on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> News > В Херсоні у шлунку сома віднайшли коштовне каміння. Це може бути «привіт» з XIX сторіччя
All news

01.04.2021 13:07

В Херсоні у шлунку сома віднайшли коштовне каміння. Це може бути «привіт» з XIX сторіччя

На одному з херсонських ринків знайшли справжній діамант у шлунку сома. Те, що в великих рибинах (особливо хижих) іноді виявляють цікаві знахідки, не така вже й рідкість, але такі знахідки, як діамант, знаходять нечасто.

Востаннє діаманти у риб'ячих шлунках у Херсоні знаходили ще за часів Рибного ринку і Привозу (початок ХХ століття), естафету яких прийняв сучасний херсонський ринок.

Намистинка виявилась діамантом

Людина, яка побажала залишитися невідомою розповіла, що 31 березня продавчиня свіжої риби знайшла у нутрощах сома чи то намистину, чи то невеличкий шматочок скла. Коли витирали скляну поверхню, на якій шматували рибу, то звернули увагу, що знахідка пошкрябала скло. Тоді предмет промили водою і поклали у прозору воду. Зрештою виявилось, що шматочок скла виявився чималеньким діамантом, що згодом підтвердили у ювелірній майстерні, де провели і первинну оцінку коштовності. Щоправда, точну ціну поки не називають через міркування безпеки.

Продавчиня зауважила, що сом «лівий» — його попросив продати друг, який витягнув рибину з ями у Дніпрі біля Арештанки. Сом був досить великий, важив понад 60 кілограмів і напевно дуже старий. Саме через те, що продавали сома неофіційно, продавчиня не захотіла відкривати своє ім'я.

Знахідка з затонулого корабля?

Херсонська краєзнавиця та екскурсоводка Наталя Шальнова розповіла, що за легендами, саме поблизу херсонської Арештанки затонув корабель, якого корсари Ламбро Качіоніта Спіро Ричардопуло захопили у турків і привели до Херсона. Можливо коштовність належала одному з членів екіпажу, як військовий трофей.

Коментар краєзнавців:
Ламбро Качіоні — знаменитий моряк, діяч грецького національно-визвольного руху. Є припущення, що саме Качіоні є одним із героїв поеми Байрона «Корсар».

Брав участь у військових діях під Очаковом в ескадрі контр-адмірала Мордвинова. Тоді він командував невеликим кораблем під назвою «Князь Потьомкін-Таврійський». Судячи зі збережених рапортів І.С. Мордвинова, хоробрий грек 9 і 11 жовтня 1787 року робив на шлюпці вилазки під стіни Очаківської фортеці. Перша вилазка не вдалася. Турки, побачивши наближення корсара, загнали своє судно на прибережну мілину, а самі кинулися на берег. Не маючи можливості зняти судно з мілини, Качіоні спалив його з усім вантажем. А вже наступна вилазка виявилася вдалою. Підійшовши вночі до турецьких суден, що стояли на якорі, греки захопили одне з них і відбуксирували багату здобич до Херсона.

* Якщо ви дочитали статтю до кінця, то дізнались про те, що «новина» вигадана. Вітаємо вас із Днем сміху! І дякуємо краєзнавиці Наталі Шальновій за чудову пропозицію першоквітневого жарту!

Джерело





Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page