on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Tourism, rest, entertainment > Seacoast of Azov in Khersonschina > Арабатка в очікуванні курортників

Арабатка в очікуванні курортників

Початок курортного сезону для Генічеського району виявився провальним. Куди поділися відпочивальники і чи повернуться вони сюди влітку? "НД" вирушив на Арабатську Стрілку і спробував знайти відповіді на ці запитання
«У вас там як, спокійно? Військових багато? Не стріляють?» - за словами співробітників пансіонатів на Арабатці, про це зараз запитує мало не кожен другий потенційний клієнт. «Ми відповідаємо: у нас тут усе спокійно, море чисте, пляжі готові, комарів немає, нічого в повітрі не літає, ніщо не «бухкає». Пробуємо заманювати туроператорів, журналістів, запрошуємо всіх, аби приїхали, переконалися самі, що тут спокійно, а у відповідь - тиша. Людей немає. І ми ніяк не можемо зрозуміти - чому?» - задається питанням керівник громадської асоціації здравниць «Азов», директор пансіонату «Сокіл» В'ячеслав Жицький.

«На Стрілці все спокійно!»
За його словами, повністю провальним для пансіонатів херсонського Приазов'я виявився травень. На відміну від минулих років, більшість із них почнуть приймати відпочивальників тільки з червня. Але замовлень дуже мало. Скажімо, у перший заїзд до «Соколу» продано лише 60 місць із запланованих 160. У другому заїзді поки викуплено 80.
- Гроші на відпочинок, скажімо, у профспілок шахтарів, стовідсотково є. Але бажаючих їхати чомусь поки немає. Також відмовляються від відпочинку інші постійні клієнти, приміром, Федерація самбо України. Чому - не можемо зрозуміти. Навіть перевізники бояться везти людей на тури вихідного дня з тієї ж Нової Каховки, може, через те, що немає клієнтів. Ймовірно, дається взнаки не зовсім спекотна погода. А на відпочивальників тут усі дуже чекають: приватний сектор, бази відпочинку, таксисти, кафетерії, - говорить В'ячеслав Жицький.

Голова асоціації «Азов» вважає, що ймовірних причин відсутності відпочиваючих може бути декілька - небажання людей витрачати кошти на відпочинок, прагнення притримати свої заощадження (а якщо «чорний день» настане не сьогодні-завтра?), брак достовірної інформації про ситуацію у Генічеському районі і взагалі на Херсонщині, а також недобросовісна конкуренція з боку представників інших популярних курортних регіонів України - зокрема, одного з головних «суперників» Арабатки у війні за клієнта - Кирилівки та всього запорізького Приазов'я.

- Дається взнаки, на мій погляд, і острах людей перед пересуваннями територією України в нинішніх умовах. Адже практично в кожній області встановлені блок-пости. Їхати кудись власним автомобілем на далекі відстані, мабуть, і справді небезпечно. Проте ніщо нікому не заважає сісти в потяг і приїхати сюди залізницею. Це безпечно, а між станцією Новоолексіївка і нашим селом узагалі немає жодного блок-поста і ніякої небезпеки, - стверджує голова Стрілківської сільради Олександр Пономарьов. - Я навіть переконаний, що Арабатська Стрілка - найзахищеніша територія у країні. Тут тупикова зона, добре захищена з боку Криму безлюдною косою і підсилена присутністю українських військових. Без останніх в наших умовах зараз ніяк, і місцевих жителів це навіть заспокоює. Також немає тут ніяких сепаратистських настроїв, усе спокійно.

- Я б не сказала, що початок курортного сезону зірвано. У нас основний вал приїжджих завжди припадав на другу половину літа. Масово відпочивальники починають заповнювати приватний сектор десь із другої половини липня. Проте у травні до нас справді приїхало менше людей, ніж зазвичай. Можливо, вони просто бояться зараз залишати свої домівки, зважаючи на обстановку у державі, - вважає секретар Щасливцівської сільради Ірина Пуляєва.

Відпочивати цього літа на Арабатській Стрілці буде ще й вигідно: ціни для курортників залишатимуться на рівні минулого року. Приміром, кімнату у приватному секторі можна винайняти за 35-50 гривень з людини на добу. Більшість власників пансіонатів навіть знизили вартість номерів люксового і напівлюксового сегмента. «Можливо, ціни несуттєво підвищаться в залежності від підвищення вартості електроенергії та комунальних послуг. Але головним чинником тут буде попит. Якщо наплив відпочивальників буде значним, ціни зростатимуть. Утім, на Арабатці все одно налаштовані тримати їх на одному рівні. Бо від того, як пройде нинішній сезон, залежить кількість приїжджих наступного літа», - діляться роздумами працівники Щасливцівської сільради.

Велику надію тут покладають на повернення цього літа потяга Київ - Генічеськ і запровадження нового маршруту Чернівці - Генічеськ, який слідує через Івано-Франківськ, Львів та Київ. «Добре й те, що потяги кримського напрямку відтепер зупинятимуться в Новоолексіївці не на 2 хвилини, як раніше, а в середньому на 40 хв. Проте напрацювання у залізничному сполученні продовжуватимуться, тут ми постійно контактуємо з представниками «Укрзалізниці». Так, поки немає зручного сполучення Арабатки з центральними областями України. Певен, це все з часом зможемо вирішити», - говорить перший заступник голови Генічеської райдержадміністрації Дмитро Юнусов.

