on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

17.02.2020, 16:00

Готуйте картини та резюме!

31.01.2020, 11:15

У полоні «Жіночого образу»

31.01.2020, 11:03

Херсонцев приглашают на кинотерапию "Страх перемен"

  Херсонцев приглашают на кинотерапию "Страх перемен" Что ...
> Новости региона > «Діалоги про мистецтво» мовою мистецтва
Все новости

27.05.2019 13:31

«Діалоги про мистецтво» мовою мистецтва


Всі фото Онеги Халікової

В Міжнародний день музеїв, 18 травня, Херсонський художнй музей ім. О.Шовкуненка в черговий раз здивував. Ні, він ще не впровадив Ніч в музеї, як це давно роблять колеги з краєзнавчого, але презентував нову форму спілкування з глядачем - «Діалоги про мистецтво».

Починалось все досить звичайно - звичайно для тех, хто не ігнорує музейні заходи. Невеличка екскурсія, п'ять шедеврів з музейної колекції, розповідь екскурсовода, в ролі якого перебувала заступниця директора музею Владислава Дяченко, обговорення - а іноді навпаки: питання, версії глядачів - а вже потім інформація про картину або автора. І в черговий раз - нова інформація - навіть там, де нічого новенького почути не сподіваєшся.

Але найцікавіше було потім. Потім глядачі зібралися в концертній залі, і молодіжний плейбек-театр заохотив їх до спілкування. Які враження від картини? Що ви відчували, дивлячись на неї? Що для вас мистецтво? І відповіді відвідувачів музею оживали у пластичних етюдах - імпровізаціях акторів плейбек-театру. Спочатку це здавалося дивним, незвичним, але поступово люди втягнулся, розкрилися, і діалог відбувся - щирий і органічний.

Про те, як і чому виникла дака незвична форма спілкування, розповіла Владислава Дяченко:

«Міжнародна організація музеїв ICOM оголиосила, що цього року музейне свято пройде під гаслом: «Музеї як культурні хаби: майбутнє традиції». Тому Херсонський художній музей обрав формат культурного діалогу. Це означає, що сьогодні ми представляємо музей не просто як місце, де зберігаються твори мистецтва, а як саме культурний центр, де можуть зустрітися різні групи людей, різні мистецькі традиції, різні події культурного життя Херсону».

Перший досвід співпраці музею з плейбек-театром був вдалим. Спроба оживити мистецтво, дати йому нове дихання, сподобалась і глядачам, і музейникам і, можливо, матиме продовження.

Лариса Жарких
Джерело інформації: Газета "Вгору"
Більше фото тут

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.