on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

Чи безпечні кавуни?


На київських ринках продають тільки перевірені херсонські кавуни. А чим тоді смакуємо ми?
Знайомий журналіст зі столичного телеканалу розповів, що на київських ринках величезний ажіотаж довкола ранніх херсонських кавунів. Перед тим, як потрапити на стіл столичного жителя, нашу ягоду неодноразово перевірять. В першу чергу — на вміст нітратів. Утім, далеко не всі кияни поспішають смакувати баштанними, бо знають: ще не сезон.
А які ж кавуни їдять самі херсонці? Де їх можна придбати? Скільки це коштує? А головне — які гарантії, що продукт, безпечний? Цим і поцікавився кореспондент «Нового дня».


У Херсоні кавунів та динь продають вже чимало. У кожному районі міста можна побачити продавців ранніх баштанних. Відкрили сезон більше місяця тому — на так званих стихійних ринках (або, як кажуть херсонці, — «з підлоги»), продаючи солодку ягоду поблизу залізничного вокзалу за ціною 2,50—3 грн. за кілограм. На тому ж місці сьогодні з вас попросять на гривню дешевше. Конкурентів побільшало. За словами реалізаторів, продукт натуральний, вирощений у Скадовському районі. Втім, крім переконань продавців (які навіть журналісту не вказують свого справжнього прізвища), жодних інших гарантій ви тут не одержите.
Ціна в мікрорайоні Житлоселище приємно здивує. За кілограм кавунів на ринку з вас попросять 1.60 грн.. Стихійники — ще копійок 20 скинуть. Але ця продукція жодних експертиз не проходила, тож єдиною гарантією, що кавуни нешкідливі, також залишаються слова продавців.
— Солодкі, смачні кавуни! Які вам ще гарантії? — дивується один із продавців-стихійників. — Друже, третій тиждень продаю — ні в кого претензій немає.


Щодо найбільших ринків міста (Центрального та Дніпровського), то ціна на баштанні тут кусається. Кавуни — найдорожчі в місті: 2,50 грн. за кілограм. Але смакувати ними можете спокійно. Нітратів у них немає. За цим щодня слідкують працівники державної лабораторії.
— Кавунами в нас торгують третій тиждень. Поки що не виявили жодного факту підвищеного рівня нітратів, — розповідає завідувач державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи Центрального ринку Ольга Чернова. Експерт переконана, що відсутність нітратів пояснює минулорічний досвід. Торік кілька великих партій кавунів та динь тут зняли з продажу, визнавши їх шкідливими для вживання.
 

— Сьогодні підприємці спочатку приносять нам один-два кавуни для експертизи, а вже потім закуповують цілу партію, — додає Ольга Чернова.
За словами більшості продавців Центрального ринку, баштанні у них завезені зі Скадовського району та Великих Копанів. Є й кавуни, вирощені під Херсоном.
Запитую на ринку випадкових перехожих: чи купуєте ранні баштанні? Студент Дмитро Романів цього року їх ще не пробував, хлопець переконаний: зарано.
— Ще не сезон. Купувати почну десь на початку вересня. Скільки б їх не перевіряли, все одно якщо не нітрати, то щось інше в них додають. Посадіть у себе на городі й знатимете, коли кавуни достигають.


Крім ринків, у нашому місті ранні кавуни та дині без проблем можна придбати у звичайних продуктових магазинах. Більшість із продмагів гарантій, що продукт нешкідливий, дати не можуть, але якщо ягода виявиться зеленою чи несолодкою, обіцяють замінити.
...З кожним тижнем продавців баштанних у місті більшає. Не витримуючи конкуренції, вони стрімко почали знижувати ціни. А смакувати кавунами вже сьогодні чи почекати до сезону кожен вирішує для себе сам.
 

Вадим ЛУБЧАК
"Новый день". - № 32. - 06.08.2009 - стр.16
 

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page