on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> People > Arts and crafts > Колодич Елена > Чародіями не народжуються!

Чародіями не народжуються!


У вітальні Каховського історичного музею розгорнулася казкова виставка декоративно-вжиткового мистецтва в техніці бісероплетіння від гуртківців районного центру дитячої творчості при Чорнянській ЗОШ та їх керівника Олени Колодич.
Чому казкова? Бо, опинившись віч-на-віч з роботами, подумки і в реальності приміряючи прикраси, відчуваєш себе то Господинею Мідної Гори (адже крім бісеру у виробах використовуються найрізноманітніші самоцвіти), то панночкою з української народної казки, то Сніговою Королевою, то пристрасною креолкою з Карибського узбережжя…

Жоден гість не пішов з виставки байдужим! Навіть не вірилося, що майже всі прикраси та сувеніри виконано руками дітей, серед яких є й хлопчики, і дівчатка-другокласниці. Дивує не тільки краса й фантазія, а й те, що це трудомістке заняття вимагає, крім творчого підходу, ще й неабиякого терпіння, ретельності й старанності – на одну роботу йде від 4 до 10 тисяч бісеринок!

Тендітна та лагідна Олена Олександрівна Колодич розповідала гостям виставки про своїх вихованців, про роботу гуртка, дякувала всім, хто допомагає йому працювати. Особливі слова вдячності - організаторам виставки. А от колеги та керівники відділу освіти райдержадміністрації звернули увагу на неординарність і талановитість Олени Олександрівни не тільки як майстра, а як педагога. Адже захопити дітей такою кропіткою справою вдається не кожному! Голова районної ради Микола Крупін запевнив, що праця О.Колодич та її вихованців не залишиться поза уваги влади; буде зроблено все можливе для якомога більшого сприяння гуртку, щоб він розвивався і став відомим не тільки на районному рівні. До речі, вироби Олени Колодич вже давно “в арсеналі” київських та харківських модниць завдяки участі у виставці, присвяченій жіночому дню, що відбулася у 2008р. у Новокаховській картинній галереї ім. Гавдзинського. Тепер таку змогу отримали каховчанки!
Виставка продовжиться до кінця лютого, тому бажаючі можуть не тільки помилуватися, а й придбати ексклюзивні прикраси.

Руки, що творять красу
-Про те, що вмію малювати, дізналася лише у 8 класі, коли була обрана до редколегії, - згадує Олена Колодич. – Але любов до краси і вміння її створювати – то, мабуть, сімейне. Тато – робітник “КЕМЗу” – також був редактором стіннівки. Я могла годинами спостерігати, як він працює над газетою вдома. У 4 роки матуся навчила мене плести на спицях. Нас у батьків троє, я – найстарша, тому й старалася вигадати щось незвичайне для братика, сестрички та для себе. По декілька разів перев’язувала з одних і тих же ниток – от уже й нова модна річ! У шкільні роки вчилася й іншому рукоділлю.

Після закінчення 10 класів дівчина навчалася в “Театральних майстернях” Херсона, отримала професію художник-оформ­лювач. Потім – училище №12, в якому тоді перший рік проводився експеримент: відкрилося відділення декораторів. Закінчивши його з червоним дипломом, Олена, вже одружена, приїжджає жити у рідне село чоловіка – Чорнянку. Так у сільському клубі з’явилася 19-річна художниця і керівник жіночого клубу “Чарівна ниточка». Незабаром у родині Колодичів народжуються один за одним двоє синочків, але Оленці так хотілося знову зайнятися улюбленою професією! А ще більше – навчати цього інших. Як експеримент на базі Чорнянської школи розпочинаються заняття гуртка декоративно-ужиткового мистецтва “Юні майстрині”, який підтримав районний відділ освіти. Надзвичайну допомогу надавала директор районного Центру дитячої творчості Любов Михайлівна Бєлан своєю добротою і порадами, іноді нагадуючи Оленці рідну матусю, що так рано пішла з життя… Сьогодні двері кабінету, де проводить заняття О.Колодич, завжди відкриті для всіх. Свідчення тому – численні виставки, районні та обласні грамоти й дипломи (кількість яких уже перевалила за десяток!), попит на вироби серед модниць не тільки Каховщини, а й інших куточків України. Звичайно, успіхом завдячує і директору школи В.Добровольській, завучам Г. Барна та І.Панчук.

