on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новости региона

17.02.2020, 16:00

Готуйте картини та резюме!

31.01.2020, 11:15

У полоні «Жіночого образу»

31.01.2020, 11:03

Херсонцев приглашают на кинотерапию "Страх перемен"

  Херсонцев приглашают на кинотерапию "Страх перемен" Что ...

Диво поруч

Сучасна територія Азово-Сиваського парку розташована на північному сході Херсонської області в межах Новотроїцького і Генічеського районів. До складу парку входять чотири острова Сиваша (Чурюк, Куюк-Тук, Мартинячій, Китай) та коса Бірючій острів у Азовському морі. Північне Приазов'я і Присивашшя є територією, через яку проходить потужний міграційний шлях перелітних птахів, а мілководні затоки з теплою водою є місцем нересту і нагулу цінних промислових видів риб.

Особливу цінність на території Азово-Сиваського парку мають пустельні кримсько-полиновозлакові степи та приморські літоральні комплекси, багаті на рідкісні, реліктові та ендемічні види, що є незаперечною прикрасою природи цього краю. Всього на території — 659 видів рослин. Багатий і різноманітний тваринний світ парку. Фауна нараховує близько 5000 різних тварин, серед яких 250 хребетних. З риб промислове значення мають камбали, глоса та калкан, бички, судак, піленгас. Трапляються поодинокі особини білуги чорноморської та вирезуба.

Моє знайомство з Азово-Сиваським національним природним парком почалося з того, що мене пригостили медом, зібраним на Бірючому, одному з заповідних островів. Запевняю вас, таким медом вам не доводилося ласувати. За своїми лікарськими і смаковими якостями він нарівні із найсмачнішим медом Алтаю. Раніше у продаж він не потрапляв. У бідонах весь збір відправляли до столиці — розумієте, кому на стіл. Зараз кожний цінитель може цей мед придбати, хоча і коштує він відповідно. Не так давно і до природного парку пересічний турист не потрапив би. Адже у повоєнні роки за ініціати­вою Микити Сергійовича Хрущова тут було заповідно-мисливське господарство, де полювали вищі посадові особи і керівники силових структур.

У цей період на косах Причорномор'я починають насаджувати ліс, завозять копитних тварин та фазанів. У 1993 році за Указом Президента України було вирішено створити тут національний парк з метою охорони біорізноманіття та здійснення моніторингових досліджень рослинних та тваринних комплексів Причорноморських екосистем. Особливо заманливо потрапити на острів Бірючий. Весною відкривається коса, і заїхати на нього можна машиною. Це досить зручно. Адже на машині за кілька годин я побачила те, що пішки треба обходити цілий день. До речі, і сама дорога по косі — вражаючої неземної краси. Здавалося, що ми їдемо по іншій планеті. Уявіть: білий-білий пісок і великі шари кущів, вкриті такими ж білими квітами! Диво! А яке п'янке повітря! Дихаєш — і не можеш надихатися. На острові височить маяк. На жаль, господар від'їхав у справах, і нам не довелося видертися нагору. Ми побродили берегом моря і натрапили на стародавню, дивовижну споруду — залишки старого маяка, який нібито побудували французи.

Цікаво, звідки вони тут взялися? До цього ще мають докопатися слідопити. Природні комплекси Сиваша та північного Приазов'я є різнотипними і унікальними. Вони утворені на межі контакту суші і моря, перебувають у постійному динамічному розвитку і являють собою центр видоутворення. Саме тому зараз проводяться роботи з розширення території Азово-Сиваського Національного парку та створення ще двох (Приазовського в Запорізькій області та Сиваського у Автономній республіці Крим). P. S.: Не все ми ще з вами, шановні, занепастили. Вчені зуміли зберегти окремі території від свавілля двоногих. Рівень екологічної культури наших співгромадян різко впав. Свідоцтво тому — безпритульні собаки і кішки, витоптані газони, понівечена і спаплюжена зелена зона навколо наших міст і сіл, парки, перетворені на смітники. Люди палять у лісах вогнища, рубають дерева, миють машини у річках і озерах; пляжі — усипані битим склом. Зневірюєшся, коли про це думаєш. Іноді здається що все безнадійно. Та лампочка вже світиться у наших головах. І ми не можемо її вимкнути. Ми — на вірному шляху.

Ірина Євстаф’єва
Журнал "Новый фаворит".- июль-август 2004 г.


 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.