on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> News > «Кронау-Fest»: у Високопіллі пройшов масштабний етно-фестиваль
All news

16.09.2019 14:15

«Кронау-Fest»: у Високопіллі пройшов масштабний етно-фестиваль

14 вересня Високопільська селищна об`єднана територіальна громада провела регіональний фестиваль німецької та української культури «Кронау-Fest».

Цей масштабний захід став можливим після перемоги громади у Всеукраїнському конкурсі «Малі міста – великі враження» від Міністерства культури України в партнерстві з Асоціацією міст України.

Тож, Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України за проектом ПУЛЬС («Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні») за підтримки USAID запросило місцевих журналістів у прес-тур - «Херсонщина об`єднана: знайома і незнайома».

Співробітниця Регіонального інформаційного центру Гончарівки стала учасницею насиченої  подіями поїздки, першим пунктом якої стала новостворена Шляхівська сільська ОТГ.

Декілька місяців спільної роботи чотирьох об`єднаних сільських рад почалися з масштабної інвентаризації їхнього головного багатства – землі. Проте, громада має амбітні плани благоустрою, куди входить і закінчення реконструкції клубу, дитячого майданчику, фонтану у Шляхівському.

Катерина Литвиненко (головний бухгалтер Шляхівської сільскої ради) та Литвиненко Євген (спеціаліст з питання землеустрою) докладно розповіли журналістам про першочергові завдання,  які стоять перед громадою – капітальний ремонт доріг та відновлення водопостачання. Це, звичайно, важливі справи, що не робляться за один день, проте в жителів нової ОТГ з`явилася надія разом зробити життя в громаді кращим.

Далі наш шлях лежав херсонськими степами на північ, у Високопільску селищну ОТГ, створену у жовтні 2017 року. Децентралізація змінила життя цієї громади на краще і місцева влада, за повної підтримки жителів ОТГ, вирішила привернути увагу до себе, започаткувавши регіональний етно-фестиваль.

А історичні передумови для цього, безперечно, є  – селище Високопілля раніше називалося Кронау і було засноване німцями-колоністами 150 років тому! Так що неймовірна ідея – зробити свято німецької та української культур саме у Високопіллі – отримала своє втілення!

Завдячуючи конкурсу «Малі міста – великі враження» громада Високопілля отримала кошти в розмірі 250 тисяч гривень на проведення фестивалю.

Цікаво, що перший фестиваль з такою ж назвою пройшов у 2017-ому в обласному центрі. Але в цьому році, попри відсутність нормальних доріг і розвиненої туристичної інфраструктури, організатори фестивалю все ж таки вирішили ризикнути і провести «Кронау-Fest» у Високопіллі. І не прогадали!

Головне, що сподобалося у фестивалі-2019 – спільні зусилля всієї громади змогли створити фантастичну атмосферу свята, з якого не хочеться йти!

Отже, журналісти розпочали знайомство з Кронау/Високопіллям з екскурсії «Історичними місцями Кронау», проведеної неперевершеним краєзнавцем, пані Любов Куцевол.

Ми побачили німецьку лютеранську кірху, в якій знайшли металеву закладну капсулу 1869 року, залишену першими колоністами з Молочної.

 

Початкову німецьку школу – тепер краєзнавчий музей з цікавими раритетами минулих часів.

Німецьку чоловічу гімназію, якій більше 100 років, -зараз називається Високопільською спеціалізованою школою-інтернатом II-III ступеню «Обдарованість» Херсонської міської ради. В цій старовинній будівлі навчаються талановиті діти з усієї Херсонської області.

Вразили нас і будинки купців Раушів та Фастлерів, млин Торліна. Адже ми спускалися в старовинні підвали, де змогли продегустувати копчене за старовинним рецептом сало, оригінальне високопільське вино і надзвичайно смачні булочки з місцевого борошна. Всі ці смаколики стали візитною карткою Кронау ще з часів німців-колоністів.

Тепер, за допомогою фестивалю, високопільці хочуть відродити культурні надбання своїх предків, розказати про них всій країні, залучити до цього нащадків місцевих німців-емігрантів, підвищити інвестиційну і туристичну привабливість селища.

Всі ці важливі питання піднімалися на прес-конференції перед початком фестивалю «Кронау-Fest», на якій були присутні голова Високопільської ОТГ Руслан Застава, голова райдержадміністрації Сергій Старух, директор Херсонського центру німецької культури Лариса Дворнікова, начальник Управління культури ХОДА Світлана Думинська, директор ХОЦНТ Володимир Капелюшник, голова Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України Лариса Оленковська.

«Кронау-Fest» вразив розмаїттям концертних виступів співочих і танцювальних колективів з Херсона і Херсонщини, Миколаївщини, Запоріжжя, Мелітополю.

Незвичайні гості з Великої Олександрівки - театральний колектив Андрія Богуна «Студія Простір» - у костюмах в стилі стим-панк привернули увагу гостей і учасників фестивалю.

Талановиті майстри декоративно-вжиткового мистецтва демонстрували на ярмарку свої чудові витвори, а місцеві господарочки на «Алеї національних страв» – смачнющі страви та напої української та німецької кухні.

На фестивалі було багато яскравих фотозон і таких же яскравих вражень, головне з яких – «Кронау-Fest» насправді потрібен, бо об`єднав громаду навколо важливої справи, нагадав про історичне коріння і дав надію на майбутнє відродження і процвітання! Чого ми від душі бажаємо Високопільщині! І до зустрічі на «Кронау-Fest-2020»!

Олена Бджола.

Фото автора.

 

 





Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page