Ідентифікація вкрадених в Херсонському художньому музеї творів мистецтва триває
17.05.2023 20:25Про це повідомили на сторінці музею у Фейсбуці.
Багато таємниць відкриває ця світлина, яку колаборанти зробили 1 квітня 2023 року у Центральному музеї Тавриди. Підписанням так званого «договору» про зберігання в окупованому Криму творів, викрадених з Херсонського художнього музею, вони задокументували власні злочини. А завдяки списку, частина якого потрапила на фото, ми продовжуємо уточнювати перелік робіт, які стовідсотково перебувають у цьому кримському музеї. Складений чужою рукою у Сімферополі, він фіксує ідентифікаційні номери творів, які знаходяться на полиці.
У цей список потрапило одразу дві графічні роботи херсонського майстра — одного з ініціаторів відкриття Херсонського художнього музею, народного художника України Володимира Чуприни.
Володимир Чуприна. Затонулий античний дворик. 1988. Папір, акварель, монотипія.
Володимир Чуприна. Дачки. 1989. Папір, акварель, монотипія.
Природа України завжди дарувала цьому філософу-романтику, зайнятому осягненням вічного у світі, безліч чудових мотивів. Акварелі Володимира Чуприни виглядають епічно, своєрідні творчі прийоми монотипії роблять його твори особливо впізнаваними.
В нашій колекції зберігалося 57 робіт Володимира Чуприни, придбаних музеєм і подарованих автором. Тепер ми знаємо, що принаймні дві з них незаконно перебувають у Криму. Ймовірно, інші вкрадені твори херсонського художника знаходяться десь поруч.