on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Music > Херсонский областной дворец культуры

 

Херсонський обласний палац культури

Дозвольте презентувати комунальний заклад «Обласний Палац культури» Херсонської обласної ради, що знаходиться в місті Херсоні за адресою:  вул.Перекопська, 9.

Історія обласного Палацу культури цікава і незвичайна. Основна споруда будувалась з благородною метою, для потреб дітей. В травні 1903 року була освячена закладка будівлі. Темпи будівництва вражали. В кінці грудня цього ж 1903 року будівництво «начорно» було закінчено. Великим потрясінням стала пожежа, що зруйнувала майже всю будівлю в серпні 1904 року. Меценатів, що жертвували суми на будівництво, це не зупинило. В 1906 році з'явилася нова споруда, яка одержала назву «Міська аудиторія». Будівля вражала своєю ошатністю: довжина зали – 25 м, ширина 15 м., висота 8,5 м. З 1911 року Херсонська міська аудиторія має назву «Народый Дом». Саме тут, в Народному Домі, проводились футуристичні виставки, проходили вистави самодіяльних колективів, читав свої лекції Володимир Маяковський. Давали спектаклі зірки театрального мистецтва М.Заньківецька, М.Садовський, О.Саксаганський.

В 1917 році в стінах Народного Дому відкрився перший в Херсоні український народний театр. З 1925 р. до 1941 року назва закладу змінюється на Будинок просвіти. Після закінчення Великої Вітчизняної війни і до 1988 року в будівлі розміщався Будинок офіцерів. В 1988 році рішенням сесії народних депутатів Херсонської обласної ради Будинок офіцерів передали управлінню культури для реконструкції під обласний Палац культури. Споруда є пам'яткої історії та архітектури, що знаходиться під державною охороною та занесена до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

На сьогодні у Палаці працює 26 творчих колективів. Гордістю Палацу є професійний джазовий оркестр. У клубах за інтересами та творчих колективах займаються більше 1100 осіб. Звання «народний» мають 7 художніх колективів. Це аматорський ансамбль народної пісні «Берегиня», вокальний ансамбль «Червона калина», ансамбль військово-патріотичної пісні «Береза», хор народної пісні «Дніпровські передзвони», фольклорний ансамбль «Херсонські молодички», вокальний ансамбль «Журавка», клуб ветеранів війни та праці «Патріот Вітчизни» ім.генерала Жирнова. Палац культури є базовим закладом в області по організації роботи з людьми похилого віку. Учасники колективів – це ветерани війни та праці, воїни-інтернаціоналісти, діти війни, учасники Чорнобильської аварії. Це дієві, безстрашні та рішучі люди. І саме завдяки мистецтву, зовнішнім виглядом вони можуть дати фори значно молодшим від себе. Скільки енергії, ентузіазму, молодечого блиску в очах у цих сивочолих ветеранів! Найголовніше те, що за багаторічну творчу діяльність колективи не лише набули майстерності, а й стали однією великою дружньою сім'єю. Саме дякуючи цьому ветерани мають змогу та стимул для самовираження, мають свій дім, у якому їм затишно і весело. Сьогодні у цих стінах, які більшість жителів сприймають як суцільні руїни, досі є місце натхненню і творчості. Традиції Палацу формувалися поступово, рік за роком, відтворювало їх саме життя мешканців Херсонського краю. Останні 3 роки на високому художньому рівні проходили звітні концерти художньо - творчих колективів Палацу культури на сцені Херсонського обласного академічного музично - драматичного театру ім. М. Куліша.

2010 р. – концертне дійство «У рідному краї і серце співає!»
2011 р. – творча сповідь «Від серця до серця»
2012 р. – звітне концертне дійство з присмаком ностальгії «Ми юність в серці зберегли»

Славу Палацу складають:

 • Кавалер Ордену Княгині Ольги ІІІ ступеню Тамара Жирнова,
 • «Заслужений діяч мистецтв України» Микола Кравцов – художній керівник обласного Палацу культури.