Про своїх учнів Олена Олександрівна може розповідати годинами. Кожна розповідь пронизана захопленням, обізнаністю з внутрішнім світом дитини і справжньою любов’ю.
-14-річний Марат Абрамов – справжній скарб нашого гуртка. Треба бути дійсно мужнім, щоб не покинути улюблену справу, продовжувати робити чудові речі для двох старших сестричок і мами. Він майстер спиць, гачка, бісероплетіння, нігтьового дизайну, макраме. Хлопець без машинки шиє одяг – і так ювелірно, що не видно швів! Він - активний учасник створеної при гуртку модельної групи і мріє стати дизайнером одягу. Запам’ятайте це звучне ім’я: Марат Абрамов – хтозна, можливо, колись воно стане відомим брендом!..
З великою любов'ю згадує усіх своїх вихованців - і великих, і малих, і колишніх, і теперішніх! Чого тільки немає у чорнянських умільців: на підвіконнях кабінету сушаться риб’ячі кістки для аплікацій, в куточку –ткацький та шліфувальний станки…
-Вони, як і електролобзик, – подарунки чоловіка Сергія до свята 8 Березня у різні роки! Ось така я “ненормальна” дружина… Він іноді сміється з мене, додаючи, що ще залишилося подарувати мені зварювальний апарат. Але я впевнена: мій чоловік любить мене саме такою, яка я є, а він – моя справжня половинка!

Сини – то мамина гордість.

- Старший, 16-річний Михайло, малює краще за мене. Власноруч розписав стіни своєї кімнати в улюбленому стилі “фентазі”. Але подальшу долю хоче пов’язати з МНС. Молодший Ігор не уявляє себе без футболу.
…Здається, не так уже багато розказала про себе Олена Олександрівна. Все більше – про учнів, односельців, родину, колег… Та в цьому вся вона – відкрита, доброзичлива, весела, закохана в життя, природу і людей. У весь отой славний Божий світ, що не перестає дивувати, дає їй наснагу виношувати і втілювати нові ідеї, не падати духом у скрутні часи і нести радість усім людям!

Майстер-клас чорнянських учнів
Ця ідея народилася ще в лютому, після презентації в Каховському історичному музеї виставки робіт вихованців гуртка декоративно-ужиткового мистецтва, що діє при Чорнянській загальноосвітній школі. А реалізуватись їй допомогли як ентузіазм міських учителів та керівника гуртка в Чорнянці Олени Колодич, так і сприяння Каховського міського відділу освіти й адміністрації Чорнянської ЗОШ. Викладачів трудового навчання каховських ЗОШ: Тетяну Частило (№1), Наталію Пуляєву (№3), Людмилу Циганкову (№4), Валентину Шукруту (№5), Людмилу Завезьон (станція юних техніків) та головного спеціаліста міського відділу освіти Ірину Коринецьку гостинно зустріли вихованці гуртка Марат Абрамов, Анастасія Конькова і Ольга Анфалова разом зі своїм улюбленим керівником.

