73000, м. Херсон, пр-т Ушакова, 18/2
Тел./факс: (0552)49-43-61; (0552)49-53-44
E-mail: obl_turism@mail.ru
Турбаза: (0552)49-19-97; 095-277-57-67; 096-720-67-34
Дитячо-юнацький туризм на Херсонщині з’явився у вересні 1947 року, коли почала діяти обласна дитяча екскурсійно-туристська станція. Спочатку вона займала дві маленькі кімнати міського Палацу піонерів, де працювали 2 гуртки: туристський та краєзнавчий. До свого 60-річчя обласний Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді, що на проспекті Ушакова, 18/2, у Херсоні, прийшов не тільки із зміненою назвою. Нині – це сучасний позашкільний заклад освіти, розміщений у красивій двоповерховій будівлі з гарними кабінетами, обладнаними комп’ютерними робочими місцями, туристською базою на 60 місць.
Нині у Херсонській області працюють 548 гуртків, у яких займаються 8624 учня та студента. Найбільш масовими є «Пішохідний туризм», «Юні туристи-краєзнавці», «Спортивний туризм», «Історичне краєзнавство» та «Географічне краєзнавство».
З кожним роком зростає кількість прихильників подорожей. Узимку та влітку, навесні та восени мандрують школярі лісовими та польовими стежками області й Криму. У 2006 році відбулося 3935 мандрівок, набирають поширення походи вихідного дня.
Традиційно Центр туризму проводить обласні змагання серед школярів та працівників освіти, краєзнавчі конференції, туристсько-краєзнавчі експедиції, акції, конкурси. За останні роки найвищих успіхів з розвитку туризму досягли школярі Голопристанського, Генічеського, Скадовського, Чаплинського районів, міст Нова Каховка та Херсон.
Останні роки колектив Центру приділяє все більшу увагу сімейному вихованню, залученню до співпраці батьків. У тому, що заняття туризмом сприяють фізичному загартуванню, вихованню вселюдських духовних цінностей, спритності, умінню орієнтуватися на місцевості та в різноманітних ситуаціях, формувати почуття взаємопідтримки і готовності прийти на допомогу впевнились особисто учасники сімейного зльоту «Тато, мама, я – туристська сім’я». Дорослі разом зі своїми дітьми з щирим захопленням змагалися, збирали рюкзаки, проходили етапи туристської естафети, вели завзяту боротьбу в конкурсах. 14 сімейних команд придбали любов до туризму, жагу пліч-о-пліч працювати та приємно спілкуватися на березі Дніпра.
Починається літо. Кожний знаходить собі цікаве заняття за покликом душі. Вихованці Центру, готуючись до участі у Чемпіонаті України на кращий спортивний туристський похід, планують пройти категорійні та ступеневі походи по гірському Криму, Карпатах, водний похід по Дніпру під керівництвом ентузіастів своєї справи, досвідчених педагогічних працівників Людмили Титаренко, Олега Кульчицького, Віри Бірзової, Антона Степанова. Студенти Херсонського державного університету мріють підкорити Хібіни, що на Кольському півострові (керівник – Юрій Грабовський). До ювілею закладу в серпні відбудеться сходження гуртківців на вершини гір Говерла та Роман-Кош.
Ми завжди раді бачити всіх учнів херсонських шкіл та інших закладів освіти на стежинах пізнання, пошуку фізичного вдосконалення, патріотизму. Завітайте до Центру туризму – не пошкодуєте!
Головними завданнями Центру є:
- реалізація державної політики в галузі освіти засобами туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій;
- створення умов для задоволення потреб учнів в організації їх оздоровлення, змістовного дозвілля і відпочинку;
- реалізація освітньо-культурних потреб і запитів дітей у професійному самовизначенні та творчій самореалізації;
- надання методичної і практичної допомоги навчальним закладам з питань впровадження форм і методів туристсько-краєзнавчої роботи з учнями в практику навчально-виховної роботи.
Основні напрямки діяльності щодо реалізації державної політики в галузі освіти засобами туризму та краєзнавства
Організація роботи творчих об’єднань туристсько-краєзнавчого профілю
В навчальних закладах області найбільш поширені гуртки таких профілів:
"Юні туристи”;
“Пішохідний туризм”;
“Спортивний туризм”;
“Історики-краєзнавці”;
“Географи-краєзнавці”.