on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Arts and crafts > Kherson regional centre of people art > ХОЦНТ > Дивоцвіт талантів рідного краю
All news

03.04.2017 10:31

Дивоцвіт талантів рідного краю

Так називався творчий звіт аматорських колективів та майстрів народного мистецтва Білозерського району. Оглядову комісію на ганку районного Будинку культури урочисто зустрічав дитячий ансамбль барабанщиків Петровського СБК (кер. О.Маруняк). Виставку народного мистецтва супроводжували запальні Троїсті музики Олександрівського СБК (кер. П.Сонько).

Сама виставка була дуже насиченою та різножанровою. Як і звітний концерт, концепція була побудована на чотирьох блоках – це пори року: «Зимове натхнення», «Сонячний Великдень», «Літнім променем», «Осінні кольори». У кожному блоці були тематичні роботи та майстер-класи: з вітражного розпису, з писанкарства, виготовлення ляльки-мотанки, гіпсових овочів та ін. Крім окремих майстрів, участь у виставці взяли 4 любительських об’єднання декоративно-ужиткового напрямку та гурток технічного моделювання з сільських закладів культури.

Господарі РБК провели спеціальний екскурс по виставці, представили роботи, майстрів-учасників та виконавців майстер-класів.

Концертна програма почалась урочисто, з фанфарами, репортажним відеорядом, гармонійним виступом ведучих – тріо РБК «We are Yong» (кер. В.Тірон). Урочистості заходу додав злагоджений виступ зразкового ансамблю духових інструментів Станіславської ДМШ (кер. О.Кравець).

Концерт продовжувався близько 1,5 годин і теж був побудований у чотири тематичні блоки: «Зимові візерунки», «Весняні мелодії», «Літня круговерть» та «Осіннє розмаїття». За задумом режисера (директор РБК А.Нефьодова) кожному блоку передували гармонійні поетичні підводки, інформація та відеоряд про заходи та перемоги колективів району саме за цей період. У концерті взяли участь: 7 вокальних ансамблів, 1 ансамбль народної пісні, 2 малі вокальні форми, 2 солістки, 1 оркестр та 1 ансамбль народних інструментів, 1 ансамбль духових інструментів, 2 малі музичні форми та 6 хореографічних колективів. Загалом – 268 учасників, з них 133 – діти. На жаль, у програмі не було представлено жодного фольклорного колективу, а хотілось би, щоб це мистецтво не пропало, а навпаки, до нього залучались більш широкі кола шанувальників традиційного народного співу, особливо молодь.

Білозерщина славна своїми стабільними, високохудожніми колективами, з якими працюють знані на теренах культури області фахівці: це народний ансамбль народних інструментів «Колорит стиль» (кер. Л.Корнієнко), народний оркестр народних інструментів Білозерської ДМШ (кер. О.Ляшевська) з неперевершеною солісткою Заслуженою артисткою України Т.Григор̓євою, народний вокальний гурт «Гармонія» Чорнобаївського СБК (кер. Заслужений працівник культури України В.Татарінов), зразковий хореографічний колектив «Фієста» (кер. І.Горєєва), народний хоровий колектив «Калиновий цвіт» Чорнобаївського СБК (кер. Заслужений працівник культури України М.Варгун), народний ансамбль народної пісні «Велетняночка» Велетенського СБК (кер. М.Будник). Ці колективи, як завжди, показались на високому виконавському рівні, видна багаторічна і копітка робота керівників та досвід роботи на сцені самих учасників колективів.

Не поступались рівнем та майстерністю і більш молодіжні вокальні колективи: арт-гурт «Кришталеві голоси» Чорнобаївського СБК (кер. І.Северьянова), дівочий ансамбль «Марічка» та родинний ансамбль «Уляна» Широкобалківського СБК (кер. С.Симоньянц). Гарно прозвучали і молоді виконавці: тріо РБК «We are Yong» (кер. В.Тірон), дует Новодмитрівського СК та чудова молода виконавиця Юлія Добролевська з Правдинського СБК.

Над манерою виконання та вокальною подачею звуку ще треба попрацювати ансамблю «Любисток» Посад-Покровського СБК (кер. О.Таточенко) та дівочому ансамблю Садівського СБК (кер. В.Дяченко). Іноді заважала виконавцям і дуже голосна фонограма супроводу, і не вистроєна робота мікрофонів.

У концертній програмі мистецтву хореографії був присвячений цілий блок «Літня круговерть». Загалом, у творчому звіті взяли участь 6 хореографічних колективів: зразковий ансамбль танцю «Ерідан» Киселівського СБК (кер. Я.Шкробато), хореографічний ансамбль «Арабеск» Білозерського РБК (кер. А.Нефьодова), зразковий ансамбль танцю «Фієста» Білозерської ДМШ (кер. І.Горєєва), хореографічний колектив Інгулецького СБК (кер. Л.Янюк), ансамбль «Креатив денс» Чорнобаївського СБК (кер. Ю.Уткіна) та ансамбль «Міріданс» Станіславської ДМШ (кер. А.Нефьодова).

Всього було виконано 9 творів різноманітних хореографічних стилів та напрямків, але лише одну хореографічну композицію було побудовано на лексиці народного танцю, в інших номерах було використано стилізацію народного танцю. Більшість хореографічних колективів має належний рівень виконавської майстерності, але потрібно звернути увагу на єдність у виконанні танцювальних масових комбінацій.

Заключним акордом концерту став масовий зведений номер «Тобі, Україно» у виконанні вокального ансамблю працівників культури Білозерського району (кер. К.Петренко) та всіх учасників програми. На жаль, невелика сцена не дозволила режисеру ввести до програми більше зведених номерів, які б урізноманітнювали та прикрасили перебіг програми. Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page