Лекція-подорож від Гончарівки пройшла у Тернополі
05.02.2024 13:08

4 лютого у тернопільському просторі для дівчат і жінок «Вільна» відбулася лекція-подорож «Мандри до Збаража» від ХОУНБ ім. О.Гончара.
Присутні на заході дізналися про проєкт «Мандри херсонської бібліотекарки», який вже другий рік поспіль проводить Олена Бджола. У межах ініціативи онлайн і офлайн проводяться екскурсії та лекції про цікаві місця Херсонщини, Тернопілля, Львівщини тощо.
Так, цього разу гості «Вільної» дізналися про дивовижне старовинне місто неподалік Тернополя, яке ідеально підходить для одноденної бюджетної подорожі.
Під час лекції, звісно, «знайшовся» ряд паралелей між регіонами України.
До прикладу, у Збаразькому замку експонуються дерев’яні скульптури відомого скульптора Івана Мердака. Лемко за національністю, майбутній митець разом з родиною був депортований радянською владою до Тернопільщини. Практично усе життя прожив у Тернополі, створив багато чудових робіт. А от останні 5 років свого земного буття майстер провів у Херсоні, продовжував працювати, похований теж у нашому місті.
Проєкт «Мандри херсонської бібліотекарки» продовжиться у березні онлайн-заходом “Марисенька і Король” про непересічну любовну історію польського короля Яна III Собеського та його дружини Марії Казимири Луїзи де Лагранж д'Аркен.