Кабінет, де збираються гуртківці, нагадує крамницю дивних речей з доброї казки, де є все! А головне – ці дива створюються дитячими руками! Крім стенду із виробами з бісеру та самоцвітів, є етнографічний куточок із очеретовими ляльками і вазами-хатками, поробки та картини з черепашок і риб’ячих кісток, мозаїки, складені з мініатюрних частинок - орігамі, вишивки, м’які іграшки, розписи у стилі батик… Всього не перерахувати. А щоб все добре розгледіти, мабуть, не вистачило б і дня. Та найголовнішим завданням для себе міські вчителі ставили не просто оглянути, а й чомусь навчитись. Отож, голки, бісер та готові зразки лягли на столи, і закипіла робота. Дуже вправно і доречно Олені Олександрівні допомагали її учні: демонстрували основні прийоми плетіння, вчасно виправляли помилки, консультували…До того ж, і самі відчули, яким нелегким буває учительський труд. Незабаром у кожної майстрині вже був невеличкий фрагмент майбутнього шедевра. І це все понесуть вони своїм каховським учням разом із часточкою тепла умілих і талановитих рук їхніх чорнянських однолітків.

Стільки позитиву й спорідненості душ було в тій зустрічі, що не хотілося розставатися – ніби не пару годин тому познайомилися, а зналися так давно!.. По дорозі додому ділилися враженнями, головне з яких – користь від таких обмінів досвідом між освітянами міста й району. І ніхто не пошкодував за витраченим часом, навіть, враховуючи, що це час власного відпочинку.

Творчі руки не знають спочину
«Маківка літа»… Спека… Здається, що активне культурне життя призупинилося і перемістилося на моря та курорти. Але по-справжньому закохані у свою справу люди не беруть «тайм-аутів», навіть у відпустках та на канікулах.
Чудовий приклад – керівник гуртка «Юні майстрині» з Чорнянки Олена Колодич. Крім того, що за бажанням учнів вони продовжують свої заняття влітку, нові їхні витвори декоративно-ужиткового мистецтва знову стали учасниками чергової виставки у Новокаховській картинній галереї ім. Гавдзинського; під красномовною назвою – «Малахітова шкатулка». Продовжиться виставка до середини серпня, так що юні чорняни разом зі своїм непосидючим керівником-ентузіастом радо запрошують земляків і до Нової Каховки. Як завжди, можна не лише помилуватися, а й придбати ексклюзивні модні прикраси.

Опісля завершення цієї виставки, крім підготовки до нового навчального року (в якому Олена Олександрівна, до речі, вже приготувала своїм вихованцям кілька навчальних сюрпризів, серед них – цікава техніка плетіння «японський вузол»), гурток запрошений ще на одну виставку. На цей раз – у Херсоні, в обласному Центрі народної творчості.

2009 рік став дуже насиченим і плідним для учасників гуртка районного центру дитячо-юнацької творчості “Юні майстрині”, що діє при Чорнянській ЗОШ, та його керівника Олени Колодич. Численні виставки, ярмарки, нагороди, слова захоплення та вдячності супроводжували їх у районі, Каховці та за їх межами. Чудовим вінцем наприкінці року стала подяка управління освіти і науки облдержадміністрації та Херсонського державного будинку художньої творчості. Отримала її Олена Олександрівна за проведений на високому рівні майстер-клас “Конструювання й моделювання прикрас із бісеру та натурального каміння” на обласному семінарі-практикумі з образотворчого декоративно-ужиткового мистецтва. Загалом 4 викладачі були запрошені провести показові заняття з колегами, що зібралися зі всієї області. Майстер-клас О.Колодич завершився оплесками присутніх. Ми приєднуємось до них і бажаємо талановитій майстрині та її вихованцям не менш успішного і плідного нового року!


Ірина СОШНІКОВА

3. 26.05.2011 10:33
Редакция_IR12

Уважаемая Елена, фото с открытия выставки уже выставлены на портале в двух разделах - на Вашей странице и странице кружка "Юні майстрині", просмотреть галерею можно по этой ссылке: http://www.artkavun.kherson.ua/prezentatsiya-vyistavki-ukrasheniy-iz-bisera-i-kuklyi-motanki-kruzhka-yuni-maystrini.htm

2. 22.05.2011 15:54
Елена Колодич

Где найти фото с открытия выставки 12.05 11  в библиотеке ?

1. 08.03.2011 20:20
Елена Колодич

Как отправить фото на свою страничку?

Ответ отправлен Вам на e-mail.

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page