on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новости региона

23.02.2022, 16:07

Гончарівка запрошує на майстер-клас із пластилінової анімації

23.02.2022, 15:54

У Xepcoнi пpoxoдить oблacний чeмпioнaт з кaйт-флaїнґу

23.02.2022, 15:47

Дванадцять років з дня створення парку "Олешківські піски" на Херсонщині

Чим дивуватиме цьогорічна Мельпомена

27 квітня в світі відзначають Міжнародний день театру. В усі часи театр був одним із храмів культури, місцем, де за допомогою мистецтва говорили про наболіле, відображали дійсний стан суспільства, висміюючи його вади. І, звісно, розважали публіку, допомагаючи відпочити від буденних проблем

У Херсоні також є свій храм Мельпомени - обласний музично-драматичний театр, що носить ім’я відомого українського письменника та драматурга Миколи Куліша. Театр уже багато років радує й дивує херсонського глядача новими проектами та постановками (це єдиний театр в Україні, що випускає 16 прем’єр на рік!). Особливою окрасою культурного життя Херсонщини є міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії», який щорічно наприкінці травня збирає безліч українських і іноземних театрів із найцікавішими виставами.

Цього року у фестивалі візьмуть участь близько 30 театрів із 12 країн Європи. Хоча, як розповів під час прес-конференції, присвяченої XXI «Мельпомені», директор театру Олександр Книга, це неостаточна цифра. Не зважаючи на те, що програма фестивалю вже готова, а на деякі постановки продаються квитки, заявки від театрів продовжують надходити. Через велику кількість учасників фестиваль не обмежуватиметься лише сценами театру Куліша. Вистави йтимуть також в обласному театрі ляльок і Палаці молоді та студентів. Уже звично декілька вистав відбуватимуться на мальовничому лоні природи Херсонщини. Зокрема Ніжинський драматичний театр презентує свою постановку в Олешках, а наш театр представить прем’єру за повістю Гоголя «Травнева ніч» на базі зеленого туризму «Чумацька криниця». Фестиваль триватиме з 17-го по 25 травня.

А відкриється прем’єрою, цікавою культурною колаборацією - Месхетинський професійний драматичний театр покаже виставу за класикою української драматургії - п’єсою Франка «Украдене щастя». Постановником виступить литовський режисер Лінас Зайкаускас, який давно співпрацює з театром Куліша. Олександр Книга вважає, що це чудовий приклад взаємопроникнення культур, адже мова мистецтва, мова театру універсальна й зрозуміла для всіх.

Загалом тематика вистав буде дуже різноплановою. Зокрема португальський театр привезе виставу, засновану на національній напівісторії-напівлегенді про трагічне кохання португальського короля. Також цього року вперше відбудеться міжнародна науково-практична конференція «Культурна дипломатія в контексті сучасної європейської та вітчизняної драматургії», яка була в планах уже давно. На базі Херсонського держуніверситету 16 та 17 травня зустрінуться українські та закордонні перекладачі та драматурги, які матимуть змогу обговорити мову сучасної драматургії. Така конференція - чудова можливість представити себе, свою культуру, а також більше дізнатися про інші культури. Адже театр розширює постійно межі, ставлячи п’єси іноземних авторів і співпрацюючи з європейськими режисерами.

У 2019-му знову повертається конкурсна програма, міжнародне журі визначатиме переможців у номінаціях. Нагадаємо, що минулого року XX фестиваль пройшов у форматі показу вистав. Цього разу журі дивитиметься вистави не тільки в Херсоні, а й у Миколаєві. Через великі декорації Миколаївський театр драми та музичної комедії представлятиме свою виставу на власній сцені. Окрім конкурсної програми, на гостей і учасників «Мельпомени» вже традиційно чекатимуть карнавальна хода, святкове відкриття фестивалю, читання п’єс, презентації та творчі зустрічі. Також організатори готують великий сюрприз - на відкриття фестивалю планують улаштувати грандіозну 3D-проекцію на будівлі театру.

Анастасія Матюхіна
«Гривна-СВ».- №13 (905).- 28.03.2019.- стр.16

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.