on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > CULTURE > National centres of culture in Khersonschina > Ювілей"Таврійської родини"

Ювілей"Таврійської родини"

21.09.2007

В десяте різними мовними діалектами загомоніли простори Генічеська. Знову зустріч давніх добрих друзів і знайомство з новими на сонячній Херсонщині.
В родинному таврійському колі зібралися учасники та представники з різних, найвіддаленіших куточків України. Біля парку імені Т.Г.Шевченка відбулося урочисте відкриття фестивалю національних культур «Таврійська родина».

Цікавий задум, глибокий сенс було закладено режисером свята в епізод пов'язування різнокольорових стрічок у символічний соняховий віночок. Представник кожної делегації пов'язав свою стрічку, яка символізувала дружбу, мир, злагоду. Після привітальних слів господарів свята колона дружби урочисто рушила вулицями міста до основного місця подій першого фестивального дня, де на «родину» чекали святково прикрашені імпровізовані національні «подвір'я» та численні глядачі.

Міський пляжний берег з солонкуватим теплим повітрям, лагідними хвильками надихав учасників фестивалю дарувати присутнім свої самобутні творчі перлинки, в яких зворушливо передавалась краса і неповторність культурних традицій різних народностей, творчі здобутки. І їм це вдалося -біля кожного «подвір'я» -грецького, німецького, польського, татарського, російського, «містечка дружби»... не вщухали оплески глядачів, а ще в кожній господі пригощали національними стравами, представляли елементи історичного побутового обряду, дивували витворами декоративно-прикладного мистецтва.

У програмі «подвір'їв» розгорнулись етноконкурси, етношоу, де змагались в граційному дефіле «національні красуні» - захист костюму; солісти-вокалісти, де найкращими були визнані Тетяна Людвик (м. Генічеськ, ансамбль «Орхідея»); Анна Ткач (м.Херсон, товариство греків «Еллада») та Настя Мінасян (Іванівський райбудинок культури); Микита Івасечко (м.Херсон, товариство поляків «Полонія») та Євген Кунцевич (Автономний Чукотський округ, Росія).

В ансамблевих виступах перше місце посіли учасники вокального колективу «Крила» з м. Ківерці Волинської області; в номінації «хореографія» кращими були народний ансамбль пісні і танцю кримських татар «Гузель Крим» з М.Мелітополь Запорізької області, в малих формах - кримськотатарський ансамбль «Ельмаз» з АР Крим.
Перелік найкращих можна продовжувати, але на концертному майданчику творчі змагання та перемога були не головними - кожен учасник та глядач насолоджувались спілкуванням, гордістю за культурну спадщину.
До глибокої ночі лунали неповторні колоритні мелодії, кружляли танками «подвір'я», не вщухали овації, бо ж на свято завітали представники 13 національностей з багатьох областей України: Вінницької, Дніпропетровської, Харківської, Волинської, Рівненської, Донецької, Івано-Франківської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської та АР Крим і навіть завітав учасник з Чукотського Автономного округу Євген Кунцевич - юна зірка холодної півночі Російської Федерації.

Наступний день - феєрія фестивалю. На святково прикрашений міський стадіон «Будівельник», міцно взявшись за руки, вийшли всі творчі колективи. Поважні гості свята - голова обласної держадміністрації Борис Сіленков, голова районної держадміністрації Валерій Дронов, начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Наталія Федотова, голова Генічеської районної ради Сейтумер Німетулаєв - привітали учасників та гостей фестивалю. Після фестивальних позивних, запалення святкового факельного вогнища та театралізованого дійства, яке прекрасно виконали учасники хореографічного колективу «Тройцвіт» училища культури м.Херсона (керівник Олександр Величко), присутніх привітали «берегині» свята - Світлана Аляб'єва, директор обласного Центру народної творчості та начальник відділу культури і туризму Генічеської райдержадміністрації Людмила Фролова, а пісня Людмили Лахматової - начальника відділу культури і туризму Новотроїцького Центру культури і дозвілля та пісня про маму у виконанні Віктора Юшкевича, соліста Високопільського райбудинку культури, були прологом до основного дійства - гала-концерту.

