on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Literature > Libraries > "Kalanchackiy book waterfall"

"Каланчацький книжковий водограй"

У Каланчацькій ЦБС вперше в районі та й в області відбувся фестиваль бібліотечних клубів за інтересами «Каланчацький книжковий водограй»

Відповідно до наказу обласного управління культури. Фестиваль - якраз такий захід, де можна глибше познайомитись із специфікою бібліотечної роботи, зокрема клубів за інтересами. Такі клуби працюють для тих, хто хоче жити захоплено, хто прагне у різноманітити своє дозвілля, знайти нових друзів та підвищити свій інтелектуальний рівень.
Серед різноманітних освітніх, пізнавальних та дозвіллєвих форм діяльності книгозбірень нашого району клуби за інтересами стали визнаним лідером. Кожен з 22 діючих у районі клубів цікавий і унікальний по-своєму - це клуби для дітей, дорослих та юнацтва, для людей з іншими захопленнями, інтересами та уподобаннями. Дорослі об'єднуються в клуби, шукаючи відраду для душі. Дітей об'єднує любов до природи, політ фантазії, бажання пізнати світ. Талановиті люди краю: письменники, поети, композитори - закохані в літературне слово, що бентежить душу. Є клуб, який творчо співпрацює з дитячим журналом «Барвінок», є ляльковий театр, і є найсучасніший клуб - «Інтернет-Чомучки»!

Тому проведення у районі фестивалю бібліотечних клубів зацікавило всі книгозбірні, дітей - учасників клубів та їх батьків, юнаків, дорослих, широку громадськість. І фестиваль відбувся!
Гостинно відкрили фестиваль бібліотечних клубів за інтересами керівник Інтернет-центру Ольга Гавран та завідуюча районною бібліотекою для дітей Світлана Красновид. У фойє була оформлена виставка здобутків клубів, творчі площадки, програмки, буклети, списки учасників, девізи, емблеми тощо. Привітали фестиваль «Бешкетники» - самодіяльний танцювальний колектив під керівництвом Лесі Гордійчук.
Розпочали Свято клуби за інтересами районної бібліотеки для дітей «Дюймовочка» та «Чомучка» (керівник Любов Пашкова). Найдопитливіші всезнайки зібралися в клубі «Чомучки», обом клубам у цьому році виповнюється 25 років з дня утворення. А «Інтер-нет-Чомучки» - наймолодший клуб, створений у 2007 році. Він згуртовує дітей, які вільно орієнтуються в інтернет-просторі (керівник Світлана Красновид). При центральній районній бібліотеці нещодавно теж створений клуб «Спілкуймось». Його девіз: «Спілкуймось, цікаво відпочиваймо, радіймо гармонії життя!». Об'єднала цих людей бібліотекар з 30-річним стажем Валентина Кучерова.

На фестиваль з'їхались представники клубів за інтересами з усіх бібліотек-філій району. З цікавою програмою презентували свій клуб «Альтаїрівці», жителі села Новопавлівки. Ініціатором створення клубу був, до речі, сільський голова Віктор Труба, який разом з бібліотекарем Ларисою Шаваровською згуртував жінок села під девізом: «До зірок духовності йду і друзів за собою веду». Клуб відвідують також діти та юнацтво.
А ось мета клубу «Натхнення» Новокиївської бібліотеки-філії об'єднує творчих людей села - це спілкування, підготовка і проведення комплексних заходів. Організатор та керівник Світлана Частило. Клуб Роздольненської бібліотеки «Барвінчата» дружить з журналом «Барвінок» та приймає участь в усіх конкурсах, які оголошує цей улюблений дитячий журнал. «Любіть травинку і тваринку й сонце завтрашнього дня» - рід таким девізом працює клуб «Пролісок» Олексивської бібліотеки-філії ЦБС, який організовує бібліотекар Світлана Мазуренко. Новоолександрівське «Джерельце» створено бібліотекарем Валентиною Олініченко (вона працює в бібліотеці більше ЗО років) і згуртовує любителів книги малечу, юнацтво та дорослих читачів. Затишок і теплоту в Привільській бібліотеці-філії створює молода, енергійна, Алла Папко, тому і учасники клубу після занять несуть у свої родини радість від спілкування у клубі «Затишок».

Клуб «Дивослово», що працює при центральній районній бібліотеці, - це клуб талановитих, обдарованих, відомих і за межами району поетів та письменників. Він постійно поповнюється новими молодими талановитими літераторами-початківцями. Очолює літературне об'єднання талановита Інна Красновська. Завдяки турботі і піклуванню селищного голови Каланчака Миколи Івановича Кишеневського тепло, затишно і учасникам клубу «Бджілка» селищної бібліотеки-філії. Проводить засідання у клубі бібліотекар Ольга Войтюк. Цікавляться народними обрядами, звичаями та традиціями України учасники клубу цікавих зустрічей районної дитячої бібліотеки для дітей, який об'єднує школярів середнього віку уже 25 років. Керівник клубу Валентина Гончарова. Клуб районної Дитячої бібліотеки «Дюймовочка» - єдиний в районі клуб майбутніх акторів-ляльководів. Керівником клубу незмінно трудиться 25 років Любов Пашкова.

У клубу «Палітра» теж є певні здобутки, нагороди. Вони дипломанти обласних та всеукраїнських конкурсів «Нащадки пам'ять бережуть», «Моя мала Батьківщина», «Моя бібліотека» та інші. Бібліотекар Хорлівської філії ЦБС талановита художниця Євгенія Юдіна більше 10 років керує клубом «Палітра». При центральній бібліотеці уже понад ЗО років працює клуб «Старшокласник». Він на святі презентував рекламу книги. Адже комп'ютер, інша техніка приходить і відходить, а Книга - вічна! Клуб очолює Наталя Хребір.
До речі, на святі книги була присутня шанована гостя, колишня завідуюча районною бібліотекою для дітей Л.Д.Лебідь, яка пропрацювала тут 45 років поспіль з одним єдиним записом у трудовій книжці. Вчитель, наставник, Людина з великої літери.

Ведучим свята допомагали казкові герої Пеппі Довгапанчоха (Олена Гриценко) та Карлсон (Ірина Добровольська) працівники центральної бібліотеки, вони побажали учасникам клубів нових успіхів, нових задумів, нових знахідок. Якщо це завжди робиться від щирого серця, зала й зараз не могла вмістити всіх бажаючих бути присутніми на Святі Книги.
Після фестивалю присутні передивились виставу літературного театру центральної бібліотеки «Ніч перед Різдвом» за творами Миколи Гоголя.

Надія ФЕДКЕВИЧ, директор Каланчацької ЦБС.
Наддніпрянська правда.-08.05.2009

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page