«Закритий» Крим, гостинна Арабатка
Уже цього літа (орієнтовно наприкінці липня - у серпні) у Генічеській Гірці збираються відкрити дельфінарій, який може стати родзинкою Стрілки. А ось відкриття першої черги клініки відновлювального лікування доктора Козявкіна «ІнтерМедікалЕкоСіті», запланованої на липень, через події у Криму довелося взагалі відкласти: будівельні роботи ще навесні були призупинені.
Безумовно, рівень патріотизму місцевого населення відіграватиме не останню роль у привабливості Арабатки для багатьох українських відпочивальників. Дрібниця, але факт: у порівнянні з минулими роками кількість державних прапорів на будівлях тут значно зросла, хоча їх на Стрілці усе-таки значно менше, ніжу Херсоні або Новій Каховці. Уже зараз тут можна зустріти нечисленних відпочивальників із Росії. «Ті, хто їздив сюди не один рік, їздитимуть й надалі, — переконані у Щасливцевому. — У «прольоті» будуть хіба що ті бази відпочинку, які завжди орієнтувалися на організовані групи відпочивальників із Росії та Білорусі, зокрема дитячі табори. Замовлень у них немає. А по тих, що є, йдуть масові відмови від замовників. Якщо вони не переорієнтуються на український ринок — прогорять».

За словами В'ячеслава Жицького, вже точно відомо, що на Стрілці цього літа не відкриються 4 дитячі оздоровчі табори. «Деякі пансіонати, приміром, «Енергія», ще не вирішили, чи відкриватимуться. Проте практично всі бази відпочинку готуються до прийому відпочивальників. Причому цього року назустріч їм пішли всі: комунальники, приватні підприємства. Підготувати пляжі, прочистити дно узбережжя, провести капітальні чи косметичні ремонти, протравити комарів, підвезти продукти - усе пропонували зробити з відстрочкою платежів. Такого раніше не було. Всі зацікавлені, аби сезон відбувся, і кожен для цього докладає максимум зусиль. Бо розуміють: якщо люди не приїдуть, погано буде всім, а не лише працівникам пансіонатів», - додає він.

Утім, усі повинні бути готовими до того, що через окупацію Криму Генічеський район став де-факто прикордонною зоною. У Генічеську нерідко можна побачити озброєних українських військових у найнесподіваніших місцях - приміром, біля місцевих супермаркетів. Генічани до цього звикли, а ось як відреагують на це приїжджі - хтозна. Хоча особисто я, проїхавши Арабатку, переконався: тут справді спокійно (на відміну від того ж таки Криму) і їхати відпочивати сюди можна без зайвих зволікань.
Заручниками ситуації стали хіба що чотири бази відпочинку: «Райський куточок», «Юність», «Голубое пламя» і «Сонячний берег», біля яких нині розташований блок-пост наших військових. Фактично ці пансіонати постраждали від подій, які відбувалися навесні навколо газовидобувної станції «Чорноморнафтогазу», розташованої неподалік від Строкового з боку Криму. Як вплине дана ситуація на оздоровчий сезон, обговорювалося на зборах громади Строкового, які відбулися 28 травня за участі представників районної влади, військових і прикордонників.

- Керівники цих чотирьох баз говорять, що не можуть привозити туди відпочивальників, навіть незважаючи на те, що присутність військових там мінімізована. Зараз підписаний договір про спільну експлуатацію газорозподільної станції з полтавською фірмою «Пласт», яка приймає тамтешнє обладнання на свій баланс. Коли станція буде експлуатуватися українською стороною, сподіваюся, потреби тримати військовий контингент у тій зоні вже не буде. Прикордонники зможуть відійти на 15 км в глиб Стрілки, а пансіонати - розпочати свою роботу. Власне, зараз вони, незважаючи на обставини, активно готуються до літнього сезону, - говорить Олександр Пономарьов.

За його словами, головне завдання станції - забезпечення газом Генічеська і трьох населених пунктів Арабатської Стрілки. «Всі разом вони використовують влітку 5-7 тис. кубометрів газу, взимку - 150-160 тис. А видобувається на родовищі щодня близько 80 тис. кубів, Тож влітку залишки блакитного палива через Сиваш завжди закачувалися у підземні сховища на території Криму. А взимку поверталися сюди в реверсному режимі. Значить, ніхто наш газ, ніякий Крим, що б там хто не говорив, на Арабатці не крав. Якщо ж закрити вентиль, ми постраждаємо перші», - додав сільський голова Стрілкового.

«Закриття» Криму, до речі, теж може призвести до зменшення кількості туристів на Арабатці. «В останні роки сюди полюбляли приїжджати велосипедисти. З Новоолексіівки через Стрілку вони починали свою мандрівку до Криму, а десь у Севастополі чи Сімферополі сідали на потяг додому, - говорять працівники Щасливцівської сільради. - Чимало відпочивальників з пансіонатів виїжджало на екскурсії на півострів. Як буде тепер - важко сказати. Але сподіваємося, що хорошою альтернативою можуть стати поїздки до «Асканії-Нової», на наш острів Бірючий, озеро Сиваш та дельфінарій, відкриття якого ми всі так чекаємо».
Насправді через окупацію Криму Арабатська Стрілка отримала несподіваний шанс для розвитку своєї курортної зони як унікального місця для оздоровлення і сімейного відпочинку. І є всі підстави вважати, що цим шансом тут обов'язково скористаються.

Олег Батурін
«Новий день».- №24 (5123).- 12.06.2014.- стр.7

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page