on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новости региона

25.02.2020, 11:45

День пам`яті Героїв Революції Гідності в Херсонському училищі культури

24.02.2020, 15:51

Як педагоги мистецьких шкіл Херсонщини кваліфікацію підвищували

20.02.2020, 09:26

"Срібна голка і нить золота..."

> Туризм, отдых, развлечения > Охота на Херсонщине > «Дерибан» на мисливських угіддях

«Дерибан» на мисливських угіддях

Жителів Бериславського району хочуть позбавити права полювати і відпочивати на власних землях

Свою згоду про передачу островів у нижньому руслі Дніпра загальною площею 2489,4 га товариству з обмеженою відповідальністю «Сиваські простори» Генічеського району нещодавно дала Бериславська райдержадміністрація. Остаточне рішення тепер залежить від депутатів Бургунської, Ольгівської, Львівської, Одрадокам'янської і Козацької сільських рад. Якщо вони підтримають позицію районного керівництва, місцеві мисливці і рибалки зможуть полювати і рибалити в плавнях тільки на комерційній основі — за окрему плату.

— Нещодавно в Одеській області у місцевої організації Українського товариства мисливців і рибалок (УТМР) таким же чином вилучили угіддя в дельті Дунаю і віддали комерційній структурі. За право на полювання тепер там треба віддати 1300 євро (!) на чоловіка і сплатити додаткові «у. о.» за кожну здобич, — коментує голова Бериславської районної організації УТМР Михайло Махник. — Крім того, цим комерсантам дозволено відстрілювати більше птиці, ніж закріплено діючими нормами. Щоб ніхто не заважав передати мисливські угіддя підприємцям, керівництво райдержадміністрації запропонувало закрити нашу організацію і створити альтернативну. На всіх рівнях зараз ведеться активна пропаганда: мовляв, УТМР розпадається, що ми ніде не зареєстровані і взагалі не існуємо. Погрожують і сільським радам, щоб вони не надавали нам у користування свої угіддя. Але ж ми працюємо ще з 1921 року, отримали статус юридичної особи! Маємо всі законні документи на своє існування і діяльність. До 2010 року законно за нами закріплені мисливські угіддя на території району, а це — 113 тис. гектарів.

Крім самих мисливців, на боці районної організації УТМР і більшість місцевих рад. Виконком Одрадокам'янської сільради рекомендував на своїй сесії відмовити у передачі плавнів «Сиваським просторам». Жителі села і мисливці збирають підписи проти намірів віддати острови комерсантам. Хоча, за словами Михайла Махника, саме в Одрадокам'янці створено «альтернативне» ТОВ «Бериславська громадська організація «Товариство мисливців і рибалок», якому сільрада відмовила у виділенні угідь. Загалом на боці УТМР вже виступили 5 сільських рад району, які погодилися продовжити йому терміни користування земельними ділянками.
Скандалом завершилося підняття цього питання на останній сесії Бериславської районної ради. Як заявив на ній перший заступник голови РДА Валерій Брусенський, жодного мисливського гектара на території району офіційно не існує: «Нема й ніяких рішень по закріпленню цих угідь за нашою районною організацією УТМР. А це, у свою чергу, належить до компетенції обласної ради».

— Все це — неправда! — відповів Брусенському міський голова Берислава, мисливець зі стажем Олександр Шаповалов. — Райдержадміністрація активно працює над тим, щоб на наші угіддя прийшли інші, а місцеві мисливці не могли полювати на своїй землі. Треба не допустити цього «дерибану»! Чи районне керівництво хоче мати від мисливців великі неприємності?
На сесії райради було прийнято рішення створити тимчасову депутатську комісію, яка має розібратися: хто ж бреше, а хто говорить правду?

— Насправді, питання закріплення мисливських угідь зачіпає дуже великі інтереси, — коментує заступник голови Херсонської обласної ради УТМР Володимир Маловічко.
— Деякі чиновники облдержадміністрації, розуміючи, що сьогодні вони мають владу, яку завтра втратять, вирішили використати величезні угіддя під різноманітні прибуткові приватні бізнес-проекти. Для цього в усіх районах області створені «альтернативні» організації мисливців і рибалок — «Сиваські простори» у Генічеську, «Чайка» у Голій Пристані, «Відродження фауни» у Цюрупинську, «Птах» у Великоолександрівці та Скадовську тощо. Їх головне завдання — перевести полювання на комерційну основу, яке багатьом мисливцям стане не по кишені. Полювання зможуть собі дозволити лише багаті люди, іноземці, приїжджі з Києва чи Донецька і якесь керівництво. Не виключено, що потім мисливські угіддя будуть продані, і на них хтось зможе заробити дуже значні кошти.

Олег БАТУРІН
Новий день.-16.07.2009

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.