Почесне звання «Заслужений працівник культури України» мають:

 • Віталій Шаповаленко – диригент та керівник джазового оркестру «Борисфен»
 • Георгій Крилов – керівник народного хору народної пісні «Дніпровські передзвони»
 • В'ячеслав Гребенюк–керівник народного самодіяльного фольклорного ансамблю «Херсонські молодички»
 • Михайло Варгун – керівник фольк-гурту «Свічадо».
 • Валерій Другальов – керівник хору клубу ветеранів «Патріот Вітчизни»,

Головними напрямками у роботі обласного Палацу культури є проведення різноманітних за формами масових та громадських заходів – це День Соборності України, День пам'яті героїв Крут, День пам'яті жертв голодомору, свята, присвячені Дню Конституції України, Дню Незалежності України, Новорічні ярмарки, тематичні вечори, «вогники», вечори відпочинку. За звітний період на протязі року колективи ОПК провели більше 500 заходів і міроприємств. Головне завдання діяльності закладу залишається незмінним – відродження, збереження та розвиток народної творчості, аматорського мистецтва, організація культурно-дозвіллєвої діяльності. Наші колективи мають багато нагород та призів, були дипломантами та переможцями Міжнародних та республіканських конкурсів, у яких приймали участь.

Маючи великий творчий потенціал, такі колективи, як «Берегиня», «Херсонські молодички», «Журавка», «Червона калина», багато подорожують та гастролюють не тільки по області, а й за її межами, достойно представляючи аматорське мистецтво Херсонщини. Творчі колективи відвідали міста Миколаїв, Івано-Франківськ, Симферополь, Львів, Донецьк, Луганськ, Хмельницьк, Тернопіль, Чернігів, Дніпропетровськ, Польщу. У вересні 2012 р. народний вокальний ансамбль «Берегиня» представляв Україну на Міжнародному фестивалі народної пісні «Сонце Росії». Виступ нашого колективу зачарував російського глядача колоритними голосами та мелодичним співом і був запрошений на майбутні фестивалі – конкурси Росії. Де б не були наші аматори, їх завжди тепло вітають глядачі, бо та енергія, тепло їхніх сердець, майстерність не можуть залишити нікого байдужими. Колективи Палацу активно співпрацюють та ведуть шефство над Голопристанським геріатричним пансіонатом, обласним шпиталем для ветеранів війни, школами та дитячими садками.

В наших планах на майбутнє:

 • створення нових, зокрема інтелектуальних, клубів;
 • створення нових колективів та форм мистецької діяльності;
 • організація та участь у культурно - масових заходах обласного, Всеукраїнського та Міжнародного масштабів;
 • залучення до культурного життя все більшої кількості дітей та молоді;
 • вивчення культурних запитів та розкриття творчих здібностей різновікових груп населення.

Наші колективі часті гості на обласному та республіканському телебаченні, куди їх охоче запрошують. Ми сподіваємось і віримо, що найближчим часом відродиться осередок духовності Херсонщини – будівля обласного Палацу культури та засяє у всій своїй красі. А ми, творчий колектив Палацу, докладемо усіх зусиль, щоб наш заклад став справжнім храмом культури.

Колективи обласного палацу культури

 

 

Адреса:

м. Херсон, вул. Перекопська, 9

Телефон: (0552)26-45-85

Email:oblpalac@ukr.net

https://oblpalac.ks.gov.ua/

 

Galleries


Отчетный концерт областного Дворца культуры "Война остается в песне"

