on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Music > N. Kulish Kherson regional academic music and drama theatre > A «favourite» is a deserving business card of theater

«Фаворит» - гідна візитівка театру

Олександр Книга мав рацію, коли казав, що спектакль "Фаворит" стане візитівкою, і дуже достойною. Отже, бажаємо " Фаворитові" довгого і щасливого творчого життя.

У п'ятницю, 19 вересня, в обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Миколи Куліша відбулася прем'єра - "Фаворит. Князь Потьомкін Таврійський".

Недарма, мабуть, ідея членів Потьомкінського клубу та генерального директора театру Олександра Книги змогла реалізуватися лише через три роки: результат перевершив найсміливіші сподівання. Написана кримським автором Гарольдом Бадикіним і поставлена талановитим молодим режисером (тепер уже херсонцем! — за словами Олександра Книги) Сергієм Павлюком п'єса " Фаворит" пройшла з великим успіхом. Це був повний аншлаг. Слід відзначити, що постановка " Фаворита" стала можливою завдяки особистій підтримці міського голови Володимира Сальдо.

Автор п'єси Гарольд Бадикін майстерно зумів розповісти і про стосунки Григорія Потьомкіна з імператрицею Катериною II, і про його роль у будівництві Херсона.
Спектакль захоплює з самого початку і "не відпускає" до фіналу. Григорій Потьомкін (у чудовому виконанні Сергія Кияшка ) постає перед глядачем як сильна, дуже харизматична і цілеспрямована особистість, здатна закохати у себе саму царицю (і жіночу половину глядачів).А з яким захопленням і навіть мало притаманною йому ніжністю розповідає він Катерині ІІ про козаків запорозьких, як співає українську пісню. А в цей час у глибині сцени (режисерська знахідка Сергія Павлюка) виникає символічно - моторошна картина: троє козаків у багряному вбранні, тримаючи під рукою власні голови, підспівують "світлішому". Тіж козаки запряжені в карету Потьомкіна - до знищення Січі, а потім зникають зі сцени.

Вразила Ольга Бойцова в ролі Катерини II. Настільки вжитися в роль, перевтілитися, пропустити її через себе може лише надзвичайно талановита актриса. Ніщо в її грі не виглядало штучним - ні м'який німецький акцент, ні перепади настрою, ні зовнішність. У ії виконанні ми бачимо Катерину II у першу чергу жінкою: закоханою і ненависною, розгубленою і владною, ніжною і розгульною, м'якою і жорстокою. Дивує, як молода актриса змогла перевтілитися в образ цариці вже дуже похилого віку—перед глядачами сиділа стара жінка - "розвалина" у повному значенні слова. І знову молода, гарна, із сяючими очима, знову закохана у Потьомкіна - у фіналі п'єси, в Катерининському соборі! Талановита Ольга Бойцова, без сумніву, - відкриття цього сезону.

Чудовий народний артист України Василь Чорношкур у ролі канцлера Безбородька - людини, яка у всі часи зможе пристосуватися й жити у власне задоволення. Платон, духівник Катерини II, у виконанні народного артиста України Анатолія Толока - п'яниця і філософ одночасно. Несподіваний Олександр Мельник у ролі Суворова - хитрого і мудрого водночас. Гротескне виконання ролі Павла І Євгеном Гамаюновим дуже сподобалося глядачам.
Не можна не сказати про балет театру (балетмейстер Юрій Бусс).Так майстерно передано придворну атмосферу тих часів з її досить вільною поведінкою, не принизившись до бруду - браво!

Вражаюче музичне і сценічне оформлення, надзвичайно гарні костюми (глядачу, згадай лише червоне плаття імператриці!). І знову - браво! Олександр Книга мав рацію, коли казав, що спектакль "Фаворит" стане візитівкою, і дуже достойною. Отже, бажаємо " Фаворитові" довгого і щасливого творчого життя і з нетерпінням чекаємо на нові прем'єри.

Тетяна Крючкова,
"Вгору", 25.09.2008
 

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page