on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новости региона

24.02.2020, 15:51

Як педагоги мистецьких шкіл Херсонщини кваліфікацію підвищували

20.02.2020, 09:26

"Срібна голка і нить золота..."

17.02.2020, 16:00

Готуйте картини та резюме!

Добридень, «Степова Елладо»!

У Херсонському обласному краєзнавчому музеї відкрилася унікальна виставка «Степова Еллада». Її експонати охоплюють значний історичний період — від VII ст. до н. е. до IV ст. н. е. і розкривають всі сфери життя античного світу — політики, економіки, культури.

... Тільки-но входиш до просторої музейної зали, обставленої численними амфорами, колонами, мечами, жіночими прикрасами, огортає тебе почуття, що з промерзлого, хоча й сонячного Херсона потрапив у один із античних центрів Північного Причорномор’я — закутані сизою димкою Березань, Ольвію, Пантікапей...

А ліворуч від входу в античний світ чуються ніжні мелодії флейти. І флейта ця — не в ніжних руках талановитої учениці першої школи мистецтв Херсона Валерії Рейгольд, а в чарівної юної красуні-гречанки. «Степовою Елладою» першим назвав наші краї наш земляк, геніальний український поет Євген Маланюк, присвятивши їй такі рядки:

Повіє вітер з Понту.

Скитський степ Прокинеться, зітхне,

і буйна тирса Зеленим морем знов

на нім зросте, І побіжать зелені хвилі.

Зупиняюся біля ушитого очеретом макета скіфського мешкання, відчуваючи, як повіває священним теплом від вогню, що ритуально палахкотить у печі...

— У ході археологічних розкопок останніх років, що проводяться на Херсонщині, виявлені цікаві новітні знахідки, — зауважує старший науковий співробітник краєзнавчого музею Андрій Лопушинський. — У новій експозиції представлений вельми цікавий пізньоскіф-ський період, коли усі прибулі народи на територію сучасної Херсонщини жили разом. І хоча греки називали представників інших народів варварами, одначе існувати без культурної і торговельної взаємодії з ними не могли. І якщо раніше такі виставки будувалися за хронологічним принципом (часом появи представників тих чи інших народів у Північному Причорномор’ї), то зараз ми показуємо, як же ці народи співіснували між собою. Як сказав художник експозиції Анатолій Грязнов, дух тих часів сприймається тут навіть на підсвідомості.

— Тут, у цьому древньому житлі, представлені розкопки двох населених пунктів, зокрема Львового, де ми копали городище, — додає заввідділу науково-охоронних робіт на пам’ятках археології Денис Сікоза. — Саме за цими розкопками ми і зробили музейний макет пізньоскіфського житла. Ми передали тут всі конструктивні особливості облаштування житла — від печі, очеретяного даху до балок перекриття. А у вітрині поруч представлені експонати, знайдені при розкопках Чер-вономаяцького могильника, які ми ведемо протягом останніх п’яти років. Усі предмети, які будуть знайдені у майбутньому, ми плануємо й надалі передавати у Херсонський краєзнавчий музей, оскільки тут одна з найбагат-ших колекцій на Півдні України.

І ось актор обласного муз-драмтеатру ім. М. Куліша Євген Гамаюнов, прийнявши позу стародавнього грека, запрошує присутніх до захоплюючої мандрівки у глибину тисячоліть.

Директор музею, заслужений працівник культури України Тетяна Братченко не втримується від емоцій, що переповнюють її і всіх, хто причетний до нової експозиції:

— Як нам з вами пощастило, що саме на нашій землі, землі Північного Причорномор’я, зустрілися стародавні греки і скіфи, і готи, і сармати... Дуже багато племен побувало тут, і всі вони залишили після себе якийсь слід. І саме з тих предметів, які знайшли археологи, ми побудували цю виставку. Вона — вінець нашої багатолітньої праці, адже колекція предметів античної культури збиралася в музеї протягом понад 120 років! Славетні люди мають до цієї колекції відношення. Кому не відомі імена Фармаковського, Скадовського, Гошкевича?.. Це їхня заслуга в тому, що у нашому музеї є унікальна колекція.

Екскурсію виставкою одухотворено провела науковий співробітник музею Катерина Зелена. Так само одухотворено показали захопливу сценку з античних часів юні шанувальники театрального мистецтва НВК «Школа гуманітарної праці».

Відкриття «Степової Еллади» — взірець того, як слід долучати людей до духовних надбань краю — без помпезності за участі акторів із «білого дому», без зайвого пафосу. З душею!

Василь Піддубняк
"Новий день".- №9 (5264).- 22.02.2017.- стр.20

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.