on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новости региона

17.02.2020, 16:00

Готуйте картини та резюме!

31.01.2020, 11:15

У полоні «Жіночого образу»

31.01.2020, 11:03

Херсонцев приглашают на кинотерапию "Страх перемен"

  Херсонцев приглашают на кинотерапию "Страх перемен" Что ...
> Туризм, отдых, развлечения > Заповедники Херсонщины > Дендропарк став жертвою домовленостей

 

Дендропарк став жертвою домовленостей

Тишком-нишком Каховська міськрада на одній з останніх своїх сесій надала дозвіл виконавчому комітету на розроблення проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж території природно-заповідного фонду «Дендропарк». Рішення, за мовчазної згоди чиновників, підтримала більшість депутатів. Нікого не збентежило навіть те, що міський голова Андрій Дяченко оголосив результати «сигнального» голосування як остаточні.

Прийняття такого рішення з явним порушенням регламенту ще з півроку тому уявити собі було абсолютно неможливо. Саме тоді колишній голова фракції партії «Батьківщина» в міськраді Руслан Романенко разом із колегами-депутатами планував достроково відправити у відставку Андрія Дяченка, а паралельно ініціював зменшення території дендропарку з 15 до 10 га. Здійснити це бажання тоді йому не вдалося: в березні міськрада прийняла рішення про розробку технічної документації з землеустрою щодо інвентаризації земель природно-заповідного фонду «Дендропарк» на площі саме в 15 га. Керівництво міста заявило, що завдяки цьому воно сподівається чітко визначити межі дендропарку, його площу та присвоїти йому кадастровий номер.

Зацікавленість Руслана Романенка, який в середині жовтня склав із себе повноваження депутата, була більш ніж прозорою. Адже незадовго до цього він розпочав будівництво яхт-клубу з будинком відпочинку і різноманітними спортивними об’єктами в прибережній зоні. Про незаконність цієї забудови неодноразово заявляла й міська рада. За інформацією останньої, ще 22 березня 2019 року постійно діюча депутатська комісія встановила «факт самовільного захоплення земельної ділянки та незаконне будівництво» на землях рекреаційного призначення.

- [На цьому місці] я хочу відновити човнову станцію. За призначенням землі там можна будувати об’єкти фізкультури та дозвілля, - виправдовувався Руслан Романенко.

З різкою критикою на адресу депутата виступав Андрій Дяченко:

- Такі люди, як Романенко, вважають, що вони можуть робити в місті все, що їм заманеться. На їхню думку можна самовільно зменшувати розмір дендропарку на 5 гектарів, які можна забрати в своє користування, змінивши призначення земельної ділянки й знизивши її оцінку без жодних рішень міської ради. Тепер вони засипають акваторію Дніпра і ведуть там самовільне будівництво, - пояснював очільник міста, пообіцявши, що не збирається ставити підпис під рішенням, яке може призвести до скорочення території дендропарку до 10 гектарів.

Тодішня секретар міськради Ірина Гончарова стверджувала, що в усіх наявних документах площа дендропарку становить 15 га.

- Насправді ще в 1970-ті з цих 15 га виділялися ділянки під тодішній дитячий табір «Лісова казка», санаторій-профілакторій заводу залізобетонних виробів, колишню човнову станцію, але відповідні зміни тоді так і не були внесені. А проведена згодом інвентаризація земель дендропарку так і не була офіційно затверджена, - пояснила Валентина Івченко, котра багато років очолювала відділ земельних ресурсів міськради.

Коментуючи ситуацію з забудовою, Руслан Романенко зізнався, що мав особисті домовленості з міським головою.

«Дяченко сказав: «Будуй! Документи в порядку, залишилося лише винести рішення про проведення аукціону [на земельну ділянку]». А тепер я готовий заплатити всі штрафи, демонтувати все і залишити, як було», - запевняв він.

За словами Романенка, в будівництво яхт-клубу він планував вкласти власні кошти. «Тільки щоб очистити акваторію від намулу і очерету, потрібно приблизно від 1,2 до 1,8 млн грн. Я вже не кажу про причальну стінку», - пояснював він у квітні цього року. Попри те, що екс-депутат є людиною далеко не бідною, залишилося незрозумілим, де б він узяв необхідні для яхт-клубу гроші.

Вочевидь, не без впливу цієї історії змінювалась і поведінка народного обранця. Якщо до моменту протистояння з міськрадою Руслан Романенко набув слави непримиренного критика міського голови та чиновників, то пізніше від його опозиційності не залишилося й сліду. Без домовленостей тут явно не обійшлося. Надто несподівано, ще й без жодних пояснень, і він, і його колеги по міськраді відмовилися від оголошення імпічменту Дяченку. Та й чи випадковим є те, що одразу ж після рішення по дендропарку Романенко склав з себе повноваження депутата.

Напрочуд спокійно коментує це рішення і міський голова. За його словами, всі звернення до поліції за фактом незаконного будівництва закінчилися нічим. А на питання, чи вдалось в цьому питанні відстояти інтереси громади, розводить руками: «Ні, не вдалось. Єдині мої зауваження стосувались того, щоб там був прохід до паркової зони з південного боку та з центральної частини міста».

Нічого поганого в прийнятому з порушенням регламенту рішенні по дендропарку не бачить і начальниця юридичного відділу міськради Людмила Чиркіна.

- Це лише дозвіл на розроблення проекту землеустрою, яке потім погоджуватимуть представники Держгеокадастру з іншої області України. Свої висновки нададуть також екологи та інші служби. Тож остаточна площа може бути визначена і в 10, і в 15 га. Але питання там не в площі, а в правильності розробки земельної документації, - говорить вона.

Людмила Чиркіна зізналася, що дуже б хотіла, щоб площа дендропарку залишилась, як і колись.

- Проте яке рішення буде прийняте остаточно, я не знаю, оскільки це є компетенцією міської ради, - підсумувала вона. - І тут уже все залежить від совісті самих депутатів.

Олег Батурін
«Новий день».- №45 (5402).- 06.11.2019.- стр.19

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.