on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Topics > CULTURE > History of culture and the regional study > Таврия XXI века > Кому потрібне повернення історичних назв

Кому потрібне повернення історичних назв

У Херсоні знову підняли тему перейменування вулиць. Цього разу міська влада пропонує повернути двом херсонським вулицям дореволюційну назву. Саме такий проект рішення виноситься на розгляд депутатам міської ради на сьогоднішню сесію. Зокрема, вулиці Леніна пропонують повернути історичну назву Соборна, але тільки на ділянці від проспекту Ушакова і до вулиці Комунарів. Інша частина вулиці від Комунарів до Горького має отримати назву Грецька. Іншій центральній вулиці нашого міста - Карла Маркса пропонують дати назву Потьомкінська. Запропонували подібне рішення винести на розгляд сесії депутати від більшості у складі міської ради. Інші народні обранці просто обурені такою пропозицією. Говорять, що підстав для перейменування чи повернення назв вулицям наразі немає. Про це сказала депутат міської ради від фракції КПУ, Алла Бєліченко. «Еще при мэре Ордынском была создана комиссия в горсовете по переименованию улиц, площадей и скверов. То бишь, эта комиссия могла предложить название тем улицам, у которых их не было. Примером этому может служить недавнее название площади возле Салюта. Ведь она не имела названия, и на сессии было принято решение присвоить ей имя Вячеслава Чорновола. То, что предлагают сделать сейчас - это просто возмутительно. В этом проекте, решения, который нам предлагают рассмотреть на сессии, есть упоминание о том, что комиссия по переименованию, почему-то теперь имеет право еще и возвращать исторические названия улицам. Примечание это дано в скобках. Ссылается эта комиссия на протокол № 3, хотя член комиссии от нашей фракции говорит, что никакого заседания и не проводилось. Все мы родились в XX веке, когда эти улицы уже были названы, и все горожане привыкли к этому. Зачем возвращать дореволюционное название - непонятно. Потому что если это делать, тогда и царя-батюшку нужно вернуть, ведь улицы назывались так именно при нем. В проекте решения также есть ссылка на владыку Херсонского и Таврического Иоанна, хотя мне, например, такая ссылка непонятна. При всем уважении к священнослужителям хочу сказать, что церковь у нас отделена от государства, поэтому их меньше всего должно волновать, на какой улице находится церковь».

Депутати, не згодні з даним проектом рішення зазначають, що у нашому місті є достатньо проблем і крім перейменування вулиць. Наприклад, непрацюючі ліфти у під'їздах, дахи, які треба не латати, а капітально ремонтувати, дороги, які у місті чомусь латаються лише перед черговими виборами. Фінансова сторона питання теж в даному випадку залишається в центрі уваги. Адже практика з присвоєнням назв вулиць та площ, адрес будівлям, які там знаходяться у херсонських чиновників є. Наприклад, лише одна адреса на площі імені Тутушкіна (Херсонський міськводоканал) коштувала 180 тисяч гривень. Цікаво, скільки ж коштуватиме всім, хто проживає на даних вулицях подібне «повернення історичних назв». При цьому, досить дивним виглядає і те, що міська влада вкотре не поцікавилась думкою самих херсонців. Якщо раніше стосовно такого повернення назв вулицям було хоча би опитування на сайті міської ради в мережі Інтернет, то в даному випадку про це мова не йшла. Жодної об'яви, опитування чи дослідження думок мешканців міста не було проведено. Виходить, що вкотре міські чиновники не цікавляться думкою простих херсонців. Але до такого відношення ми вже, мабуть, звикли. Питання залишається тільки одне: скільки ж буде коштувати міському бюджету та звичайним громадянам подібне «повернення історичних назв». Ми ж розуміємо, що із зміною назви люди, які живуть на вищезгаданих вулицях, змушені будуть змінювати і всі документи: від паспортів до паперів на майно. А це означає, що кожному з цих «щасливчиків» міська влада брутально залізе у кишені. Прикро, що рішення сесії міської ради, в даному випадку, передбачуване, адже більшість депутатів - регіонали, тож, скоріш за все вони підтримають і ініціативу влади. І буде це рішення прийняте, скоріше за все, зовсім не на користь простих херсонців.

Ольга Краснюк
"Акценти".- №39 (290).- 26.09.2012.- стр. 3

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page