on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Arts and crafts > Kherson regional centre of people art > ХОЦНТ > Херсонщина… Весна… Великдень…
All news

08.04.2015 15:48

Херсонщина… Весна… Великдень…

7 квітня у виставковій залі Національної спілки художників України відкрилась обласна виставка образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Херсонщина…Весна…Великдень…». В урочистому відкритті взяли участь: голова постійної комісії Херсонської обласної ради з питань науки, освіти, культури, молоді, спорту та взаємодії із засобами масової інформації Артем Кияновський; директор училища культури, заслужений працівник культури України Михайло Варгун; мистецтвознавець, директор обласного художнього музею ім.Шовкуненка, заслужений працівник культури України Аліна Доценко, в.о. директора обласного Центру народної творчості, депутат обласної ради Володимир Капелюшник та член Національної спілки художників України Володимир Гончаренко. Відвідала виставку і заступник голови обласної державної адміністрації Валентина Січова.

Народне мистецтво - це невичерпна криниця, яка є джерелом натхнення для художників і композиторів, поетів і драматургів, майстрів і дизайнерів. Херсонський обласний Центр народної творчості постійно проводить виставки робіт художників-аматорів і майстрів декоративно-ужиткового мистецтва до різноманітних державних та календарних свят. І сьогоднішня виставка присвячена весні та світлому святу - Великодню. На теренах нашого мальовничого краю творять більше півтори тисячі майстрів народного мистецтва та художників-аматорів. І це тільки ті, які зафіксовані у реєстрі обласного Центру народної творчості.

У виставці взяло участь близько 100 майстрів з 19 районів області та м.Херсону. Тут представлені роботи у найрізноманітніших жанрах народного мистецтва, це: вишивка, бісероплетіння, кераміка, художня обробка металу та деревини, живопис та декоративні панно у змішаних техніках, картини зі стрічок та різних круп, народна і авторська лялька і навіть золоте шиття з використанням натуральних перлин. Експозиція виставки поділена за темами. У першому залі превалює весняна тематика. Тут різноманітні вишиті картини, виконані майстринями з Каланчацького, Нижньосірогозького, Каховського районів.

Студенти Херсонського училища культури представили на виставці прекрасний батік, композиції з писанками та чудові ляльки-мотанки, які передають світлий весняний настрій. У цьому ж залі презентовані чудові моделі одягу і прикрас, виконані з використанням традиційних елементів. Їх створили і представили викладачі та студенти кафедри Дизайну Херсонського Національного технічного університету. У центральному залі створена великодня атмосфера. Початок цієї експозиції прикрасили роботи херсонської майстрині Альони Лаврик - це золоте шиття з використанням натуральних перлин. В цьому залі переважно знаходяться рукотвори, виконані у традиційних техніках. Тут представлені оригінальні роботи керамістів - Євгена Довбні з Цюрупинська та Сергія Селезньова з Каланчацького району. Прекрасні вишиті рушники і серветки майстринь з Голопристанського, Новотроїцького, Нововоронцовського, Генічеського, Нижньосірогозького районів, м.Каховки та Херсону. Народний розпис виконали майстрині Марія Гусак, Інна Красновська, Надія Ліхачова та Ольга Корсунська. Залу прикрасили авторські ляльки Ірини Сергеєвої, Ольги Жукової та Олени Колодич. Чудові мініатюри з солоного тіста представила дитяча школа мистецтв м.Каховки. Ну а Великодні писанки, виконані у найрізноманітніших техніках привезли на виставку майстри майже з усіх куточків нашої області.

У третьому залі розташовані роботи живописців. Тут можна побачити чудові картини члена Національної спілки художників України Василя Боженка, прекрасні роботи Ірини Іванюк з Високопілля, Лілії Конєвої з Генічеська, Миколи Бута зі Скадовська та багато інших. На виставці можна спостерігати за роботою та взяти участь у майстер-класі майстра по лозоплетінню Євгена Піскуна з Херсону. А музичною окрасою свята стало дівоче тріо фольк-гурту «Олешшя» громадської організації «Творці сучасності», керівник Антоніна Потужня. Виставка працюватиме до 14 квітня. Херсонський обласний Центр народної творчості дякує всім, хто взяв участь у створенні цієї виставки: працівникам районних та сільських закладів культури, викладачам і студентам училища культури та Національного технічного університету і всім художникам та майстрам - людям із золотими руками і небайдужими серцями. Цими руками і було створено справжнє свято народного мистецтва.

Херсонський обласний центр народної творчості

 Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page