on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...
> Організації > Музика > Фольклорні групи Херсонщини > Десяті «жнива» "Чорнобаївського заспіву»


Десяті «жнива» "Чорнобаївського заспіву»

Праця та пісня традиційно йдуть пліч-о-пліч. Особливо багаті на пісенну творчість ті, хто близький до важкої праці на землі. Невипадково регіональний фестиваль хорового співу «Чорнобаївський заспів» започаткував славний хлібороб, Герой України та двічі Герой праці, голова сільгосппідприємства «Зоря» Дмитро Моторний.

За 10 років існування фестиваль об'єднав 6 тисяч аматорських виконавців не лише з Херсонщини, а й інших областей. Дмитро Костянтинович, відкриваючи ювілейний фестиваль назвав хорове мистецтво променем сонця, що надихає людей на добро, любов, збереження традицій нашого народу. Цього року в конкурсній програмі, яка традиційно проходила в Чорнобаївському СБК, взяли участь 12 хорових колективів з Білозерського, Великолепетиського, Голопристанського, Великоолександрівського, Іванівського та Каланчацького районів, а також ансамбль «Криниченька» Чернігівського району Запорізької області. Загалом понад 300 учасників представляли хорову аматорську палітру. На жаль, через фінансові труднощі не змогли взяти участь у фестивалі заявлені колективи з Одеської, Миколаївської, Київської та Кіровоградської областей.

Журі очолював професор Київського національного університету культури та мистецтв, народний артист України Станіслав Павлюченко, який зробив спільне для багатьох учасників зауваження щодо проблем добору репертуару, якісного та кількісного складу колективів, а також щодо необхідності підвищення виконавської майстерності. Журі визначило переможців конкурсної програми, які були нагороджені дипломами лауреатів та цінними призами: народні хори «Калиновий цвіт» Чорнобаївського СБК (керівник заслужений працівник культури України Михайло Варгун) та Великолепетиського РБК (Валерій Смирнов), а також народний чоловічий хор імені Олійника ВАТ «Південелектромаш» (Ніна Шевелєва).

Також були визначені переможці у номінаціях: краще виконання хорового твору без супроводу, хорова обробка народної пісні, зокрема обробка та використання в репертуарі кращих місцевих зразків, та кращий оркестровий супровід. Кращим диригентом визнана Світлана Ричкова — керівник народного хору ветеранів війни та праці Новокаховського міського Палацу культури. Переможцем конкурсу серед солістів стала солістка цього хору Людмила Сташульонок, а також Ганна Візнович - солістка народного хору Великолепетиського РБК.

Валентина Розум, завідувач відділу аматорського мистецтва обласного Центру народної творчості
Новий день. - 21.06.2007

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.