on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> News > Громади Херсонщини навчалися в Асканії-Нова проводити туристичні фестивалі
All news

21.05.2019 14:17

Громади Херсонщини навчалися в Асканії-Нова проводити туристичні фестивалі

17 травня співробітниця Регіонального інформаційного центру Гончарівки стала учасницею навчального візиту «Туризм як інструмент місцевого економічного розвитку» в рамках програми «Маршрути успіхів».

Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України за проектом ПУЛЬС («Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні») за підтримки USAID запросило представників органів місцевого самоврядування до Асканії-Нова. Це адміністративний центр селищної об’єднаної територіальної громади, який успішно використовує свої туристичні об`єкти.

Так, до 100-річчя націоналізації всесвітньовідомого біосферного заповідника «Асканія-Нова» місцевою владою в партнерстві з Херсонською облдержадміністрацією був започаткований масштабний  фестиваль «Турист-Fest».

Секретами організації фестивалю такого рівня з учасниками навчального візиту поділився Віталій Свінціцький, голова Асканійської селищної ОТГ. Красномовний напис на дверях його кабінету – «Спочатку люди!» – одразу налаштував на відверту бесіду про туристично-рекреаційний напрямок діяльності ОТГ і наповнення внаслідок цього бюджету громади.

Треба робити самим, а не зважати на когось, не чекати…По-перше, дуже вважливо навести лад, провести інвентаризацію наявних у громаді ресурсів. Треба, щоб люди відчували свою відповідальність за свою землю, за її благоустрій, - розповів голова ОТГ.

Асканійській об`єднаній територіальній громаді всього три роки, а вона має вже багато досягнень.

Ми на місці ставка зробили велику сцену і поставили стільці для 300 глядачів. Зробили це самі – і тепер можемо проводити великі концерти, дискотеки, різні заходи. Також побудували великий стадіон, який коштує 200 тисяч гривень, половину з яких вклали місцеві підприємці.

Також в Асканійській ОТГ працює Молодіжна Рада, що займається важливим напрямком – виховним.

Ще зі школи діти повинні знати, що Україна – їхня Батьківщина, Асканія – мала Батьківщина, яку треба розвивати і працювати на її благо, - підкреслює пан Віталій.

І одразу по приїзді в Асканію-Нова видно неозброєним оком, що громада дбає про свій добробут – гарні дороги, чистота на вулицях, багато квітів. Це добре не тільки для місцевих мешканців, але й для туристів, яких місцева влада рада бачити в громаді.

Тільки б ще трассу вседержавного значення, особливо на дільниці від Чкалового до Асканії, зробили якісно і на совість, то кількість гостей в громаді збільшилася б у рази.

Ми все зробимо для того, щоб такі фестивалі, як «Турист-Fest», проходили в нас цілорічно», - наголосив Віталій Свінціцький.

Далі в ході зустрічі своїм величезним досвідом в організації перших на Херсонщині місцевих фестивалів поділився Анатолій Негра (17 років займав пост мера Голої Пристані).

У 2003 році ми в Голій Пристані зробили перший етно-фестиваль Херсонської області – «Купальські зорі». Над брендуванням проекту працювало усе місто. І одна з перших справ, що була зроблена лише за 2 місяці – це набережна міста, яка досі визиває захват як у місцевих жителів, так і у туристів, - згадує пан Анатолій.

Той самий метод – об`єднатися усім містом заради фестивального проекту – голопристанці випробували і на Кавуновому Фестивалі, і на будівництві Палацу спорту.

Гроші збирали по гривні, навіть писали листи знаменитим уродженцям нашого краю. Діти-спортсмени ходили просто по вулиці з запечатаним бутлем і прохали сусідів пожертвувати кошти на будівництво Палацу Спорту. Назбирали 1 мільйон 180 тисяч гривень! І кожний містянин знав – це його рук справа. А найбільші благодійники отримали пам`ятні таблички з власним прізвищем на будівлі Палацу.

Голопристанські фестивалі відвідувало до 40000 осіб! «Купальскі зорі» та Всеукраїнський фестиваль «Український кавун – солодке диво» стали брендовими. Тож Анатолій Негра радить громадам придумати свій бренд і започаткувати свої фестивалі, з яких ОТГ можуть отримати і добру славу, і прибуток.

Тож після цінної теоретичної частини представники громад Херсонщини вирушили дізнаватися, якими ж є практичні наслідки використання Асканійською ОТГ туризму як рушія розвитку економіки в умовах децентралізації.

 

«Турист-Fest» вразив своїм масштабом, розмаїттям представлених локацій, оригінальністю фотозон, вишуканою кулінарією, яскравими виступами дитячих та дорослих колективів і, звичайно, екскурсіями безцінною перлиною Херсонщини – заповідником Асканія-Нова. В «Турист-Fest» є своє привабливе обличчя – і воно формується саме Асканійською громадою.

5000 гостей відвідали фестиваль зі справжнім українсько-таврійським колоритом! Гадаю, що вдало проведене відкриття туристичного сезону в Асканії-Нова надихнуло й інші громади Херсонщини до створення своїх оригінальних фестивалів. Бо яскраві заходи залучать туристів до перспективної в туристичному відношенні Херсонської області і дадуть змогу ОТГ покращити свій економічний стан. А Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України допоможе у цій благородній справі, об`єднуючи громади спільними зустрічами і проектами!

Олена Бджола
Фото Олени Нечипуренко, Тетяни Дергачової, Олени Бджоли

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page