on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Topics > Golodomor in Kherson region

Голодомор 1932 – 1933 років на Херсонщині

Українською катастрофою ХХ століття називає сучасна громадська думка голодомор 1932 – 1933 років в Україні. Терор голодом, запроваджений сталінським тоталітарним режимом в Україні, заподіяв смерть мільйонам хліборобів. Адже від голоду, масових репресій і депортацій Україна втратила більше ніж за роки Першої світової та громадянської воєн.
За підрахунками істориків, Україна в результаті голоду 1932-33 рр. втратила мільйони й мільйони людей. Іншими словами, це був український ГОЛОКОСТ (з грецької - винищення). Зокрема, на Херсонщині найжорстокіший голокост лютував у тих районах, де на початку 1930 року відсоток впровадження колективізації був найвищим. Так, у Високопільському, де в колгоспи об’єднали 93,7 відсотків населення, а в Садовському – 78,8 відсотка, вимирали цілі села.
Ще у лютому 1931 року нарком постачання УРСР розділив населення України на три категорії забезпечення. Оскільки в Херсоні на той час жили 72 тисячі людей, місто потрапило до розряду третьої категорії, а, отже, воно не підпадало під централізоване постачання. Централізовано одержували пайки лише робітники великих промислових центрів. Такі ж міста як Херсон, повинні були забезпечуватись продуктами за рахунок навколишніх сіл. Місто голодувало, а довкола нього лежали розорені, голодні, кріпосні села.
З осені 1932 до весни 1933 в’язниці були переповнені селянами. Першими до селянських бунтів вдавалися жінки, яким нічим було годувати голодних дітей. „що з нами хочуть зробити? Забирають останній хліб, і ми опинимося у становищі 1921 року і будемо помирати з голоду. Ми не допустимо того, щоб голодували як в 1921 році, а візьмемо палиці і підемо розбивати амбари зсипних пунктів у Верхніх Торгаях”. Ці слова жінок з Нижньосірогозького району з гіркотою та розпукою звучать з пожовклих від часу архівних документів...
За реєстрації смерті не дозволялося зазначати її істину причину – голод, у свідоцтво записувались вигадані хвороби. У радянській пресі того періоду немає жодного повідомлення про біду України, яка пожирала мільйони життів. Тим часом хліб вивозився за кордон. Зокрема, біля причалу Херсонського елеватора швартувалися іноземні пароплави, завантажуючись пшеницею. Золотаве зерно вдень і вночі вивозилось за межі республіки, а від голоду щодня вмирало 25 тисяч людей.
Важливо зазначити різницю між голодом 1921 року та штучно створеним голодом 1932-1933 років. У дореволюційні роки та перші роки радянської влади на допомогу голодуючим піднімалася вся прогресивна громадськість світу. Так, у 1921 році боротися з глодом допомагали міжнародні громадські організації – „Місія доктора Нансена”, „Американська адміністрація АРА”, Міжнародний Червоний Хрест. Зовсім інакше було в 1933 році: радянський уряд заявляв на увесь світ про те, що чутки про голод в Україні – це антибільшовицька пропаганда. В Україну не допускалися ні західні кореспонденти, ні продовольча допомога міжнародних благодійних товариств.
Так чинився злочин проти народу. Лише під кінець 1933 року голод поступово відійшов. Але його наслідки залишаються у пам’яті народу.

