on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Cinema > Film festivals > Фестиваль Dоcudays UA завітає до колоній Херсонщини

Фестиваль Dоcudays UA завітає до колоній Херсонщини

Фестивалі документального кіно про права людини проходять щороку по всій планеті. Вони завжди престижні та цікаві. Є такий фестиваль і в Україні. Це - започаткований у 2003 році Docudays UA.
Кожен фільм, представлений на суд журі та глядачів, просто перевертає душу. Зачіпає так, що зовсім по-іншому дивишся на світ. І починаєш розуміти, що дійсно, найвищу цінність людства нам не зважити і грошима не порахувати. Це - наша гідність.

Пам'ятаєте історію російського юриста Сергія Магнітського? Він оприлюднив докази корумпованості відомих чиновників. Замість того, щоб покарати тих осіб, російські правоохоронці почали "пресувати" самого Сергія, а потім ще й заарештували. Від тортур він помер у слідчому ізоляторі Москви, так і не дочекавшись суду. Це трапилось у листопаді 2009-го, Сергію тоді було 37 років. Його смерть обурила світову спільноту, деяким російським чиновникам заморські держави відмовляли у візах. Але в самій Росії винуватців трагедії так і не покарали.

Документальний фільм "Правосуддя для Сергія" - вражаюча історія. Сім'я і друзі Сергія Магнітського вперше погодилися говорити на камеру, аби розповісти історію громадянина, який наважився протистояти корупції на найвищому рівні. І заплатив за це найвищу ціну.
Ця стрічка - лише одна з 63 робіт видатних митців документального кіно з України та інших країн Європи, Сполучених Штатів, Канади, Нової Зеландії, Індії, країн Південної Америки та Африки, що були представлені цього року на 8 Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA.

Він проходив навесні у Києві. Туди приїздять режисери, автори і навіть герої фільмів. Наприклад, шахтарі з Донецька ("Інший Челсі. Історія з Донецька" німецького режисера Якоба Пройсса). Після перегляду можна подискутувати, посперечатись, запитати про болюче та хвилююче не тільки кіно-майстрів, а й правозахисників. Кожна така бесіда або зустріч - як яскрава перлинка серед буденного розмаїття.

А восени Docudays UA вирушає у подорож. Покази найкращих фільмів проходять у тих містах та містечках, де є партнери фестивалю, які добровільно допомагають організувати прибуття "мандрівника": домовляються про зали, про ті фільми, які найбільше цікавлять місцевих глядачів, оголошують програму переглядів та обговорення (адже на кожен такий показ приїжджають цікаві експерти та фахівці). Перший Мандрівний Docudays UA відбувся лише у Харкові, Донецьку, Одесі та Львові (зараз - у 123 містах, містечках та селищах).

Херсонці вперше змогли привітати "мандрівника" у себе чотири роки тому, завдяки співпраці фестиваля з Херсонською громадською організацією "Нова генерація". Ця співпраця триває, і ми цього року також зможемо подивитись найкращі світові документальні фільми. Особливістю цьогорічного фестивалю є те, що до глядачів приєднаються ще й засуджені та співробітники херсонських пенітенціарних установ. Перегляди фільмів та обговорення питань прав людини пройдуть у 5 колоніях області та СІЗО.

Це стало можливим завдяки співпраці фестивалю, Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров'я та Управління державної пенітенціарної служби області. Крім цього юристи громадської приймальні Фонду проведуть виїзні юридичні консультації (проект "Фестиваль Docudays UA для пенітенціарних установ Херсонської області" реалізується за підтримки проекту програми розвитку 00Н "Розвиток громадянського суспільства").

Вікторія Глєбова
“Вгору”.- №44 (475).- 03.11.2011.- стр.6

http://www.vgoru.org/modules.php?name=News&file=article&sid=11147

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page