Свою майстерність продемонстрували більше сорока творчих колективів, які з особливою щирістю висловлювали на адресу організаторів свята слова подяки за запрошення, бажали всім присутнім миру і злагоди - це інструментальний ансамбль «Ретро» польського товариства з м. Луцьк Волинської області, білоруський фольклорний ансамбль з м. Запоріжжя; з віночком українських мелодій та пісень виступили Зразковий ансамбль народних інструментів «Весняночка» з м.Харків та Народний ансамбль пісні «Забава» з м. Радивилів Рівненської області; не залишили байдужими глядачів і виступи Народного ансамблю російської пісні «Ольвія» та квартету «Ясени» з с Станіслав Білозерського району Херсонщини.
Колективи з АР Крим -Зразковий ансамбль народних інструментів «Саратовские гармоники» з с. Ручї Роздольненського району, які є, до речі, давніми друзями, постійними учасниками фестивалю, та ансамбль народних інструментів «Ритми Сходу» з с. Новоселовське - нові друзі - викликали справжній шквал овацій.

Народний ансамбль народної музики «Ямгорів» з с.Серафинці Івано-Франківської області вже багато років радує професійними виступами, щирими вітаннями всіх, хто завітав на свято.
По-справжньому розбурхали інтерес до народної творчості ромів колектив ромської пісні і танцю «Братство» з м. Вінниці та театр циганської пісні і танцю «Очі чорні» з м. Харків - ліричні пісні, запальні танки зворушили струни сердець від малого до дорослого. Гість Євген Кунцевич з самобутньою манерою виконання, колоритом діалекту, подивував талановитим виконанням, сценічною культурою, детально витриманим національним вбранням.

Не можна обійти похвалою учасників колективів з м. Мелітополь - болгарський ансамбль «Балкани», грецький вокально-хореографічний ансамбль «Кенурія архі» з Харкова, ансамбль індійського танцю «Ганга» з Запорізької області, вокально-хореографічний ансамбль «Іверія» грузинського товариства з Запоріжжя, ансамбль танцю кримських татар «Ельмаз» з АР Крим, граційну професійну співачку з грузинськими творами Тамілу Гваджаиа, яка теж неодноразово дарувала фестивалю свої творчі здобутки.

Особлива гордість - за національні творчі колективи Херсонщини. Талановиті учасники кожного з колективів не поступаються в любові до своєї культури, вишуканості, самобутності колективам з інших областей.

Постійні учасники фестивалю - добрі і щирі друзі з м.Каховка - народний ансамбль танцю «Надія» Каховського міського палацу культури, молоді та спорту (керівник Надія Сергеева), Народний ансамбль танцю «Червона калина» (м.Херсон, Ігор Малійський), фольклорні колективи «Лебенсблюме» німецького Центру культури (голова Лідія Лазебна), колектив «Приязнь» польського товариства (голова Зінаїда Дзешульська), яскраві колективи з Генічеського району - Народний ансамбль пісні і танцю кримських татар «Лале» (керівник Ірина Єчина), Народний ансамбль пісні і танцю кримських татар «Далгьапар» (Ісмет Челебієв) з смт Новоолексмвка, ансамбль турко-месхетинської пісні управління мусульман України «Салям» с Партизани Генічеського району (Кизим Мамедов), Зразковий ансамбль танцю «Мозаїка» Будинку дитячої творчості м. Генічеськ (Ірина Мушинська), славетний вокальний квартет «Бриз» Генічеського райбудинку культури (В'ячеслав Чорний), хореографічний клуб «Орхідея» з м.Генічеськ (Олександра та Олексій Шебельбейн), естрадний оркестр райбудинку культури (В.Шкроб, м. Генічеськ), колектив естрадно-спортивного танцю «Багіра плюс» Великоолександрівського райбудинку культури (Тетяна Бужак, Оксана Крупень), хореографічний колектив «Зорецвіт» смт Чаплинка Херсонської області (Андрій Байкай).

Всю величезну, різномовну, різнохарактерну творчу «Родину» звів у єдиний дружний, яскравий та гомінкий співочий потік головний режисер фестивалю Заслужений працівник культури України, кавалер ордена III ступеня «За заслуги» Олександр Величко. За істинну відданість справі, вболівання за кожного учасника, за кожен колектив, за кожен творчий виступ - щира йому подяка, глибока пошана.
Лариса ВАРЕГА, провідний спеціаліст по роботі
з національними товариствами
обласного Центру народної творчості.
Наддніпрянська Правда.-21. 09. 2007

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page