on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...
> Теми > КУЛЬТУРОЛОГІЯ > Проект ЛІР > «Червоні вітрила» відтепер херсонські

«Червоні вітрила» відтепер херсонські

У Херсоні, на набережній просп. Ушакова, жителі та гості міста могли не тільки спостерігати за досить цікавим дійством - відкритою фотосесією з живими героями твору Олександра Гріна «Червоні вітрила», але й самим стати героями та зробити фото на пам'ять.
Організатори стверджують, що це не тільки «фіксування» образу вітрил у Херсоні, які побачив письменник саме в нашому місті, а й данина барку «Товариш», знятому у фільмі за мотивами твору О.Гріна.

«Я прийшла на фотозйомку, тому що ця казка насправді мені дуже близька. Впевнена, що кожна дівчина мріє про свого Грея, якого чекає з нетерпінням багато років, аби колись зустріти, - розповіла 14-річна Юлія, одна з Ассолей. - Я вважаю, що це досить цікава постановка, здатна викликати інтерес херсонців».
Власне фотосесія проходила в рамках нового проекту «Літературно-історичні реконструкції», його ініціатором стала громадська організація «Студія «Артефакт». Проект минулого тижня стартував у місті Херсоні.

До проекту долучились також Українсько-Російський благодійний фонд, Херсонський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара, що передбачає відтворення більшості історично-літературних пам'яток, які напряму стосуються Херсона, у якому, з часів його заснування і до сьогоднішнього дня побувало чимало видатних особистостей. А вулиці Херсона стали місцем подій у багатьох відомих літературних творах.

«У Херсоні достатня кількість людей та організацій, які мислять неформально, які хочуть зробити щось нове, внести певний креатив в нашу повсякденність. Херсонська земля дає дуже багато приводів для цього. Вона володіє величезною кількістю історичних місць та місць, пов'язаних з культурною спадщиною, - стверджує голова координаційної ради УРБФ Валерій Резніченко. - Саме тут зупинявся свого часу Олександр Пушкін, він святкував тут своє 25-річчя. Письменники Ільф і Петров «привели» сюди знаменитого Остапа Бендера... Таких прикладів дуже і дуже багато».

Використовуючи літературні пам'ятки на міських вулицях органі; затори обіцяють створити цілу систему нових туристичних визначних пам'яток, за кожною з яких вже існує
той чи інший сталий міф. У Херсоні з'являться спеціальні ЛІР-мітки, виконані за технологією геоекслібрисів. І ця система ЛІРів стане своєрідним подарунком херсонцям до Дня міста.

Маргарита Коваленко
«Акценти».- №21 (223).- 08.06.2011.- стр.3
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.