on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Literature > Kherson provincial library for the youth of im.Borisa lavreneva > The names are in history of science of Khersonschini

Імена в історії науки Херсонщини

ПРЕДСТАВЛЯЄМО ШИРОКОМУ ЧИТАЦЬКОМУ ЗАГАЛУ БІОБІБЛІОГРАФІЧНИЙ ДОВІДНИК «ОКРИЛЕНІ НАУКОЮ: ВЧЕНІ-ПРИРОДОЗНАВЦІ ХЕРСОНЩИНИ», ЯКИЙ ТІЛЬКИ-НО ЗА ПІДТРИМКИ УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ВИПУСТИЛА ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА ІМЕНІ БОРИСА ЛАВРЕНЬОВА.

Через відсутність літератури про вчених, які зробили неоціненний внесок у розвиток конкретної науки та прославили Херсонщину, обласна книгозбірня започаткувала серію біобібліографічних видань «Видатні краяни», тим самим намагаючись зібрати воєдино всю інформацію та надати допомогу школярам і студентській молоді у вивченні та вшануванні пам'яті великих особистостей.

Земля Херсонщини - це колиска ботанічної науки півдня України. Рослинний світ Причорномор'я і Нижнього Придніпров'я вивчали видатні вчені, дослідники, ботаніки лісознавства, степознавства, охорони природи, заповідної справи. Нині Херсонщина є одним з центрів інтенсивного дослідження рослинного світу в усіх його проявах.

Саме тому перший випуск цієї серії присвячений вченим природничих наук. Під обкладинкою довідника «Окрилені наукою» зібрана інформація про дев'ятнадцять всесвітньовідомих вчених, які стояли у витоків української науки в кінці XIX - початку XX століття, яких доля, наукові інтереси, почуття громадянської відповідальності пов'язали з нашим краєм, чиїми науковими досягненнями слід пишатися, чиїй відданості улюбленій справі слід учитися.
Серед вчених є лауреати премій, учасники міжнародних зустрічей, конференцій, почесні члени академій інших держав, про яких херсонці майже нічого не знають.

Довідник має два розділи: «Народилися на Херсонщині» та «Вони прославили наш край». В межах розділів матеріал подано за алфавітом прізвищ вчених, вміщені їхні фото та вибрана бібліографія.
Відкриває видання звернення до молоді Херсонщини голови Херсонської обласної адміністрації Б.В. Сіленкова.
Матеріали посібника можна використовувати на уроках біології, фізики, географії, при складанні рефератів, повідомлень, в позакласній роботі, а також - в організації природоохоронних і екологічних заходів, проведенні наукових досліджень юними науковцями.

Інформаційний довідник рекомендується учням, абітурієнтам, студентам, бібліотекарям та широкому колу користувачів.

Наступні випуски серії «Видатні краяни» фахівці бібліотеки планують присвяти відомим херсонським митцям, лікарям і медикам, спортсменам.

Наталія ПОПОВА
Херсонський вісник.-30.07.2009
 

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page