on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

08.12.2023, 23:24

Благодійний мистецький вечір "Херсон.Люди, як струни"/Херсонська баллада пройшов у Одесі

  Благодійний мистецький вечір "Херсон.Люди, як струни"/Херсонська ...
08.12.2023, 23:20

Частина зображення, авторський почерк, номери. Як херсонські музейники ідентифікують викрадені РФ картини

З часу викрадення російськими військовими колекції Херсонського художнього ...
07.12.2023, 15:45

"Буде тобі, враже, так, як відьма скаже". Херсонський театр презентував нову моновиставу

  2 грудня 2023 року в арт хабі в укритті відбулась прем'єра ...
> Теми > КУЛЬТУРОЛОГІЯ > Проект ЛІР > Червоні вітрила в Херсоні

Червоні вітрила в Херсоні

Стартував унікальний проект — літературно-історичні реконструкції (ЛІР)
У різний час у нашому місті побувало багато видатних особистостей. З вулицями та історико-культурною спадщиною Херсона пов'язано чимало відомих літературних імен і творів. Знакові літературні пам'ятки незримо присутні в місті, проте візуально вони ніяк не позначені.

— Між тим, використовуючи цей «невидимий багаж», місту можна досить швидко і недорого створити цілу низку нових туристичних маршрутів, — вважає голова координаційної ради Українсько-російського благодійного фонду Валерій Резніченко. — У Херсоні багато талановитих молодих людей, які мислять неформально, хочуть зробити щось нове,
привнести у повсякденне життя креатив. Саме вони звернулися до нашого фонду з проханням допомогти реалізувати цікаву ідею: «промаркувати» міські вулиці ЛІР-мітками, виконаними за технологією геоекслібрисів. Персонажі, задіяні в них, можуть бути як вигаданими, так і мати цілком реальні історичні прототипи.

Першу таку мітку ентузіасти встановили на набережній поблизу пам'ятника першим корабелам. Вона присвячена твору Олександра Гріна «Червоні вітрила» і не тільки «зафіксувала» образ казкових вітрил, які уявив-побачив письменник-романтик саме в нашому місті (принаймні, саме так стверджують наукові співробітники музею Олександра Гріна в Феодосії), а й стала своєрідною даниною барку «Товариш», знятому у фільмі за мотивами твору Гріна. Відкрита фотосесія зі справжніми червоними вітрилами, капітаном Греєм, Ассоллю надовго запам'ятається всім, хто був того дня на набережній Дніпра.

Історичних місць, пов'язаних з культурною спадщиною, в Херсоні чимало. У нас народилися, жили і працювали визначні представники української та російської літератури. Скажімо, саме в Херсоні святкував своє 25-річчя Олександр Пушкін. Бували у нашому місті й неординарні особистості (наприклад, Софія Блювштейн, більш відома як славнозвісна Сонька Золота Ручка). У біографіях багатьох літературних персонажів Херсон також фігурує. Чи знаєте ви, що до нашого міста якось завітав навіть Остап Бендер? Словом, на карті міста можна поставити багато ЛІР-міток, які могли б зацікавити не тільки городян, але й туристів.
Проект триватиме до вересня, Після цього автор і розробник ідеї студія «Артефакт» збере всі ЛІР-мітки (геоекслібриси) разом і оформить їх у вигляді віртуальної карти, яка й буде подарована місту в День його народження.

— Не хочу завчасно розкривати всі наші задуми, але скажу, що наступна зупинка — «Олександр Пушкін», — сказав по секрету Валерій Резніченко. — Реалізується проект у тісній співпраці з Херсонським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді й обласною універсальною бібліотекою ім. Олеся Гончара.

Анатолій Яїцький
«Новий день».- №24 (4966).- 09.06.2011.- стр.15
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.