on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

02.12.2023, 18:56

«Герої моєї країни: Михайло Драпатий» - у Херсоні визволителю міста презентували книгу

  У звільненому рік тому Херсоні презентували першу ...
02.12.2023, 18:48

У Тернополі говорили про новокаховські "Кам'яні вишиванки"

  Протягом 21 та 22 листопада у Тернополі слухали про ...
02.12.2023, 18:43

Відбулася презентація збірки спогадів співробітників Херсонського обласного краєзнавчого музею «Ненаукові записки»

  15 листопада відбулася презентація збірки спогадів співробітників ...

 

Добротою одержимі душі

Валентині та Валентину Волковим із нагоди виходу їх книги “Осознание красоты спасет мир” присвячую
Одержима любов'ю
Шановне товариство! Рада вітати Вас усіх із святом - виходом у світ нової (10-ої!) просвітницько-поетичної книжки Валентини Волкової «Осознание красоты спасет мир». Це, дійсно, свято! Провідний мотив цієї книжки - намір авторки розповсюдження нових понять про суть життя людини на землі і в космічному просторі, Повітряному Океані, яким є Небо над головою, Валентина Костянтинівна і її чоловік Валентин Семенович пристрасно шукають істину земного життя і намагаються доторкнутися до витоків тієї таємниці, ім'я якій - Бог.

Вони внесли новий струмінь у поетичне слово, у розуміння ідей Реріха, його дружини Олени, у створення нових поглядів на життя і смерть, прекрасне і вічне; розуміння Любові і Бога через призму бачення невгамовних душ цієї чудової пари. Книжка пронизана світлом добра і краси, які важко знайти у такому складному і непевному сьогоденні. Валентина Волкова своїм поетичним нестандартним словом намагається донести до читача, забитого й затурканого життєвими проблемами й негараздами, красу ідеї, в яку сама свято вірить і намагається, щоб кожен із нас теж повірив, жив за законами правди і краси і був кращим у цьому світі. Девіз просвітницької організації Живої етики «Полум'я», якою керує десятки років В. Волкова, виражає суть, яку намагаються втілити в життя члени цієї організації, а саме: «Істина є Бог, тому що Бог є Істина і Любов!».

... Если ти поверил в Бога,
Это значит, стал ты мудрым.
Если ты поверил в Бога,
Значит, в мир добра прозрел,
Значит, полюбить сумел
Жизни путь. Дорогу к Богу.
В Правды свет Его идей!. ..(119).
Тому земля , на думку авторки, має бути окроплена світлом духовної краси, а не пустим дзвоном. До цього вона й закликає кожного із нас:

...Люди, славьте Бога не словами,
Пустыми, звенящими,
А делами, святое творящими!...
I ось ще якої думки дотримується поетеса:
...Встает над миром
Солнце каждый день,
В нем каждый день сияет
Сердце Бога.

А мы? Мы тонем в суете убогой,
Но нам задуматься
и глянуть в гору лень.
Бежим и падаєм, стеная на ходу,
И что - то ищем под ногами,
И с серцем БОГА не в ладу,
Других круша,
страдаем сами..,(121)

Вона намагається збагатити свої вірші жанрово і тематично, торкнутися усіх граней сьогоднішнього непростого життя і спілкування між людьми, посіяти у душі зерна добра і сподівається на добрі сходи. Не все досконале, вивершене у творчому доробку авторки. Але єдине, що є незаперечним,- це її світла віра в можливості людини бути доброю, випромінювати радість і дарувати любов іншим.
Майже усім нам болять серця за тим, як ми живемо, якими проблемами переймаємося, що відчуваємо і про що мріємо.
Та варто кожному усвідомити головні критерії у житті: «Істина одягається у Світло Краси, Любові, Справедливості, Доброти, Дружелюбності», і від цього буде залежати те, чим ми наповнимо наші душі, що будемо сповідувати, про що мріємо, яким би хотіли бачити своє майбутнє і майбутнє своїх дітей.

Це зрозуміло. Бо за плечима переважної більшості із нас прожиті і пережиті роки, зболена пам'ять, рідкісні радісні миті в особистому житті, а чи в родині, у друзів, у державі. У кожного із нас - своя доля, своє бачення і сприйняття оточуючої дійсності, своє реагування на світ і довкілля. А якщо хтось взявся за перо, - то й свій художній почерк, своя стильова манера зображуваного. Але нас має об'єднувати одне - Любов до життя і людини, зокрема. Тому, щоб бути справжньою людиною (чудовим творінням Бога) на землі, а не тимчасовим гостем, на якій живеш сам, де зростають твої діти й онуки, на переконання Валентини Волкової, треба бути щиро відданому Слову і Богу, Любові і Доброті.

...Чтобы посеять Благодать,
Должны мы сердцем заснять!
И через этот личный свет
Увидеть, как цветет рассвет,
Окутывая Землю и тебя.
И серцем пламенным понять,
Что жизнь - сплошная Благодать,
Когда мы в ней живем, любя,
Мы любим Бога и себя.
Твори Добро! Живи, любя! (94)

Можна з впевненістю стверджувати, що після вдалого дебюту цієї книжки, як і попередніх, з якими мені пощастило ознайомитися раніше, ідеї Реріха, як і самої авторки та центру «Полум'я», яким керує вже десяток років Валентина Волкова, будуть розвиватися, зміцнюватися, набудуть нових прихильників, нових тонів і відтінків. Переконуєшся, що з цієї, вже далеко не юної поетеси-просвітянки, сформувалася яскрава особистість, неспокійна душею і думками, наповнена любов'ю і добротою.

І це не випадково. Її поезія завжди була чутлива до найгостріших проблем сучасності, а найбільше - до духовного світу людини. А її яскраві риси: пристрасність, емоційна наснаженість думки, глибинні роздуми про любов і ненависть, добро і зло, вічність і сьогодення - можуть допомогти кожному із нас зорієнтуватися у складному сьогоденні та знайти своє місце в житті. Ця книжка пронизана щирістю, задушевністю, яскравою образністю, зверненням до найсокровенніших людських почуттів, і дай Боже, щоб вона знайшла відгук у серцях широкого читацького загалу.

Таїсія Щерба,
член національної спілки письменників України
“Херсонський вісник”.- №6 (1019).- 11.02.2010.- стр.13

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.