on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новости региона

24.02.2020, 15:51

Як педагоги мистецьких шкіл Херсонщини кваліфікацію підвищували

20.02.2020, 09:26

"Срібна голка і нить золота..."

17.02.2020, 16:00

Готуйте картини та резюме!

Все новости

12.01.2016 09:52

Дзвінка коляда лунає Херсонщиною

У святкові новорічні дні у Цюрупинському Центрі культури та дозвілля пройшло обласне свято за народними традиціями «Зоряна Коляда українського Різдва». 10 січня на цьогорічний захід з’їхалось 33 колективи з 8 районів нашої області та Херсону (це близько 300 учасників, серед яких 64 - діти).

Перед початком заходу в фойє була влаштована виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, на якій були представлені роботи різдвяно-новорічної тематики. Кожен колектив привіз з собою на свято новорічні подарунки та гостинці для воїнів АТО, які були передані військовим частинам, що зараз дислокуються в Цюрупинському районі.

Практично всі учасники дуже добре підготувалися до свята. Кожен колектив показував не просто пісенні твори, а представляв різдвяно-новорічні програми, які були добре режисерські побудовані. Вони включали в себе пісні, віншування, віршовані привітання та поздоровлення. Досить гарно використовувалась атрибутика і костюми. Загалом святкова новорічна феєрія тривала 4 години і складалася з 47 номерів.

Особливо хочеться відзначити такі колективи, як: вокальний ансамбль «Розмай» Козачелагерського СБК Цюрупинського району; ансамбль народної пісні «Заспів» Солонцівського СБК Цюрупинського району; народний аматорський ансамбль народної пісні «Берегиня» Новоолексіївського СБК Генічеського району; народний фольк-гурт «Олешшя» Цюрупинського ЦКД; вокальний ансамбль «Зорецвіт» Козачелагерського СБК Цюрупинського району; народний аматорський ансамбль «Лілея» Князе-Григорівського СБК Великолепетиського району; народний аматорський фольклорний ансамбль «Чулаківна» Чулаківського СБК Голопристанського району. Ці колективи показали нові цікаві різдвяно-новорічні пісенні твори (колядки, щедрівки, пісні про «Козу»). Програми виконувались досить артистично, впевнено, з чудовим святковим настроєм і гарною виконавською майстерністю.

Приємно відзначити, що прекрасні виступи показали на обласному святі дитячі колективи. Це ансамбль народної пісні «Червона калина» Цюрупинського ЦКД, зразковий фольклорний ансамбль «Пролісок» Фрунзенського СБК Генічеського району, вокальний ансамбль Новотроїцької дитячої музичної школи. Колоритні костюми, гарне виконання традиційних колядок і щедрівок створювали особливий святковий настрій.

Силами аматорських колективів на чудово прикрашеній сцені створювалась неймовірна чарівна казка, яка захоплювала глядачів своєю надзвичайною майстерністю виконання. З кожним виступом глядач ніби поринав у давню історію, де було відведене особливе місце звичаям і традиціям наших предків. У виступах колективів дуже добре використовувалась символіка різдвяних і новорічних обрядів.

Хочеться подякувати ініціаторам та організаторам цього надзвичайного свята - працівникам відділу культури Цюрупинської райдержадміністрації, Центру культури та дозвілля, обласному Центру народної творчості за прекрасне різдвяно-новорічне дійство. Особлива дяка і шана всім аматорським колективам, які знайшли можливість взяти участь у святі і доклали зусиль, щоб над Херсонщиною лунала дзвінка Коляда. 

 Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.