Підсумки

 Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації

Контакти

31. 21.09.2016 20:25
мазепа
хлопці та дівчата голодомор це прикриття безпомошної україни тоді голод був і на поволжї і в украіні і біорусь голодувала. це велика політика і бідних україців так науськали що хто більше грошей дасть і скаже на кого гавкати і скакати як зомбі вони це бууть робити. про шляхту скажу пару слів вони все мріяли захопти біднуукраїну от можа до можа пся крев. а де лозунг подівався бий жидів не скажете панове націоналісти а я скажу до влади прийшли жиди. а сашко білий був проти жидів царство йому небесне. а ви всі стали полужидками тому що їх піддержуете і ваш пахан ходить як жебрак з пртянутою рукою вже 2 роки у владі а толку ні н гривну вже один кролик втік в америку скоро і другий втече. а про америку во що я вам скажу американці настоящі в резерваціях сидять. а остальне там зброд злодіїв хабарників фашистів катів так що закрийти писки і мовчіть і читайте історію ваші батьки були ватниками і вигрли війну з народами ссср
30. 12.08.2016 20:46
людмила
Это страшно
29. 12.06.2016 08:20
лингвист любитель
Все на "марш равенства" !!...ура !!
28. 12.06.2016 00:17
Покладов Сергей Игоревич
Ну, что, уважаемые паны? Доигрались в националистические игры? Гидность, говорите? Предпреждали вас, чем может кончиться вот такая тупая упертость и поиски "псевдогидности", а таже фальсификация нашей общей истории. Не верили... Остановиться пока еще не поздно.
27. 12.12.2014 19:24
всю жизнь херсонка
ещё вспомнила рассказ... Женщина работала в херсонской областной больнице.На месте госпиталя стояли конюшни и гаражи для подвод.Однажды, проходя мимо, увидела в одном из этих помещений груду костомах ...Поинтрересовалась-что это, откуда и зачем.И узнала, что эти кости пойдут на изготовление пособий- скелетов для врачей. А добывали их, собирая валяющиеся по городу бесхозные трупы людей, умиравших от голода прямо на улицах Херсона...Вывыривали, очищали от мяса и жил, отбеливали и складывали в такие кучки, как она видела...
26. 04.10.2014 17:51
всю жизнь херсонка

еще примечательный случай- все то же "раскулачивание"- выглядело иногда так:

заходили во двор, выгоняли всех из хаты, строили и допрашивали, что где спрятали...всех допрашивали. Описанный мною случай про зарытый под будкой мешок закончился печально, потому что трехлетний сынок рассказал ,что :"Батько закопав мішок у собаки під хвостом"...

В общем выносили все запасы, часто и ценные вещи.Уводили скотину в колхоз...

А на прощание вываливали с казанка кашу на глиняный пол и топтали сапогами...

Это все о голодоморе 32-33

25. 04.10.2014 17:39
всю жизнь херсонка

бабушка моя,1914 года рождения говорила, что БЫЛ ГОЛОДОМОР ! И поэтому мне легко вычленить из здешних комментаторов троллей и проплаченных. Ибо пишут лишь бы что, не интересуясь истиной.Почему геноцид украинцев? А потому, что основная часть населения -крестьяне-жила за счёт работы на СВОЕЙ земле.В том числе и отец моей бабушки, вдовец, растивший самостоятельно семерых детей .Когда приходят в дом и отбирают ВСЕ,и гонят в колхоз-это правильно?А соседа у которого тоже детей орава, , зарывшего единственный мешок пшеницы под собачьей будкой, увозят приезжие коммиссаришки в неизвестном направлении НАВСЕГДА...

24. 18.09.2013 18:59
Шеф-повар

..."шляхтич"...тебе здесь уже давно ответили.....учись читать ..я только добавлю что такие как ты шароварные патриоты и есть главная беда государства Украина.

23. 16.09.2013 00:13
Шляхтич

 Ні: хами - то є хами. Покладову, як видно, гідність одібрало за совка конкретно: він її від хамства не відрізняє - бо щиро радіє, коли його "землячки" втоптують у багно борців за правду, національну пам*ять і національну гідність. Очевидно, він щиро вважає, що його це не стосується; і коли розправляться з такими ненависними йому "націоналістами", то його власна гідність не постраждає - він же, мовляв, не належить до тих, кого ганять! Йому тепло і спокійно: навіщо витикатися, відстоюючи таке "ефемерне" для нього поняття, як національна гідність - адже є шмат гнилої ковбаси, яку "братська держава" (при тому що народ дійсно в цілому нормальний; в цілому...) охоче йому вткне? А хамська манера розписуватися за всю Херсонщину ("нацтонализм не пройдёт") - типова для таких хамів. Ви не забагато на себе взяли, записавши добрячий відсоток своїх співвітчизників у мерзотників, зрадників і бидло? Звісно, у натовпі собі подібних воно якось легше, - тішить думка, що не ти один є зрадником. Чи не так, Покладов?

(Доречі, націоналізм якраз і полягає в тому, щоб відстоювати інтереси СВОГО народу - УПА знала, за що воювала!) За яким це правом Покладов охрещує Голодомр "провокаційною" темою, цікаво? Напевно ж, для цього є якісь підстави? Цікаво було б почуть!