News

Палацові новини
7. 03.04.2016 23:57
Empire of arts
Запрошуємо стати учасником ІІ Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «EMPIRE OF ARTS»: 28-31 травня 2016 р., м. Трускавець, Україна До участі у конкурсі-фестивалі «Empire of arts» допускаються колективи і окремі виконавці віком від 3 до 35 років. Конкурс-фестиваль проходить у таких номінаціях: а) Вокал (соло, дуети, ансамблі, хори), б) Хореографія (соло, дуети, ансамблі), в) Інструментальна музика (соло, дуети, ансамблі, оркестри), г) Театральне мистецтво (соло, дуети, колективи), д) Циркове мистецтво (соло, дуети, колективи), е) Мажоретки, барабанщиці, э) Моделінг, ж) Дизайн одягу. Оцінює виступи професійне зіркове міжнародне журі! http://vk.com/album-89227307_227889538 Серед нагород: кубки, зйомка відеокліпів, пісні «під ключ», туристичні путівки, фотосесії, подарункові сертифікати та багато інших призів! УВАГА! Від організаторів та партнерів фестивалю передбачені додаткові нагороди та цінні подарунки! Усі учасники нагороджуються дипломами міжнародного зразка та пам’ятними подарунками. Переможці конкурсу-фестивалю отримують запрошення та знижки на участь у престижних Міжнародних конкурсах і фестивалях в Україні, Угорщині, Греції та Болгарії. УВАГА! Для керівників діють особливі умови! Проживання у 4-зірковому готелі, майстер-класи, флешмоб, дискотеки, насичена розважальна програма, поїздки до зоопарку «Лімпопо», відвідування дельфінарію, SPA-комплекс, цікаві екскурсії та ще багато чого чекає на учасників та гостей фестивалю! Детальна інформація в групі конкурсу: https://vk.com/empireofarts До зустрічі на конкурсі-фестивалі! E-mail: bravaproduction@gmail.com Президент конкурсу-фестивалю «Empire of arts» Борислава Білоцерківська: +38 093 252 06 59, +38 096 426 84 42 borislava_o@mail.ru
6. 17.11.2015 20:56
Festival
Дорогие друзья, привет Вам из Парижа! Мы представляем Оргкомитет по проведению Официальных многожанровых Международных дистанционных (заочных) конкурсов для не профессиональных и профессиональных артистов, в том числе для творческих детей и молодёжи, под руководством медиа-холдинга, с центральным офисом в Париже (Франция). На сегодня EURO MEDIA STAR GROUP ™ - Лидер и крупнейший организатор в Европе по проведению международных конкурсов. География конкурсов - Париж, Лондон, Барселона, Монако, Вена, Амстердам и другие города и страны Европы. Педагогам за подготовку конкурсантов Дипломы Бесплатно! Лучшим педагогом вручаются специальные официальные именные Медали. Простая форма заявки с ссылкой на видео конкурсанта, профессиональная оценка жюри и красочные Дипломы! EURO MEDIA STAR GROUP ™ - группа компаний, в которую входят Европейские агентства артистов, музыкантов, звукозаписывающие студии, медиа компании, рекламные агентства, средства массовой информации, работающие в странах Европы под руководством официальных государственных структур, включая отрасль культуры и искусства. Мы будем искренне рады Вас видеть в числе конкурсантов! Мы работаем для вас круглосуточно, и если вам потребуется наша помощь, то мы поможем каждому из вас сделать правильный выбор конкурса, с учётом номинации. Надеемся, что сотрудничество с нами заинтересует и порадует вас и ваших конкурсантов! Будем с нетерпением ждать от Вас заявок! С уважением, к Вам, и массой наилучших пожеланий, Оргкомитет. Календарь конкурсов, условия и ответы на возможные ваши вопросы вы найдете на ресурсе http://www.visioneuromedia.comE
5. 20.10.2015 09:21
Редакция_IR5
Анна, рекомендуем обратиться непосредственно в администрацию Дворца: 73003, Херсон, ул. Перекопская, 9; (0552) 26-45-85, 22-99-48
4. 16.10.2015 23:04
Анна
Почему нет выступления ансамбля " тёплый ветер, который исполнял польские песни
3. 08.10.2012 14:00
Редакция_IR12

Лилия, просьба уточнить о каком конкретно клубе идет речь. Возможно редакция портала Арткавун посоветует как решить проблему

2. 08.10.2012 12:37
Лиля

мы люди которым за 35-40  желаем вернуть наш клуб  ДКТ  который пренадлежал нашему клубу Друзей  просим вас дать нам наш клуб в пользование нам просто некуда деваться  и мы решили  возобновить наш клуб Друзей

1. 05.04.2012 14:32
Екатерина

 Здравствуйте!

Оргкомитет «Всемирных игр сценического искусства» приглашает коллективы Вашего учреждения на 1-ый отборочный тур 1/4 финала в Южном ФО с 11 по 13 мая 2012 г. в г.Ростов-на-Дону!

В рамках мероприятия участникам, педагогам и руководителям коллективов предоставится возможность пройти мастер-классы и семинары от лучших педагогов, настоящих профессионалов своего дела!

 

После просмотра конкурсных номеров состоится "Круглый стол" с педагогам и руководителям коллективов, где будет возможность услышать комментарии жюри и получить рекомендации для дальнейшего развития!

 

В свободное время Вас ждут культурная программа и экскурсии по гостеприимной Донской земле!

 

Подробная информация в прикрепленном файле. Внимание! Заявки принимаются до 25 апреля!

 

А также, отправляем краткую информацию1/4 финала «Всемирных игр сценического искусства» в г.Сочи с 26 июня по 2 июля! Заявки принимаются до 25 мая!

 

--

С уважением, оргкомитет

"Всемирных игр сценического искусства"

тел.: 8 (9882) 39 99 29

http://olimpiada-iskusstv.ru/ 

Группа в контакте: http://vk.com/club17981048
Группа в facebook: http://www.facebook.com/groups/250901781609482/

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page