on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новости региона

23.02.2022, 16:07

Гончарівка запрошує на майстер-клас із пластилінової анімації

23.02.2022, 15:54

У Xepcoнi пpoxoдить oблacний чeмпioнaт з кaйт-флaїнґу

23.02.2022, 15:47

Дванадцять років з дня створення парку "Олешківські піски" на Херсонщині

> Организации > Кино > Кинофестивали > Документальне кіно в Херсоні

Документальне кіно в Херсоні

З 10 по 12 грудня в Херсоні вже вдруге, в кінотеатрі «Ілюзіон», проходитиме Мандрівний кінофестиваль «Дні документального кіно про права людини». Про це 27 листопада заявили представники однієї з молодіжних громадських організацій. Можливість переглянути кінофільми, що будуть представлені на фестивалі для мешканців міста, одна-єдина. Адже ні на широкому екрані, ні в мережі Інтернет ці фільми транслюватися не будуть.
5 жовтня в Україні стартував шостий сезон Мандрівного фестивалю «Дні документального кіно про права людини». До програми Мандрівного фестивалю-2009 увійшли фільми-призери найвідоміших міжнародних кінофестивалів.

У минулому році цей захід проходив лише у навчальних закладах міста, тепер організатори фестивалю пропонують не лише молодому поколінню переглянути документальне кіно. Адже про порушення своїх прав має думати кожен свідомий громадянин. Саме у цьогорічному сезоні кінофільмів є спеціальна програма «Документальне кіно проти несправедливості», до якої увійшли фільми з актуальних проблем прав людини в Україні.
Теми, що порушують документалісти, різняться за напрямом та актуальністю: екстремальні історії про людей, які живуть в умовах війни, проблеми тендерної рівності, дискримінації, порушення прав дітей чи людей із обмеженими можливостями.

В Херсоні фестиваль триватиме з 10 по 12 грудня 2009 року, і мешканці міста матимуть можливість переглянути фільми зі світової документалістики, оцінити майстерність різних світових режисерів Китаю, Ізраїлю, Німеччини, Росії, Бельгії, Швеції, Грузії. Звичайно, будуть транслюватися і фільми українського виробництва. Всі кіносеанси будуть безкоштовними.

«Для херсонців це дійсно унікальна можливість переглянути роботи українських та світових документалістів, що стосуються прав людини в нашій країні та у світі загалом, - наголосила представник громадської організації Наталія Чермошенцева, - Особливе місце посідають реальні історії людей, які перемогли життєві негаразди, відстояли свої права й досягли мети. Тому, по можливості, нам хотілося б побачити більше людей на перегляді фільмів.
Адже на словах про права людини багато говорять, а ми пропонуємо факти і події з реального світу, людей, які борються за свої права в дії - і перемагають».

Також організатори проекту пропонують 12 грудня переглянути фільми київського журналіста Ігоря Чайки, що стосуються порушення прав журналістів, свободи слова та свободи висловлювань громадян в сучасній Україні.
Хоча цей проект і відбувається за підтримки Херсонської обласної держадміністрації, для перегляду фільмів виділили лише кінозал «Ілюзіон», який може вмістити максимум 50 осіб. Отож насолодитись кіношедеврами зможе не кожен херсонець, так що поспішайте! Мабуть таки, тема свободи слова та прав людини не дуже гріє душі обласних чиновників, це й зрозуміло, адже трохи більше місяця залишилось до виборів Президента України, а там... хтозна, чим все скінчиться?

Олена Кучерява
“Акценти”.- №48 (146).- 02.12.2009.- стр.13

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.