on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Show > Association of the air kites > Кольорове небо над Херсоном

Кольорове небо над Херсоном

12 жовтня в Херсоні, в Таврійському мікрорайоні дитяча громадська організація «Одне небо — один мир»

Головний натхненник акції і багаторічний керівник організації «Асоціація повітряних зміїв» Олексій Павлович Звірик. Із своїх 77 років понад 60 він віддав улюбленій справі - спочатку авіамоделюванню, а потім змієнавтиці. До речі, термін змієнавтика - це власне нововведення Олексія Павловича, яке він у 1991 році вперше використав при публікації тематичного матеріалу у виданні «Радянська школа». Скільки дітей - справжніх любителів повітряних зміїв «пройшли через руки» Звірика сказати важко. За його словами, це майже весь Херсон. Адже він навчав не лише своїх маленьких вихованців, а й вчителів, які потім передавали досвід своїм учням.

Зараз головний змієнавт Херсона, попри поважний вік, активно працює на базі школи № 45, розповіла заступник директора з виховної роботи цього навчального закладу Наталя Кравчук:
- З Олексієм Павловичем ми співпрацюємо давно. На базі нашої школи він проводить семінари, тренінги, навчає і вчителів, і учнів. У нас змієнавтикою займаються близько 40 дітей різного віку - від малечі до старшокласників. Особисто мій син, який навчається у другому класі, дуже захоплюється цією справою, забрати його від Олексія Павловича практично неможливо. Ентузіазму цієї людини можна лише позаздрити.

У недільній акції взяли участь як початківці, так і вже досвідчені змієнавти. Олександра Загреба - випускниця херсонської школи № 45. Зараз вона вже студентка, але прийшла на акцію підтримати рідну школу і, звичайно, знову запустити в небо своїх повітряних білих журавликів. Саме з ними свого часу вона єдина представляла Україну на «Всесвітній виставці наукового дозвілля молоді» у Братиславі, де отримала не одну відзнаку. Ользі Дехніч - 28 років. Нині вона викладає музику в палаці творчості дітей. А ось у 2009 році працювала вчителем в 55-й школі. Там вперше і потрапила на майстер-клас до Звірика. І пішло, поїхало....

- З Олексієм Павловичем нас знають навіть в Індії. Якось, у 2011 році він вмовив моїх батьків, щоб мене відпустили представляти Україну. Ми разом сконструювали повітряного змія у вигляді українського прапора і полетіли до Індії. Туди з'їхалися представники 50 країн. Ми багато спілкувалися, розповідали про нашу країну, а ще каталися на верблюді, а за нами в небі летів наш змій-прапор. Вражень залишилося багато. Наступного року знову поїхали. Цього дня небо над Херсоном було кольорове. Майорів у ньому і прапор України, і змій, виготовлений з першої полоси нашої газети «Херсонський вісник». Його власноруч зробив другокласник Андрійко.

Усі учасники заходу залишили свої підписи «За мир» на прапорі України. Окрім чудових вражень, дітвора отримала й солодкий сюрприз — морозиво. Організатори акції висловлюють особливу подяку партнерам ГО «Асоціація повітряних зміїв» і спонсорам заходу - Херсонській філії ПАТ «Укртелеком», ТОВ ВКФ «Ідеал», фірмам «Коніка» та «Мілано», нотаріусу Н.В.Шевченко, Автошколі ТСОУ. Всесвітній рух «Одне небо - один мир» у 1986 році заснувала американка Жанна Паркер Амброус. Майже 30 років потому акція живе й цього разу пройшла у Херсоні на честь довгоочікуваного миру в нашій країні. У нас одне на всіх небо і один на всіх мир - це головний меседж, який хотіли донести учасники заходу. Десятки різнобарвних повітряних зміїв злетіли у херсонське небо. Десятки пар очей дивилися у небесну вись з надією на добро, мир і щасливе майбутнє для України й світу. А небо цього дня було чисте, синє, безхмарне, а головне мирне. Сподіваємося, що під таким небом ми житимемо завжди і ніяким війнам не буде місця ні в нашій Україні, ні на всій планеті.

Олена Рєзніченко
«Херсонський вісник».- №43 (1260).- 16.10.2014.- стр.4

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page