А що Покладов (як і Джем, і Шеф-повар...) сам ці причини навряд чи назве ("думка" про його відсутність не витримує жодної критики, і є цинічною брехнею)

А щодо УПА... я вас подивую, "землячки" ви мої: УПА воювала з Німцями! І воювала міцно (хоча вам, звісно, крім повторити у відповідь на це російські окупаційні штампи, нічого не лишиться). А тепер ще одне: ви часом нічого не чули про єврейський батальйон у складі військ СС?

22. 11.01.2013 16:24
Нестор

 ШАНОВНІ ДОПИСУВАЧІ ДО НАЗВАНОЇ СТАТТІ ПРО ГОЛОДОМОР! ПРО ЩО СУПЕРЕЧКА? ЩО НЕ БУЛО ГОЛОДОМОРУ? ЩО НЕ БУЛО ВКАЗІВОК ЦЕНТРУ І РЕКОМЕНДАЦІЙ? ЧИТАЙТЕ ОПУБЛІКОВАНІ АРХІВНІ МАТЕРІАЛИ!  ЇХ ДОСТАТНЬО, АБИ ЗРОБИТИ ВИСНОВОК ПРО ГЕНОЦИД.  ЧИТАЙТЕ СВІДЧЕННЯ ОЧЕВИДЦІВ, ТИХ, ХТО ПЕРЕЖИВ СТРАХІТТЯ 32-33 РОКІВ. НІКОГО НІХТО НЕ ОСУДЖУЄ. АЛЕ ХТОСЬ МАВ БИ ВІДПОВІСТИ ЗА ЦЕЙ ЗЛОЧИН. ЯКЩО НЕ ПОКАРАНІ ОРГАНІЗАТОРИ ГЕНОЦИДУ, ТО ДЕ Є ГАРАНТІЯ, ЩО ВІН НЕ ПОВТОРИТЬСЯ? НЕ ОТОТОЖНЮЮ РОСІЙСЬКОГО НАРОДУ З КЕРІВНИКАМИ ІМПЕРІЇ, ЯКІ ВЛАШТОВУВАЛИ ЦІ ЗЛОЧИНИ. ГЛЯНЬТЕ ТВЕРЕЗИМИ ОЧИМА НА ІСТОРІЮ, І ТОДІ ЗРОЗУМІЄТЕ, ЩО БАГАТО ЩО В ЦІЙ ІСТОРІЇ БУЛО ОРГАНІЗОВАНО І ЗДІЙСНЕНО ВІДПОВІДНИМИ ЛЮДЬМИ, ОПАНОВАНИМИ ШИЗОФРЕНІЧНИМИ ІДЕЯМИ ВИНИЩЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ. ГОЛОДОМОР В ПЕРЕВАЖНІЙ БІЛЬШОСТІ ГРАСУВАВ ТАМ, ДЕ ЖИЛИ УКРАЇНЦІ.  ЦЕ ПРАВДА, ЯКУ НЕ МОЖНА ЗАПЕРЕЧИТИ, БО ВОНА СПИРАЄТЬСЯ НА АРХІНІ МАТЕРІАЛИ І СТАТИСТИКУ. 

21. 16.12.2012 20:07
Натан Херсонско-Черноморский

ужасные волна прокатилась по Украине в те годы,слышал от близких родственников живших в ту пору. моих дорогих бабушки Доры Яковлевны Янкович,ее сестры бабушки Сони,да и мой отец Аркадий Редкун многое говорили о тех временах.И все же считаю,что люди должны меняться к лучшему,есть в мире движение заповедей добра,Движение Потомков Ноя,да многие другие гуманитарные программы.Будем надеяться на лучшие времена.

20. 21.11.2012 10:35
Джем

А на скільки скоротилось населення за останні 20 років? Вже більше, ніж на 6 млн... А це значить, що померло чи не вдвічі більше. Ось від цього владі і треба відволікти увагу. Шкода тих, хто цього не розуміє.

19. 20.11.2012 19:05
Злий інтелігент

 А чим краще зараз? Тодв 6-9 млн замордували, тепер ті самі 6-9 млн (не найгірших) випхали за кордон. Біологічною мовою в обох випадках звичайна  елімінація. І відповідальність не на пересічних росіянах (зараз вони взагалі ні до чого) а на інтернаціональному госппартактивові - тоді - комуністичному, тепер - білоблакитному, який, як тоді, так і зараз вирішує свої класові забаганки.

