on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> News > Херсонський театр отримає премію імені Лесі Українки
All news

31.12.2021 11:00

Херсонський театр отримає премію імені Лесі Українки

У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» серед шести висунутих робіт кращою визнали виставу Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша «Легенда про Дракона» (автор Сергій Новачук, режисерка–постановниця Ірина Корольова). Розповідаємо про престижну мистецьку премію і виставу-переможицю.

Фентезі-мюзикл для дітей і дорослих «Легенда про Дракона» — це сучасна казка з історичними та фантастичними персонажами, пригодницьким сюжетом і вражаючим оформленням, вирішеним у З-D форматі.

Саме ця вистава стала кращою для дітей на думку Комітету з присудження Премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва. Засідання Комітету відбулось 29 грудня 2021 року, повідомляє пресслужба Державного комітету телебачення та радіомовлення України. Відповідні документи тепер скерують Міністерству культури та інформаційної політики України для внесення до Уряду проекту постанови про присудження премії.

Трошки про премію

Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва заснована за пропозицією Держкомтелерадіо в 2004 році. Вона присуджується щороку у чотирьох номінаціях до дня народження Лесі Українки за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.

Організаційне забезпечення роботи Комітету з присудження Премії імені Лесі Українки здійснює Держкомтелерадіо. Хто іще став лауреатами премії, дивіться за посиланням.

Чому виставу «Легенда про Дракона» обов'язково потрібно подивитись

Цього разу колектив театру вирішив не тільки створити казку для своїх наймолодших поціновувачів, з використанням 3D-технологій та відео-мапінгу, а й розповісти дітям звідки бере початок наша держава, розповідають у театрі про виставу.

Фентезі-мюзикл «Легенда про Дракона» запрошує глядачів помандрувати в часи Київської Русі, де можна зустріти княгиню Ольгу та її потужних воїнів, оцінити хазарський каганат, а також, як це завжди буває в казці – побачити дракона. Автор ідеї та сценарію Сергій Новачук, режисерка-постановниця – заслужена діячка мистецтв Ірина Корольова — зробили для дітей справжнє магічне диво, оскільки саме дійство за допомогою сучасної техніки знаходиться на межі між виставою і кіно. Крім того, до та після вистави дітлахи мають змогу «відірватись» на повну, адже з ними танцюють та грають яскраві герої.

«Легенда про Дракона» — це історія, яка з’єднує два часи: сьогодення і далеке минуле. Її головний герой хлопчик на ім'я Святозар мріє побачити дракона, тож на нього чекає незабутня мандрівка. У всій своїй вогняній красі дракон з’являється перед маленькими глядачами. Пригоди, які випали на долю Святозара, познайомили його із побутом Київської Русі та подарували нових друзів.

Гру акторів також підсилюють спецефекти: літаючий дракон, яскраві декорації, феєрія світлового шоу. Завдяки цьому діти потрапляють у казкову реальність, якої іноді так бракує і дорослим.

Джерело

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page