on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

02.12.2023, 18:56

«Герої моєї країни: Михайло Драпатий» - у Херсоні визволителю міста презентували книгу

  У звільненому рік тому Херсоні презентували першу ...
02.12.2023, 18:48

У Тернополі говорили про новокаховські "Кам'яні вишиванки"

  Протягом 21 та 22 листопада у Тернополі слухали про ...
02.12.2023, 18:43

Відбулася презентація збірки спогадів співробітників Херсонського обласного краєзнавчого музею «Ненаукові записки»

  15 листопада відбулася презентація збірки спогадів співробітників ...

Диво руками дитини

З наближенням зимових свят усім, від малого до старого, хочеться, щоб життя сповнили нехай маленькі, але дива, у повітрі витали любов і добро, а випадкові перехожі дарували одне одному посмішки. У цей час діти щиро мріють про гори пухнастого снігу та санки, дорослі — про сімейний затишок, школярі та студенти — про довші канікули.
Допомогти повірити у диво вирішили вихованці Херсонського центру позашкільної роботи міської ради та їхні керівники, презентувавши днями у приміщенні обласного художнього музею ім. 0. Шовкуненка виставку «Калейдоскоп чудес». Експозиція складалася з близько 200 робіт із бісеру, соломки, вишивки, флористики, тіста, виготовлених дбайливими дитячими рученятами.

У виставці, приуроченій до Дня святого Миколая, Новорічних та Різдвяних свят, взяли участь гуртки «Чарівна намистина», «Умілі ручки», «Чарівний хрестик», «Фентезі», «Природа і фантазія». Вони надали музею свої кращі роботи: і вишиті бісером ікони, і аплікації чарівних краєвидів українського села, і веселих чоловічків з соломки та мішковини, інші вироби, які втілила в життя багата дитяча фантазія.

— Коли нам запропонували влаштувати цю виставку, виникли сумніви, адже ми звикли, що діти використовують бісероплетіння на рівні фенечок, — розповідає Наталя Кольцова, старший науковий працівник науково-експозиційного відділу музею. — Та, побачивши роботи дітей, сумніви відпали. Витвори зроблені на досить високому, можна сказати, професійному рівні. Спочатку планувалося відібрати кращі роботи, бо їх дуже багато. Але, побачивши їх, вирішили взяти усі.

Враховуючи вік маленьких майстрів, в середньому від 6 до 12 років, вражають масштабність та складність робіт! Та неабияке враження справив куточок з малюнками та виробами хворих діток, які проходять лікування у відділенні гематології обласної дитячої лікарні. Саме для них музей ім. Шовкуненка влаштував акцію «Допоможи врятувати дитину!», в рамках якої вже кілька місяців проходять всі експозиції.

Цей куточок — ніби виставка у виставці, він називається «Дякую тобі за те, що я живий...». Назва зворушлива і не випадкова: її взяли з листа хворої дитини до Миколая Чудотворця. Дитина просить дуже багато здоров'я і дякує святому за те, що жива.
Організовуючи «Калейдоскоп чудес», працівники музею прагнули донести до херсонців кілька важливих ідей: по-перше, для того, щоб творити дива, не обов'язково бути чарівником, необхідно просто дуже цього хотіти, по-друге, на прикладі вчинків святого Миколая нагадати про те, що робити добрі справи, допомагати тим, хто так цього потребує, зовсім неважко і навіть приємно.

Виставка сповнена любові та доброзичливості. Мабуть, саме тому ніхто з присутніх не оминув скриньку для збору коштів. Навіть малеча хоч по гривні, та зробила й свій внесок у спільну добру справу.
«Калейдоскоп чудес», за словами організаторів виставки, засвідчив, що наше суспільство починає одужувати і прагне виховувати покоління, яке цікавитиметься не лише комп'ютерами, а натхненно й від душі творитиме добрі корисні справи.

Олександра Гундоріна,
студентка Інституту філології та журналістики
“Новий день”.- № 1 (4943).- 01.01.2011.- стор. 24

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.