18. 15.11.2012 08:17
лингвист любитель

"..пришел Прокоп - кипел укрОП...ушел Прокоп- кипел укрОП...как с Прокопом так и без Прокопа кипел укрОП.."....повтори 10 раз може полегчает..:)))

17. 08.11.2012 01:56
укр

 А зараз 2012 і що ж ви панове сьогодні проспіваєте? Особливо Джем та лінгвіст?

16. 05.02.2011 09:58
лингвист любитель

Дорога  Редакцiя. З великим жалем бачу що смердючи залишки "великого голодоморця" все ще отруюють повiтря на нашому порталi.  Вважаю що цi полiтичнi залишки треба зарити разом з полiтичним трупом. 

З повагою панове.

15. 18.08.2010 14:23
Олександр

28 листопада 2006 року Верховна Рада України прийняла Закон “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні” в якому, вшановуючи пам’ять мільйонів співвітчизників, які стали жертвами Голодомору 1932-1933 років в Україні, визначає Голодомор 1932-1933 років в Україні відповідно до Конвенції від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього як геноцид Українського народу. Національний банк України вводить в обіг 23 листопада 2007 року пам’ятні монети “Голодомор - геноцид українського народу” номіналами 20 та 5 гривень, присвячені пам’яті жертв Голодомору 1932 - 1933 років.

14. 05.02.2010 09:14
Джем

Лора, у людей неглупых принято считать, что категоричность в суждениях - признак ограниченности... Про людей воспитанных умолчим вовсе.
Хотя, правда, законам риторики в нынешних гимназиях не учат.
Но все равно не стоит действовать по принципу "слышал звон..." Чтят память своих предков культурные люди независимо от наличия или отсутствия пострадавших родственников, ибо "не спрашивай, по ком звонит колокол..." Речь идет про двоемыслие, цинизм  и лживость политиков, которые сами-то считают население биомассой, но при этом всячески фарисействуют на экранах. Вот что печально.

13. 04.02.2010 18:19
Лора

Ознакомившись с даными коментариями, могу с уверенностью сказать, что написали их люди не старше 25 лет. Если б ваши родственники имели бы хоть малейшее отношение к жертвам Голодомора, вы б такую чушь не писали! Пока мы не начнём чтить память своих предков, ни о какой культуре не может быть и речи.

12. 02.02.2010 10:30
Джем

Юрий, если уж вы включаетесь в обсуждение такой сложной и неоднозначной темы, то, пожалуйста, не берите на себя роль прокурора-обвинителя - это очень простой и легкий подход. А,как говорят в народе, "иная простота хуже воровства" Тем более,когда вы (не исключено, что случайно) утратили основной тезис, вокруг которого и возникают споры. А именно, на этой ветке практически не обнаружил  таких, кто "находят различные аргументы против или высказывают свое неудовольство этим фактом или как этот факт освещают"
Факты трагедии как раз и не вызывают сомнений. Вызывают сомнения другое - настойчивые попытки использовать эти жуткие факты как "повод обвинять кого-либо в ЦЕЛЕНАПРАВЛЕННОМ уничтожении именно украинцев" То есть называть голодомор геноцидом - уничтожением по этническому признаку.
Показательно, что когда Ющенко попробовал в Израиле сравнить голодомор с холокостом, его тут же одернули и он больше об этом не заикался. Более того,отказался даже ознакомиться с документами, свидетельствующими о непосредственном участии любимых им украинских националистов в истреблении евреев рука об руку с нацистами. Помалкивает он и про поголовное уничтожение десятков тысяч поляков во время "Волынской резни" 1943 года, которое польский Сейм признал геноцидом.http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D0%BB%D1%8B%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D1%8F
Вы помните кто громче всех кричит "Держи вора"?...

А в чем нельзя с вами не согласиться, то это в том,что ни торжественные речи, ни гиперпамятники за бюджетные средства не говорят об уважении правителей ни к погибшим, ни к еще живущим. Другой вопрос, какого уважения заслуживают ныне живущие, которые выбирают таких правителей?

