і працювали визначні представники української та російської літератури. Скажімо, саме в Херсоні святкував своє 25-річчя Олександр Пушкін. Бували у нашому місті й неординарні особистості (наприклад, Софія Блювштейн, більш відома як славнозвісна Сонька Золота Ручка). У біографіях багатьох літературних персонажів Херсон також фігурує. Чи знаєте ви, що до нашого міста якось завітав навіть Остап Бендер? Словом, на карті міста можна поставити багато ЛІР-міток, які могли б зацікавити не тільки городян, але й туристів.
Проект триватиме до вересня, Після цього автор і розробник ідеї студія «Артефакт» збере всі ЛІР-мітки (геоекслібриси) разом і оформить їх у вигляді віртуальної карти, яка й буде подарована місту в День його народження.

— Не хочу завчасно розкривати всі наші задуми, але скажу, що наступна зупинка — «Олександр Пушкін», — сказав по секрету Валерій Резніченко. — Реалізується проект у тісній співпраці з Херсонським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді й обласною універсальною бібліотекою ім. Олеся Гончара.

Анатолій Яїцький
«Новий день».- №24 (4966).- 09.06.2011.- стр.15
 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.