on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.01.2020, 09:07

Январь 2020

Сухое левантинское лицо, упрятанное оспинками в бачки, когда он ищет сигарету в пачке, на безымянном тусклое кольцо внезапно преломляет двести ватт, и мой хрусталик вспышки не выносит; я жмурюсь - и тогда он произносит, глотая дым при этом, "виноват". Январь в Крыму. На черноморский брег зима приходит как бы для забавы: не в состояньи удержаться снег на лезвиях и остриях атавы. Пустуют ресторации. Дымят ихтиозавры грязные на рейде, и прелых лавров слышен аромат. "Налить вам этой мерзости?" "Налейте". Итак - улыбка, сумерки, графин. Вдали буфетчик, стискивая руки, дает круги, как молодой дельфин вокруг хамсой заполненной фелюги. Квадрат окна. В горшках - желтофиоль. Снежинки, проносящиеся мимо... Остановись, мгновенье! Ты не столь прекрасно, сколько ты неповторимо. И.Бродский  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

20.01.2020, 14:30

Будинок Поліни Райко може отримати статус пам’ятки культури місцевого значення

17.01.2020, 10:18

В херсонском музее покажут классику «украинского поэтического кино»

Фото с сайта Национального центра Александра Довженко. Кадр из фильма ...
23.12.2019, 14:59

Перша фотовиставка в новому просторі

До Херсона — під вітрилами

В обласному центрі багато років поспіль намагалися організувати велику вітрильну регату. Місто щоразу гостинно зустрічало учасників, от тільки їх прибувало не так багато, як хотілося б. Яхтсмени скаржилися на те, що їм в чималу копійку обходиться проходження шлюзів, тож деякі змушені були просто відмовитися від участі. Але цього року все було інакше: свято отримало міжнародний статус. Вперше в історії херсонського яхтингу співорганізатором вітрильної регати, яку було присвячено пам'яті польського генерала Маріуша Заруського, стала офіційна Польща, і до херсонських берегів пришвартувалися п'ять польських яхт. враженнями про подорож до міста на Дніпрі з «НД» поділився командир круїзу пан Войтек Скура.

— Пане Войтеку, розкажіть, який шлях ви подолали?
— Ми приїхали з різних міст Польщі: Варшави, Бидгоща, Катовіце, Гданська... 5 яхт, 11 чоловік та дві собачки. Зі столиці Польщі ми прибули трейлерами до українського Славутича, там скинули човни на воду і почали плисти вниз до Херсона. Ця подорож тривала 6 тижнів. У кожному містечку ми зупинялися на два-три дні, аби подивитися на цікаві місця, познайомитися з яхтсменами. Найприємніше для нас — це люди, яких ми зустріли
на шляху. Серед них і українські яхтсмени, і чимало рибалок. Вони зазвичай пригощали нас юшкою і рибою. Разом ми співали пісень.

— Усі учасники вашого круїзу — яхтсмени? І чи вперше Ви в Херсоні та Україні?
— Так, звичайно, у нас навіть дружини — яхтсменки. І в вашій країні ми не вперше. Дуже подобається Україна. Я особисто був у Херсоні вже тричі, але яхтою — вперше.

— Чи кожному в Польщі по кишені такий спорт, як яхтинг (в Україні, наприклад, не всім)?
— У Польщі зовсім інші закони. Якщо я не помиляюся, 80% яхт у нас туристичні (в Україні ж яхти переважно спортивні), і, якщо маєш яхту, пливеш, куди бажаєш. Відпочиваємо цілими родинами.

— Якщо не секрет, наскільки витратно було дістатися до Херсона?
— Найдорожче, певно, це шлях від Варшави до Славутича. Він налічує близько 1200 км. А машини їдуть в обидва кінці. Фінансово нам допомагає міністерство спорту. Але скажу, що усі видатки — ніщо порівняно з усвідомленням, що все це робиться у пам'ять генерала Заруського.

— Певно, це велика честь присвятити круїз пам'яті однієї з найшанованіших постатей Польщі?
— Так. Хочеться, аби якомога більше людей дізналися, ким був Маріуш Заруський, що він зробив, І це найголовніша ідея цієї міжнародної вітрильної регати.

Тетяна Підгородецька
“Новий день”.- №44 (4986).- 27.10.2011.- стр.17

1. 16.12.2011 22:41
Дарья

Вот как полякам помогает администрация спорта, а наша вообще не пробивная, на все проведение мероприятия регаты Дню города было выделено всего 4 тыс гривен, и что за такие деньги можно проводить? и как всегда почти обосрались, " за державу обидно", что хмыри сидят в управлении и только думают как и на каких мероприятиях денег побольше украсть! Поляки дарили серебряные подносы победителям , а наши пластмастки  за 47 гривен, вот так!!!!!!

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.