11. 28.01.2010 22:58
Юрий

У меня вызывает недоумение и искреннее удивление людям у которых зверски, цинично замучили, умерщтвили самым варварским способом, медленно и целеноправленно соплеменников, наврное и родных и близких, которые находят различные аргументы против или высказывают свое неудовольство этим фактом или как этот факт освещают, а как еще можно говорить об этой трагедии. Пока будете остоваться этаким святым в своей наивности советским народом, который переживал за патриотов Чили, а топтался по незахороненым и не отпетым костям своего народа -будем глотать от наших и чужих правителей всякую дрянь и поскудство, которое они вытворяют с нами , ибо не уважая себя , своих предков и , соответственно, не имея чувста собственного достоинства, будем привычным для них быдлом, мясом. И успокойтесь за русский народ, если он не хочет чтить своих невинно убиеных, а хочет чтить лишь героев - победителей это его проблема.

10. 15.01.2010 11:32
Алекс

ДАЙТЕ ... (Удалено админом по признакам диффамации) НА ЭТОЙ СТРАНИЦЕ.    ВЕЕЕЕЕЕЕЕ....... !!!!!!!

Предупреждение автору коммента - выражайте, пожалуйста, свое мнение, подбирая выражение.

9. 14.09.2009 12:13
Покладов Сергей Игоревич

Мне, уроженцу Херсона, приятно, что мои земляки и без моего участия дают достойный отпор крайним националистам по такому вот провокационному вопросу, каким является так называемый "Голодомор" (западный термин). Понимаю организаторов сайта, действующих по указке некоторых политических деятелей из Киева.Для чего организуется все это? В первую очередь для того, чтобы посеять рознь между братскими украинским и русским народами. Национализм на Херсонщине не пройдет - в этом основа процветания и всего украиснкого государства. Голод был, преступления режима были. Но это не повод обвинять кого-либо в ЦЕЛЕНАПРАВЛЕННОМ уничтожении именно украинцев. Смерть в указанных деревнях выбирала по национальному признаку?Стыд и позор авторам публикации и авторам политической возни вокруг трагической страницы нашего народа!

8. 22.05.2009 14:57
Ющер-Чума!

А сейчас не голодомор происходит на Украине?!

7. 21.05.2009 13:22
Шеф-повар

...а я то думал окуда такой запах....

6. 21.05.2009 09:57
Редакция

Данный раздел создан и модерируется официальными властями в соответствии с указаниями нынешнего президента Украины. Следовательно, все обращения, замечания и пожелания желающие, в соответствии с демократическим плюрализмом мнений,  тоже могут оформлять официально и обращаться в соответствующие инстанции.

5. 21.05.2009 02:51
Шеф-повар

Дорогая редакция.

Статья опубликованая в этой теме имеет явно провакационный   смысл и иллюстрацию к нему. Читатель не знакомый с реальной исторической ситуацией вынесет искаженное и прсто ЛОЖНОЕ мнение о роли "мосвы" в голодоморе на Украине. Эта  статья притендует на  "освещение" сложных исторических событий- при этом  автор "скромно умолчал" об авторстве??!!

Иными словами -эта статья не отвечает элементарным требованиям к публикации. 

Считаю что наличие этого тухлого подкидыша   сильно портит выоздух на АРТКАВУНЕ .

Прошу  Редакцию принять меры к исправлению этой непрятной ситуации. 

С уважением.

   

4. 20.04.2009 00:35
Йущерко

СС Галичина все тобi виплатить, а за рештою звернись до ляхiв.    

3. 19.04.2009 19:35
ПЕРЕХОЖИЙ

Німці сплачували "остарбайтерам" і вязням нацистських концтаборів компенсацію! Цікаво, коли росіяни, на чиїх багнетах був принесений комунізм в Україну, заплатать? Хоч би вибачились! Чи не вони будували концтабори?

2. 06.04.2009 09:31
батя

 что вы пишите всякую херню,вы что жили тогда?а сдуру можно и--------сломать.

1. 10.03.2009 02:35
0.5правди = БРЕХНЯ

Автар тексту   навiть  не залишив свого  iм'я, мабудь тому що дуже чемна людина...:)))   Сумно коли o  такi байстрюки  роблять чужу Американьську полiтику на горi людей....ГАНЬБА !!!    Голод був  у СРСР не лише на  Херсонщинi, але "чемний автар" цого не знав......     вчи iсторю  БАЙСТРЮК !!

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page